Samochody używane Mercedes rosną w siłę

0
Samochody używane Mercedes rosną w siłę

Jeszcze kilkanaście lat temu zakup auta używanego wydawał się ostatecznością i wyborem najmniej zamożnej części klientów. Obecnie na rynku wtórnym, w komisach i na giełdach motoryzacyjnych, znaleźć można nawet luksusowe samochody używane Mercedes z najwyższych klas produkcyjnych. Coś, co jeszcze nie tak dawno temu zarezerwowane było wyłącznie dla najzamożniejszych kierowców, dzisiaj staje się ogólnodostępne, a zainteresowanie takimi używanymi samochodami Mercedes rośnie nie tylko z uwagi na międzynarodową renomę tej marki i ogromną jej popularność. Mercedes od niepamiętnych czasów słyną z niesamowitej jakości konstrukcyjnej i nowinek inżynieryjnych oraz technicznych wprowadzanych na bieżąco do najnowszych modeli tego producenta. To auta nie tylko szybkie i prezentujące doskonałe osiągi na każdej trasie, ale przede wszystkim samochody bardzo elegancko wykonane i prezentujące się luksusowo zarówno od zewnątrz jak i w środku.

Komfort, bezpieczeństwo i wrażenia

Komfort jazdy używanymi samochodami Mercedes jest ogromny, dlatego tak wielu klientów w przeszłości kupowało już auta tej marki i nie wyobraża sobie, by zmienić nagle swoje przyzwyczajenia. Luksus i komfort prowadzenia oraz jazdy dla pasażera w przeciętnym Mercedesie jest wielokrotnie wyższy, aniżeli w modelach aut z tzw. „średniej półki”. Mając możliwość zasiadania w bardzo wygodnych warunkach podczas szybkiej jazdy i jednocześnie ciesząc się uczuciem pełnego bezpieczeństwa i spokoju, korzystając z wszelkich nowinek technicznych i elektroniki na pokładzie – każdy kierowca lub jego pasażer czułby się szczęśliwy. A to są właśnie cechy charakterystyczne, kojarzone najmocniej z marką Mercedes i zarówno klienci kupujący samochody używane Mercedes jak i ci biorący nowe modele wyłącznie od lokalnego dealera prosto z salonu, właśnie tego poszukują w swoich samochodach.

Podzespoły i renoma Mercedesa

Bardzo ważne jest również to, że silniki i inne podzespoły Mercedesa są bardzo trwałe i produkowane z najwyższą starannością o standardy i jakość, więc bardzo rzadko się psują i wymagają wymiany. Dla kierowcy czy właściciela używanego samochodu Mercedes jest to dodatkowy powód, aby wybrać właśnie taką niezawodną i cieszącą się ogólnym zaufaniem użytkowników markę. Z kolei nie bez znaczenia dla rosnącej popularności tych używanych pojazdów jest fakt, że przybywa ich na rynku wtórnym. Właścicieli, którzy chcą sprzedać swojego dobrze zachowanego i wysłużonego już Mercedesa stale przybywa, więc na rynku wciąż pojawiają się nowe oferty na samochody używane Mercedes. W ten sposób spada ich średnia cena przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej jakości utrzymania i satysfakcjonującego stanu technicznego.

Artykuł powstał we współpracy z https://uzywany-mercedes.pl/

Foteliki samochodowe dla dzieci – jak wybrać dopasowany produkt?

0
Foteliki samochodowe dla dzieci - jak wybrać dopasowany produkt?

W polskim prawie drogowym wyraźnie jest napisane, że kierowca zobligowany jest przewozić dziecko w foteliku samochodowym. Foteliki samochodowe to bardzo ważne zagadnienie w kontekście bezpiecznego przewozu dzieci w samochodzie. Dzięki dobrze wybranemu artykułowi można być pewnym, że ryzyko zagrożenia zdrowia i życia jest niezagrożone. Wybór fotelika samochodowego nie jest tak prosty i warto pamiętać o paru aspektach. Kiedy już kupimy klasowy produkt, to po prostu nie trzeba będzie martwić się o bezpieczeństwo latorośli. Oczywiście sam fotelik do samochodu to nie wszystko. Trzeba go zamontować w solidny sposób.

