Leasing konsumencki. Kiedy warto?

0
Leasing konsumencki. Kiedy warto?

Leasing jest dostępny nie tylko dla firm, ale też do osób prywatnych. Co warto wiedzieć o leasingu konsumenckim? Kiedy wybrać tę formę finansowania?

Opłata wstępna w leasingu samochodowym

0
Opłata wstępna w leasingu samochodowym

Leasing samochodowy to forma finansowania, w ramach której przedsiębiorca zobowiązany jest nie tylko do opłacania miesięcznych rat leasingowych. W momencie podpisania umowy zobligowany jest także do uregulowania opłaty wstępnej (tzw. czynszu inicjalnego). Czym jest i jaka może być jej maksymalna wysokość? Dowiedz się więcej.

Co to są kaski otwarte?

0
Co to są kaski otwarte?

Prawdziwy motocyklista nie wsiada na jednoślad bez kasku. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu, czym charakteryzują się poszczególne modele?

Oferty pracy w BMW

0
Oferty pracy w BMW

W BMW cenimy sobie pasję oraz zaangażowanie, dlatego wciąż rekrutujemy, by stworzyć dla naszych klientów jak najlepszą kadrę profesjonalistów, lubiących swoją pracę. Cenimy sobie innowacyjność, nie boimy się młodej krwi, choć doświadczenie zawsze jest mile widziane. Jeśli zamiast bogatej kariery zawodowej w branży, posiadasz ewidentną pasję, którą potrafisz się z nami podzielić i chętnie o niej opowiesz tak, byśmy poczuli Twój zapał do motoryzacji, to z pewnością jesteś pożądanym kandydatem. Aktualne oferty pracy znajdują się na naszej stronie internetowej, która stanowi jedną z możliwości aplikacji na wybrane stanowisko pracy: https://www.praca-dealerbmw.pl/

Zespół Sieci Dealerskiej BMW to ludzie, których łączy wspólne zamiłowanie do motoryzacji, przyjazne nastawienie do życia oraz radość z wykonywanych dla firmy obowiązków zawodowych. BMW to firma z ponad wiekową tradycją, stale zwiększająca swoją ofertę i doskonaląca własne możliwości. Ty tez możesz być częścią tego zespołu.

Prowadzimy rekrutację do kilu działów stanowiących składowe naszej firmy. Każdy z nich tworzy ważny element naszej działalności, dlatego przywiązujemy dużą wagę do kwalifikacji i predyspozycji pracowników na wszystkie stanowiska, ponieważ bez względu na pełnioną funkcję- wszyscy pracują na wspólny wizerunek firmy.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w BMW to istnieje możliwość zatrudnienia w jednym z poniższych działów: dział sprzedaży BMW, dział sprzedaży MINI, dział sprzedaży Motorrad, Finanse i Ubezpieczenia, Dział serwisu, Dział Blacharsko- Lakierniczy, Dział Części i Akcesoriów, Marketing, Recepcja oraz Administracja. Dla przybliżenia specyfiki warunków pracy, przygotowaliśmy opisy każdego ze stanowisk, aby potencjalny pracownik, przed złożeniem aplikacji, mógł poznać jak wygląda praca w bmw.

Każda oferta zawiera szczegółowy opis obowiązków, które zostaną Ci powierzone. W ten sposób dowiesz się, czego możesz oczekiwać, jakich warunków pracy możesz się spodziewać. Jednym słowem: poznasz specyfikę swojej przyszłej pracy. Kolejno, każda oferta zawiera kryteria, które powinien spełnić kandydat ubiegający się o konkretne stanowisko. Zapoznając się z oczekiwaniami pracodawcy, przekonasz się czy jesteś osobą odpowiednią do konkretnego stanowiska. Spełnienie określonych wymogów jest warunkiem koniecznym do pozytywnej weryfikacji aplikacji kandydata. Ponadto każda oferta wzbogacona jest o zestaw możliwych świadczeń dodatkowych oraz korzyści, wynikających z zatrudnienia w BMW. Aby oferta zawierała wszystkie niezbędne informacje, powinna tam się również znaleźć adnotacja dotycząca miejsca pracy, czyli konkretnego miasta w Polsce oraz dealera. Na końcu znajduje się formularz aplikacyjny, który pozwala zgłosić kandydaturę na konkretne stanowisko pracy.