Fotelik samochodowy i jego prawidłowy montaż

Jak wcześniej wspomniałem, nawet najlepszy fotelik przy złym montażu nie pomoże w razie wystąpienia zagrożenia. Estymuje się, że ponad połowa kierowców przewozi dzieci w niewłaściwy sposób, co może skutkować poważnymi obrażeniami w wyniku zdarzeń drogowych, stłuczek czy wypadków. Jest to absolutnie kluczowa kwestia. Nie każdy samochód ma przystosowane siedzenie i pasy do bezproblemowego montażu. Pasy muszą być odpowiednio napięte i realnie chronić fotelik przed zbędnymi ruchami i szarpnięciami. Czasami producent dorzuca instrukcję, w której zawarte są porady dotyczące alternatywnych sposobów mocowania.

Eksperci doradzają, by fotelik umieszczać na środku tylnej kanapy. Wtedy dziecko jest oddalone od obu drzwi i w razie wypadku jest najmniej narażone na urazy. Co więcej – jest przecież fotelik jest zabezpieczony pasami bezpieczeństwa lub innym systemem mocującym. Pamiętajmy, by podczas jazdy pod żadnym pozorem nie wyjmować malucha z fotelika. Nawet jeśli chce jeść, czy jest niezadowolony – wtedy zjedźmy spokojnie na pobocze i wyjmujemy pociechę z siedziska.

Kategorie wagowe i homologacja

Podstawowym i popularnym rozdziałem produktów fotelikowych jest podzielenie fotelików ze względu na wagę dziecka. Występuje pięć głównych kategorii wagowych – trzy dla niemowląt i dwie dla dzieci. Kiedy widzimy oznaczenie “fotelik samochodowy 9-36”, to wiemy, że może w nim podróżować dziecko o wadze od 9 do 36 kilogramów. Oznacza to, że taki fotelik może służyć dziecku od wczesnych lat niemowlęcych aż do osiągnięcia wagi 36 kilogramów. Podstawowe kategorie są tylko pomocnicze, bo tak naprawdę wszystko zależy od danego producenta – co innego zaproponuje firma Romer, a co innego przedsiębiorstwo Jane Quartz. Kupując fotelik, musimy wiedzieć, ile waży nasza pociecha. Co więcej, nie każdy typ siedziska nadaje się dla niemowląt! Takie produkty mają specjalne oznaczenia (i zabezpieczenia przed kołysaniem głowy).

Wymagania techniczne, homologacje i gwiazdki

W Europie obowiązują pewne wymagania techniczne i do nich muszą stosować się wytwórcy fotelików. Stąd wszystkie używane w Polsce produkty muszą mieć homologację ECE, czyli europejski certyfikat bezpieczeństwa. Homologacja nie oznacza, że fotelik jest dobrej jakości, bo są to wymagania minimalne! Bardziej miarodajne w wypadku testu samej wytrzymałości i jakości materiałów są crash-testy. Im więcej gwiazdek ma produkt, tym lepiej.

Logistyka w biznesie – co warto wiedzieć?

0
Logistyka w biznesie-co warto wiedzieć?

Logistyka zarówno w dużych przedsiębiorstwach, jak i małych lokalnych firmach jest bardzo ważna. Nie da się prawidłowo zarządzać procesem produkcji, składowania czy samych dostaw nie mając do tego odpowiednich narzędzi. Stawiając na sukces własnej firmy, warto postawić na nowoczesne rozwiązania, które na pewno szybko zaowocują.

Logistyka -z czym to się wiąże?