Zawsze sprawdzaj homologację części samochodowych, które kupujesz! Oszuści nie śpią

0
Zawsze sprawdzaj homologację części samochodowych, które kupujesz! Oszuści nie śpią

Obecnie świadectwo homologacji, które potwierdza spełnienie wszelkich wymagań technicznych, musi posiadać każdy pojazd, jego części składowe oraz wyposażenie. Niestety, pomimo ostrych restrykcji prawnych pod tym względem, nadal trafiają się na rynku oszuści sprzedający zamienniki bez odpowiednich atestów, a i, co gorsza, odbiorców na takie części również nie brakuje.

Zabytkowe samochody. Ile kosztuje wynajem oldtimera?

0
Zabytkowe samochody. Ile kosztuje wynajem oldtimera?

Zabytkowe samochody to elita wśród ogromnej ilości modeli i marek pojazdów. Któż nie chciałby uświetnić niektórych momentów w swoim życiu i przejechać choćby krótką trasę taką perełką?

Najważniejsze dla kół – pasta polerska do chromu oraz szczotki do felg i do opon

0
Najważniejsze dla kół - pasta polerska do chromu oraz szczotki do felg i do opon

Czyszczenie felg, kołpaków i opon nie jest zbyt popularną czynnością. Dlaczego tak często zapominamy o tak ważnym elemencie naszego samochodu? I co ważniejsze, jak to skutecznie robić? Poznaj odpowiedź, którą jest pasta polerska do chromu oraz szczotki do felg i do opon.

Czemu nie dbamy o opony?

Opony i felgi to jedne z ważniejszych części naszego samochodu. Dlaczego więc tak słabo o nie dbamy? Większość z nas nie przykłada praktycznie żadnej wagi do opon, o felgach nie wspominając. Jedyne co robimy z tymi pierwszymi, to wymieniamy je dwa razy w roku i ewentualnie uzupełniamy powietrze, gdy spadnie ciśnienie w oponach. A co z felgami? Zmieniamy je tylko wtedy, gdy na przeglądzie usłyszymy, że już nadszedł ich czas. Zapominamy o naszych kołach głównie dlatego, że, według nas, nic im nie potrzeba. Wystarczy, że przepłuczemy je raz na jakiś czas na myjni bezdotykowej, by utrzymać je w dobrym stanie. Tymczasem prawda jest zgoła odmienna. Sprawdź, jakimi preparatami najlepiej jest dbać o opony oraz felgi.

Szczotki do felg i do opon oraz płyn do mycia felg

Dokładne czyszczenie opon i felg wymaga użycia profesjonalnego sprzętu. Zaliczyć do niego możemy bez wątpienia szczotki do felg i do opon oraz płyn do mycia felg. Jakie jest ich działanie? Płyn do mycia felg, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie umycie naszych felg lub kołpaków. Jeżeli zaopatrzymy się w dobry środek, to nie tylko będziemy cieszyć się z czystych i lśniących felg, ale i zapobiegnie on osadzaniu się kurzu i pyłu w przyszłości. Z kolei szczotki do felg i do opon, zobacz je tutaj, czyszczą trudno dostępne miejsca. Samochód jest pełny zakamarków, do których ciężko się dostać. Szczotki do felg i do opon pomogą nam uporać się z jednym z tych miejsc.