Termin ten jest w ostatnim czasie bardzo popularny, zwłaszcza wśród przedsiębiorców, którzy chcą usprawnić działanie swojej firmy. Mówiąc w skrócie, pod pojęciem logistyki wiąże się zarówno przepływ ważnych informacji, towarów, a także cały system planowania oraz skutecznego zarządzania wszystkim. Należy jednak pamiętać, iż procesy logistyczne opierają się głównie na podejmowaniu ważnych decyzji zwłaszcza w kwestii ekonomi, które mają na celu osiągnięcie założonych celów, przy ograniczeniu do minimum strat. Dla wielu osób logistyka kojarzy się tylko z dostawą towaru, czyli ogólnie mówiąc transportem. Owszem, jednak należy pamiętać, iż jest to tylko jedno z narzędzi, bo należy też wspomnieć o planowaniu, kontroli towarów, a także o samej obsłudze klienta.

Główne cele logistyki

Osoby odpowiadające w danej firmie za procesy logistyczne muszą nie tylko nadzorować cały proces produkcyjny, lecz również zapewnić by dystrybucja towarów odbywała się na jak najwyższym poziomie i w jak najkrótszym czasie. Koszty dostawy a dokładnie ich redukcja również są głównym założeniem logistyki, a przynajmniej powinny być. Jeśli uda się je ograniczyć, to firma zaoszczędzi duże pieniądze. Wdrożenie konkretnych narzędzi logistycznych wymaga jednak nie tylko wiedzy, lecz także doświadczenia od osób, które zajmą się tym. Oczywiście trzeba też wcześniej zastanowić się jakie rozwiązania pozwolą na szybką i skuteczna realizacje celów dlatego wcześniej warto odwiedzić http://www.xbsgroup.pl/sell-more/alternative-sales-channels/, gdzie na pewno zdobędzie się szczegółowe wytyczne jak prawidłowo zarządzać firmą oraz jak zminimalizować wydatki z nią związane.

Podział logistyki

Logistyka jest dość obszernym pojęciem, dlatego warto szczególną uwagę zwrócić na jej rodzaje. Z racji, iż może mieć wpływ na wiele procesów, jakie zachodzą w firmie oraz różny zasięg działania trzeba odpowiednio dobrać ją, by faktycznie przyniosła oczekiwania. W zależności od potrzeb stosowana jest mikrologistyka, która pomaga zarządzać tylko jednym przedsiębiorstwem. Oczywiście, jeśli w danej firmie są różne działy gospodarki, uwaga szczególna powinna być zwrócona na mezologistykę. Ponadto do rodzajów logistyki koniecznie trzeba zaliczyć makrologistykę, która swoim zasięgiem obejmuje całą krajową gospodarkę oraz eurologistykę obejmującą Europę.

Planowanie dystrybucja marketing

Logistyka to także zaopatrywanie przedsiębiorstwa, prawidłowe magazynowanie towarów czy planowanie ich dystrybucji, marketing, a nawet utylizacja zużytych materiałów. Tak naprawdę każdy szczegół jest ważny, więc zainwestowanie w nowoczesne rozwiązania na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę.

Podróże samolotem – łatwy sposób przemieszczania się

0
Podróże samolotem – łatwy sposób przemieszczania się

Loty samolotem otworzyły wiele możliwości przed podróżującymi. Dzięki nim można w krótkim czasie przemieścić się nawet na inny kontynent. Samolot jest uważany za bezpieczny środek transportu, a loty przebiegają w przyjemnej atmosferze. Korzystanie z tego sposobu przemieszczania się ma wiele zalet.

Szybkość

Przede wszystkim samolot jest bez wątpienia najszybszym środkiem lokomocji. Zaledwie po kilku godzinach lotu można się znaleźć w innym państwie, a nawet na innym kontynencie. Daje to ogromną oszczędność czasu. Poza tym, pracownicy linii lotniczych dokładają wszelkich starań, by podróż przebiegała w komfortowych warunkach. Pasażerowie po zakończeniu lotu z pewnością nie są tak zmęczeni, jak po kilkunasto godzinnej jeździe samochodem. Standard wyposażenia samolotów liniowych i tanich linii lotniczych nie różni się diametralnie. Dlatego nawet podróżowanie tzw. tanimi liniami jest naprawdę przyjemne.

Niskie koszty przelotu

Podróżni korzystający z ofert tanich linii lotniczych mają szansę na bilety za naprawdę niewielkie pieniądze. Mankamentem działania promocji jest jednak brak harmonogramu ich występowania. Zainteresowani tanimi biletami muszą praktycznie codziennie sprawdzać aktualne okazje. Nie mniej jednak podróżujących w ten sposób przybywa, dlatego pracownicy starają się, by loty przebiegały w miłej atmosferze. Zazwyczaj podczas takiej podróży można kupić ciepły napój, posiłek, perfumy i wziąć udział w loterii. Dla wielu osób, tanie bilety są jedynym sposobem na odbycie podróży samolotem. Różnica między cenami za bilet „zwykłych” i tanich linii jest znacząca.

Parkingi przy lotniskach

Liczba podróżujących samolotami jest ogromna. Z racji tego, lotniska również starają się ułatwić pasażerom wyjazdy. Przy wielu portalach powstają strzeżone parkingi, na których można zostawić samochód na cały okres podróży. Przykładem jest choćby https://www.odlotowyparking.pl/, znajdujący się przy warszawskim Modlinie. Takie parkingi są monitorowane całą dobę, 7 dni w tygodniu. Nie ma możliwości, by samochód nie był dobrze strzeżony. Poza tym, opłaty za miejsca postojowe nie są wysokie, więc koszt pozostawienia pojazdu, nie uszczupli znacznie urlopowego budżetu. Parkingi niwelują problem dojazdu na lotniska, które zazwyczaj znajdują się na obrzeżach miast. Często jest tak, że podróżni decydują się na wyloty z miejsc oddalonych o kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania. Dzięki parkingom przy terminalach, nie muszą fatygować osoby trzeciej do odwiezienia na lotnisko.

Jak widać samolot naprawdę daje wiele możliwości podróżowania. Tanie bilety, pozwoliły wielu osobom rozpocząć swoją przygodę z lotami. Poza tym, podróż samolotem daje pasażerom pewną wolność i brak konieczności zamartwiania się o dojazd.  

Wagi samochodowe – coraz więcej zastosowań

0
Wagi samochodowe – coraz więcej zastosowań

Fakt, że sprzedawcy różnych materiałów sypkich wykorzystują wagi samochodowe, jest oczywistością. Dziś jednak wagi nie tylko badają masę, a każda dodatkowa funkcja pozwala na znalezienie kolejnych, nie zawsze typowych zastosowań dla tych coraz potężniejszych urządzeń.

U sprzedawcy i u klienta

Często nie tylko sprzedawca waży pojazdy, żeby określić masę wysyłanego towaru., Czynność tę powtarzają też nabywcy, na przykład duże składy budowlane albo składy opału, żeby zweryfikować, czy ich dostawcy wywiązują się z kontraktu. Z tej samej możliwości korzystają generalnie wykonawcy niektórych dróg. Nie chodzi tu jednak jedynie o wykrywanie ewentualnych niedowag, ale także o kontrolę stanów magazynowych – pełna informacja uzyskiwana „na wejściu” towaru pozwala lepiej gospodarować posiadanymi zasobami.

Kontrola czystości

Odpowiednio rozbudowane zestawy wag samochodowych, na przykład takie, jak sprzedawane przez https://www.tamtrongroup.com/pl/product/wagi-samochodowe-prefabrykowane/, mogą posłużyć do wykrywania stopnia zanieczyszczenia materiału. Bramki dozymetryczne montuje się przede wszystkim przy wagach obsługujących pojazdy transportujące surowce kopalne, ale także odpady – z tym zaś w ostatnich miesiącach jest coraz większy problem i odbiorcy odpadów, żeby mieć pewność, że działają bezpiecznie, inwestują w różne formy zabezpieczeń. Funkcje rejestrowania stężeń promieniowania połączone z atestowanymi systemami alarmowymi pozwalają odpowiednio szybko podjąć właściwe działania, dzięki czemu cały proces technologiczny staje się bezpieczniejszy.