Pasta polerska do chromu i do metalu

Użycie płynu do mycia felg oraz szczotek do felg i do opon to nie koniec zadania. Mycie, choć niezwykle istotne, to pierwsza część prac przy czyszczeniu. Drugim jest wykorzystanie pasty polerskiej do chromu lub metalu, w zależności od tego, jakie felgi mamy. Pasta polerska do chromu, https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Do-chromu-i-stali-438.html, nie tylko czyści, ale przede wszystkim nadaje połysk oraz chroni nasze felgi. Jeżeli chcemy je dobrze zakonserwować i sprawić, by korozja ich nie dotykała, użycie pasty polerskiej to najlepsze z możliwych rozwiązań. Jak widzisz, auto detailing opon i kół nie jest zbyt skomplikowany i każdy może go wykonać. Wystarczy mieć płyn do mycia felg, szczotki do felg i opon oraz pastę polerską do chromu lub do metalu.

KORZYSTASZ Z KOSMETYKI SAMOCHODOWEJ? ZOBACZ, NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

0
KORZYSTASZ Z KOSMETYKI SAMOCHODOWEJ

Detailing samochodowy to ogólne pojęcie na różne czynności wykonywane przy samochodzie; jest to zarówno dokładne czyszczenie, jak i odświeżanie tych części, które uległy zniszczeniu przez regularne użytkowanie samochodu. Dzięki kosmetyce samochodowej można przywrócić autu wygląd zbliżony do fabrycznego nawet wtedy, gdy samochód ma już kilkanaście lat. Chcesz zadbać o kosmetykę swojego auta? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę.

Podstawowe zabiegi dla samochodu

Najbardziej podstawowym zabiegiem jest oczywiście czyszczenie, choć jeśli korzystasz z profesjonalnej myjni, to warto zwrócić uwagę na to, jakie pakiety fachowcy mogą ci zaoferować. Samo mycie zewnętrzne to w gruncie rzeczy niewiele; jeśli naprawdę

chcesz zadbać o swój samochód, skorzystaj z pakietu poszerzonego dodatkowo o czyszczenie wnęk, mycie szyb od wewnątrz, odkurzanie i mycie dywaników oraz naczernianie kół, dzięki czemu zwiększy się Twój komfort jazdy.

Kosmetyka samochodowa rozszerzona

Jeśli chcesz mieć naprawdę zadbany samochód, to warto zlecić profesjonalistom również czyszczenie wnętrza pojazdu. Sami często nie zwracamy uwagi na pewne elementy. Warto zafundować swojemu autu na przykład impregnację plastików wewnętrznych, by utrzymać go dłużej w lepszej kondycji. Ponadto świetnym i polecanym rozwiązaniem jest też pranie elementów tapicerskich, które warto wykonywać od czasu do czasu. Teoretycznie tkaniny są produkowane z takich materiałów, które powinny być odporne na zabrudzenia, ale wiadomo, że codzienne użytkowanie auta nie pozostaje bez wpływu na tapicerkę – życie w biegu często zmusza nas do spożywania posiłków i napojów w samochodzie co nierzadko zostawia po sobie ślady. Samodzielne pranie tapicerki to dość frustrujące zajęcie, warto więc zlecić je specjalistom. Dobrze wykonane pranie tapicerki powinno obejmować czyszczenie podsufitka, podłogi oraz siedzeń.

Specjalne zabezpieczenie

Chcesz zabezpieczyć swój samochód od zewnątrz? Zainwestuj w zabieg woskowania. Dobry wosk w płynie jest w stanie zabezpieczyć karoserię na okres nawet 4 tygodni. Jeszcze lepszą opcją jest wosk w paście, dzięki któremu karoseria otrzymuje dodatkowe wzmocnienie na okres nawet 12 tygodni! W niektórych miejscach znajdziesz również wosk luksusowy, dzięki któremu karoseria jest chroniona przez 6 miesięcy. Warto woskować samochód – dzięki temu lakier wygląda praktycznie jak nowy. Powłoka samochodu jest narażona na działanie wielu czynników – warunki atmosferyczne, sól drogowa stosowana w okresie zimowym, działanie promieniowania słonecznego wiosną i latem – to wszystko może znacząco niszczyć lakier. Dzięki woskowaniu jesteś w stanie przedłużyć jego żywotność nawet o kilkanaście lat!

Jeśli lubisz mieć zadbane wnętrza, to warto też zdecydować się na impregnację tapicerki skórzanej. Dzięki niej tapicerka będzie bardziej odporna na zabrudzenia i powstawanie plam. Teoretycznie można zrobić to samemu, ale w praktyce impregnacja jest czasochłonna, a wykonanie jej wymaga szczególnej ostrożności, ze względu na jej szczególną wrażliwość, mogą powstać zarysowania, odbarwienia oraz przetarcia. Jeśli jesteś osobą zapracowaną i nie masz czasu na to, aby zadbać o swój samochód, możesz je oddać w ręce specjalistów, którzy na co dzień zajmują się pielęgnacją pojazdów. Nie tylko zajmą się odświeżeniem auta ale także jego pełnym zabezpieczeniem przed brudem czy solą w czasie zimy, a Ty w tym czasie będziesz mógł np. podłączyć swojego laptopa do WI-FI i z ulubioną kawą w ręku pracować w wygodnym fotelu poczekalni. Dzięki temu zyskasz zawsze ładnie pachnący i dobrze prezentujący się z zewnątrz samochód.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości właścicieli firmy Ecopless z Pszczyny.

Zużycie opon – kwestia bezpieczeństwa

0
Zużycie opon - kwestia bezpieczeństwa

Od jakości opon zależy bezpieczeństwo i komfort jazdy. Nieprawidłowe użytkowanie opon lub jeżdżenie na zużytych może mieć negatywny wpływ na panowanie nad pojazdem oraz drogę hamowania, zwłaszcza na mokrej nawierzchni.

Profilaktyka, czyli jak dbać o opony

Podobnie jak wszystko, opony posłużą nam dłużej i lepiej, jeśli o nie odpowiednio zadbamy. Kierowca, który troszczy się o swoje opony, przede wszystkim zwraca uwagę na ciśnienie powietrza w nich. Zbyt niskie nie tylko im nie służy, ale może również mieć bardzo niebezpieczne skutki – wydłużona droga hamowania, ograniczenie sterowności samochodu. Z drugiej strony, ciśnienie w oponach nie powinno być zbyt duże, to grozi pogorszeniem przyczepności pojazdu, dlatego to bardzo ważne, by regularnie je sprawdzać.
Warto kontrolować też wyważenie kół, nieprawidłowe znacznie przyspiesza zużycie opon. Powinno się wyważać koła za każdym razem, kiedy opona jest zdejmowana z felgi.

Kiedy opona jest zużyta?

Na to że opona jest zużyta mogą wskazywać różne czynniki. Pierwszym i podstawowym jest głębokość bieżnika. Wystarczy zwrócić uwagę na wskaźnik TWI (Tread Wear Indicator), zaznaczony na obwodzie opony.
Inną ważną przesłanką do zmiany opony jest jej znaczne mechaniczne uszkodzenie, na przykład przebicie w trakcie jazdy. Może się też zdarzyć, że opona jest fabrycznie uszkodzona.
Trzeba także pamiętać o wieku opony. Przyjmuje się, że powinno wymieniać się je co pięć lat. Opona użytkowana zbyt długo może stać się sparciała.

Rodzaje zużycia opon

Starcie bieżnika nie zawsze wygląda tak samo, nie musi być równomierne.
Jeśli najbardziej starte są krawędzie, a na środku opony nie widać śladów zużycia to znaczy, że użytkownik pojazdu za rzadko pompował koła.
Innymi rodzajami zużycia opon może być też wyząbkowanie bieżnika lub wytarcie jego zewnętrznych sektorów.
Jeśli bieżnik ma mniej niż 1,6 mm, bezwzględnie wyklucza to oponę z dalszego użytku.

Przyczepność

Zużycie bieżnika ma niewątpliwy wpływ na właściwości trakcyjne opony, a im lepsze właściwości trakcyjne, tym lepsza przyczepność. Jeśli więc zależy nam na dobrej przyczepności auta, powinniśmy dbać o stan opon.