Fabryki autonomiczne

Wprawdzie w pełni autonomiczne fabryki to nadal – zwłaszcza w Polsce – pieśń przyszłości, ale już dziś wiele procesów można zautomatyzować. W tym celu również stosuje się wagi. Są one ważnymi urządzeniami pomagającymi w ewidencji ruchu na terenie zakładu i rejestrowaniu obrotu materiałami. W tym celu wagi wyposaża się co najmniej w systemy identyfikacji kartowej, ale także w systemy automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych, co pozwala także na dalszych etapach na przykład automatycznie obliczać koszty obsługi poszczególnych pojazdów, na przykład wiążąc te dane z informacją na temat dostawcy danej partii materiału.

Raporty wewnętrzne

Waga samochodowa ze zintegrowanym systemem raportowania (a to dziś większość produktów tego typu na rynku) jest ważnym ogniwem w obiegu dokumentów. Na wejściu i wyjściu z zakładu waży się dostarczane surowce i wyprodukowane wyroby. Automatyczne i bardzo precyzyjne pomiary pozwalają optymalizować koszty działalności i oceniać, które etapy procesów są wąskim gardłem w całym szeregu. W zależności od tego, jakie możliwości daje oprogramowanie wagi, generowane na bramie wjazdowej raporty mogą posłużyć do dokładnego prześledzenia losów każdego kilograma ładunku.

Części używane – czy są gorsze od nowych?

0
Części używane - czy są gorsze od nowych?

Odpowiedź na pytanie zadane w tytule artykułu może się wydawać prosta i łatwa do przewidzenia. Każdy dobrze wie, że części nowe wytrzymają dłużej i będą lepiej się sprawować. Co więcej, część używana od zaufanego sprzedawcy może się okazać już na samym starcie zepsuta. Co przemawia za osobami, które swoje auto naprawiają jedynie za pomocą części używanych? Jest wiele powodów takiego działania.

Dlaczego wybieramy części używane?

Kupowanie części używanych może się naprawdę opłacać – szczególnie, gdy kupujemy tylko od sprawdzonych sprzedawców lub osobiście (np. w takich placówkach jak Szrot Piekoszów) – wtedy możemy obejrzeć część na własne oczy i zdecydować, czy jest ona warta zakupu. Inaczej to wygląda w przypadku karoserii – w jej przypadku wszystko jest widoczne na zdjęciach, dlatego po dokładnym obejrzeniu można je bez problemu zamawiać przez internet.

Jednak najważniejszym powodem, dla którego ludzie wybierają części używane jest cena – zawsze niższa niż w przypadku nowych części. Zdecydowanie to przemawia za każdym, kto zaopatruje się w części tego typu.

Części przez internet?

Kupowanie używanych części przez internet może się okazać dobrym pomysłem, jeżeli tylko mamy szczęście – w przypadku jego braku już za pierwszym razem możemy otrzymać coś, co po prostu nie funkcjonuje. W takich przypadkach oczywiście obowiązuje nas prawo do rękojmi, jednak warto korzystać jedynie z serwisów oferujących ochronę kupującego. Co w przypadku, gdy chcemy skorzystać ze sklepu, który nie oferuje takich udogodnień?

  • Dokładnie sprawdzajmy opis aukcji – mogą tam się kryć ważne informacje na temat stanu technicznego części.
  • Oglądajmy zdjęcia części na przybliżeniu  – dzięki temu zobaczymy najdrobniejsze wady. Jeżeli zdjęcia są w złej jakości, to poprośmy sprzedawcę o więcej.
  • Korzystajmy z wysyłki za pobraniem – dzięki temu unikniesz sytuacji, w której sprzedawca w ogóle nie wyśle ci części.

To są podstawowe zasady, które należy stosować, jeżeli zależy nam na bezpiecznych zakupach przez internet.

Leasing konsumencki. Kiedy warto?

0
Leasing konsumencki. Kiedy warto?

Leasing jest dostępny nie tylko dla firm, ale też do osób prywatnych. Co warto wiedzieć o leasingu konsumenckim? Kiedy wybrać tę formę finansowania?

Opłata wstępna w leasingu samochodowym

0
Opłata wstępna w leasingu samochodowym

Leasing samochodowy to forma finansowania, w ramach której przedsiębiorca zobowiązany jest nie tylko do opłacania miesięcznych rat leasingowych. W momencie podpisania umowy zobligowany jest także do uregulowania opłaty wstępnej (tzw. czynszu inicjalnego). Czym jest i jaka może być jej maksymalna wysokość? Dowiedz się więcej.

Co to są kaski otwarte?

0
Co to są kaski otwarte?

Prawdziwy motocyklista nie wsiada na jednoślad bez kasku. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu, czym charakteryzują się poszczególne modele?

Oferty pracy w BMW

0
Oferty pracy w BMW

W BMW cenimy sobie pasję oraz zaangażowanie, dlatego wciąż rekrutujemy, by stworzyć dla naszych klientów jak najlepszą kadrę profesjonalistów, lubiących swoją pracę. Cenimy sobie innowacyjność, nie boimy się młodej krwi, choć doświadczenie zawsze jest mile widziane. Jeśli zamiast bogatej kariery zawodowej w branży, posiadasz ewidentną pasję, którą potrafisz się z nami podzielić i chętnie o niej opowiesz tak, byśmy poczuli Twój zapał do motoryzacji, to z pewnością jesteś pożądanym kandydatem. Aktualne oferty pracy znajdują się na naszej stronie internetowej, która stanowi jedną z możliwości aplikacji na wybrane stanowisko pracy: https://www.praca-dealerbmw.pl/

Zespół Sieci Dealerskiej BMW to ludzie, których łączy wspólne zamiłowanie do motoryzacji, przyjazne nastawienie do życia oraz radość z wykonywanych dla firmy obowiązków zawodowych. BMW to firma z ponad wiekową tradycją, stale zwiększająca swoją ofertę i doskonaląca własne możliwości. Ty tez możesz być częścią tego zespołu.

Prowadzimy rekrutację do kilu działów stanowiących składowe naszej firmy. Każdy z nich tworzy ważny element naszej działalności, dlatego przywiązujemy dużą wagę do kwalifikacji i predyspozycji pracowników na wszystkie stanowiska, ponieważ bez względu na pełnioną funkcję- wszyscy pracują na wspólny wizerunek firmy.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w BMW to istnieje możliwość zatrudnienia w jednym z poniższych działów: dział sprzedaży BMW, dział sprzedaży MINI, dział sprzedaży Motorrad, Finanse i Ubezpieczenia, Dział serwisu, Dział Blacharsko- Lakierniczy, Dział Części i Akcesoriów, Marketing, Recepcja oraz Administracja. Dla przybliżenia specyfiki warunków pracy, przygotowaliśmy opisy każdego ze stanowisk, aby potencjalny pracownik, przed złożeniem aplikacji, mógł poznać jak wygląda praca w bmw.

Każda oferta zawiera szczegółowy opis obowiązków, które zostaną Ci powierzone. W ten sposób dowiesz się, czego możesz oczekiwać, jakich warunków pracy możesz się spodziewać. Jednym słowem: poznasz specyfikę swojej przyszłej pracy. Kolejno, każda oferta zawiera kryteria, które powinien spełnić kandydat ubiegający się o konkretne stanowisko. Zapoznając się z oczekiwaniami pracodawcy, przekonasz się czy jesteś osobą odpowiednią do konkretnego stanowiska. Spełnienie określonych wymogów jest warunkiem koniecznym do pozytywnej weryfikacji aplikacji kandydata. Ponadto każda oferta wzbogacona jest o zestaw możliwych świadczeń dodatkowych oraz korzyści, wynikających z zatrudnienia w BMW. Aby oferta zawierała wszystkie niezbędne informacje, powinna tam się również znaleźć adnotacja dotycząca miejsca pracy, czyli konkretnego miasta w Polsce oraz dealera. Na końcu znajduje się formularz aplikacyjny, który pozwala zgłosić kandydaturę na konkretne stanowisko pracy.