Pora na zmianę!

Opony należy bezwzględnie zmienić, kiedy od ich poprzedniej wymiany minęło już 5 lat oraz w przypadku gdy opona została przecięta, guma jest rozerwana albo się odkleja, gdy stalowe elementy opony uległy znacznej korozji, a także, gdy sugeruje to wskaźnik TWI. Jeśli poszukujemy nowych opon najlepiej zrobimy odwiedzając sklep internetowy noweopony.pl. Jeżeli nie wiemy, jaki produkt powinniśmy wybrać do swojego samochodu sklep oferuje fachową pomoc w tym zakresie.
Pamiętajmy, że zużyte opony należy oddać do recyclingu.

Wszystko co trzeba wiedzieć o wyborze felg samochodowych

0
Wszystko co trzeba wiedzieć o wyborze felg samochodowych

Decyzja o zakupieniu felg samochodowych zazwyczaj wynika z uszkodzenia dotychczasowo użytkowanych modeli lub też ich zużycia. Jak każdy inny element samochodowy także i felgi VW nie są wieczne, a ich trwałość zależy między innymi od odpowiedniego dopasowania. Na rynku dostępnych jest aktualnie wiele rodzajów felg, które przeznaczone są do konkretnych modeli aut i charakteryzują się różnymi właściwościami. Warto zatem przyjrzeć się temu jak wybrać najlepszy wariant z możliwych.

Na co zwracać uwagę?

Podczas wyboru felg trzeba zawsze pamiętać o kilku najważniejszych aspektach. Są to między innymi:

  • wymiary
  • rozstaw
  • osadzenie
  • waga
  • jakość i technologia wykonania

Istotną kwestią w przypadku felg VW jest ich ogólna jakość oraz rodzaj technologii jaką użyto podczas ich produkcji. Należy bowiem pamiętać, że felgi do których powstania wykorzystano metodę nadciśnieniową są cięższe co wpływa niekorzystnie na układ zawieszenia. Wybierając felgi aluminiowe warto zatem stawiać na droższe, ale lepsze modele wykonane metodą Flow-Forming. Takie felgi VW są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie lekkie i praktyczne.

Kolejnym aspektem na jaki warto zwrócić uwagę są wymiary felg, a dokładniej jej średnicę. Bardzo ważne jest dopasowanie średnicy felgi do średnicy opony, gdyż wpływa na późniejszy komfort jazdy. Istotną sprawą jest także szerokość felgi. Tutaj istnieją trzy możliwości: szerokość zalecana, minimalna i maksymalna. W tym przypadku w grę wchodzą względy estetyczne, a także praktyczność i wygoda podczas prowadzenia auta. Większe felgi na mniejszych oponach wyglądają na przykład ciekawie i efektownie, ale sprawiają, że na felgi przenoszone są drgania co wpływa na ich szybsze zużycie.

Rozstaw jest kolejny parametrem, o którym nie można zapomnieć. To właśnie ten czynnik pozwala określić do jakich modeli samochodów przeznaczony jest dany model felgi. Zależne jest to od budowy piasty w danym modelu samochodu. W przypadku osadzenia trzeba brać pod uwagę rozmiar felg oraz opon, budowę nadkola, a także własne preferencje. Samo osadzenie mówi o tym jak głęboko w nadkolu może zostać osadzona felga.

Jakie felgi są odpowiednie na zimę?

Różnorodne modele felg VW nadają się zarówno do użytku latem jak i zimą. Skąd jednak wiedzieć, że dane felgi takie właśnie są? Otóż trzeba zwracać uwagę na szerokość felg, a także ich wzór. Ogólnie im prostszy jest wzór tym łatwiej jest czyścić felgi, a zimą, gdy opady śniegu czy błoto są dość duże jest to bardzo ważne. Tą porą roku lepsze okazują się być także węższe felgi VW w połączeniu z oponami o wyższym profilu.