Volkswagen Golf 3 – działanie i rola sprzęgła

0

Do typowego sprzęgła samochodowego zaliczyć można sprzęgło cierne, które – krótko mówiąc – stanowi połączenie pomiędzy skrzynią biegów a silnikiem. Jest ono jednym z najbardziej istotnych elementów składających się na całościową budowę pojazdu oraz dającą mu możliwość płynnego poruszania się. Na budowę sprzęgła składają się trzy materiały, które – w połączeniu z nim – są w stanie połączyć wał napędowy oraz napędzany. Działanie to służy przeniesieniu, między tymi dwoma punktami, momentu obrotowego.

Co można kupić w sklepie motocyklowym?

0

W sklepach motocyklowych można kupić wiele przydatnych rzeczy, które następnie mogą zostać z powodzeniem wykorzystane podczas jazdy motocyklem. Oczywiście na szczególną uwagę zasługuje odzież motocyklowa, w którą zaopatrzyć mogą się panie oraz panowie. Wśród takiej odzieży można wyróżnić kurtki motocyklowe, spodnie, kaski, ochraniacze, buty, itd. Jest to bardzo ważne, ponieważ udając się osobiście do takiego sklepu ma się pewność tego, że każdą z tych rzeczy przymierzy się przed zakupem, a to oznacza, że nie wyda się pieniędzy w błoto. Sklep motocyklowy w formie internetowej to świetna alternatywa dla stacjonarnego odpowiednika. Zawsze można też liczyć na pomoc doświadczonego sprzedawcy, który na życzenie klienta porówna poszczególne produkty lub akcesoria, tak aby klient mógł podjąć rzetelniejszą decyzję.

Akcesoria do motocykla

Sklep motocyklowy to również miejsce, w którym można bez większych problemów zakupić różnorakie akcesoria do własnego motocykla. Wszystko zależy od tego, jaki model motocykla posiada się na co dzień, pod tym kątem dobiera się do niego akcesoria. Mogą to być lusterka, okulary, kamery sportowe, pasy nerkowe, czy też ładowarki do akumulatorów. W pierwszej kolejności powinno się jednak stawiać na własne bezpieczeństwo, które dla motocyklisty powinno być najważniejsze. W tym celu można zdecydować się na różnorodne kamizelki, zbroje, czy też specjalnie zaprojektowane ochraniacze z wybranymi przez klienta motywami. Tym samym zwiększy się bezpieczeństwo jazdy na motocyklu i będzie można czerpać z tego jedynie przyjemność, do czego powinno się dążyć na każdym kroku. Jak widać w sklepie motocyklowym można nabyć praktycznie wszystko, zawsze można też skorzystać z oferty sklepów motocyklowych online, co jest znacznie wygodniejszą formą zakupów, np. dla zapracowanych osób, które nie mają czasu na osobiste zakupy.

Części zamienne, oleje i płyny

Warto dbać na każdym kroku o to, aby motocykl był w pełni sprawny w zakresie mechanicznym oraz technicznym. Co jakiś czas trzeba więc robić mu przegląd, wtedy też wymienia się różnorodne oleje i płyny, które oferuje zainteresowanym sklep motocyklowy. W takich sklepach można też nabyć wiele części zamiennych do różnych marek motocykli, tak aby skutecznie je wymienić, gdy nie będą się już one nadawały do dalszego użytkowania i będą stwarzać niebezpieczeństwo dla posiadacza motocykla. Takie części warto jednak dobierać ze sprawdzonym specjalistą u boku, aby przypadkiem się nie pomylić.

Jaką szybę do ciągnika kupić?

0

Moce zarysowania, drobne ubytki i pęknięcia na powierzchni szyby wpływają nie tylko na pogorszenie estetyki całej bryły pojazdu, ale są również mocno uciążliwe dla kierowcy. Porysowana powierzchnia szyby ogranicza widoczność, zwłaszcza w ostrym słońcu i po zmroku, gdy światło z reflektorów pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka, załamuje się na każdej większej rysie. Na szczęście nowe szyby do ciągników rolniczych są dziś łatwo dostępne i jeśli masz dość dyskomfortu powodowanego przez mocno porysowaną szybę, spokojnie możesz pozwolić sobie na jej wymianę, na nową.

Kiedy wymienić szybę na nową?

Na wymianę szyby w ciągniku, na nową, możesz zdecydować się w dowolnym momencie – gdy zarysowania na powierzchni szyby ograniczają widoczność i utrudniają jazdę lub gdy na szybie pojawią się głębsze ubytki czy pęknięcia. Wymiana pękniętej, zwłaszcza przedniej szyby w ciągniku, może okazać się zresztą koniecznością. Jeśli chcesz, by ciągnik bez najmniejszego problemu przeszedł przez okresowe badanie techniczne, pękniętą szybę trzeba naprawić lub zastąpić jej nową wersją.

Jak wybrać odpowiednią szybę do ciągnika?

Praktycznie każdy ciągnik rolniczy posiada własny, unikalny model kabiny, co skutkuje dużą różnorodnością dostępnych na rynku szyb ciągnikowych. Jeśli chcesz mieć pewność, że zamówiony przez Ciebie produkt będzie pasował do wymiarów kabiny w Twoim pojeździe, szyby do ciągników zamawiaj u sprawdzonych dystrybutorów części do maszyn rolniczych lub budowlanych. Na rynku działa wiele tego typu podmiotów, oferujących nowe szyby kabinowe do tysięcy różnych modeli i marek ciągników obecnych na polskim rynku, również tych modeli pojazdów, których produkcja zakończyła się kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat temu. Szyby do ciągników oferowane przez profesjonalnego dystrybutora powinny być dokładnie opisane. Przy każdej szybie, prócz informacji o jej wymiarach czy kolorze, powinna znaleźć się również informacja o tym, dla jakiego modelu ciągnika jest ona przeznaczona.

Jaką szybę zamówić?

Gdy już znajdziesz zaufanego dystrybutora, zwykle możesz wybierać pomiędzy szybami oryginalnymi a tańszymi zamiennikami. Niestety w przypadku starszych modeli ciągników, zakup nowych, oryginalnych szyb ciągnikowych, jest już w zasadzie niemożliwy. Do wyboru pozostają zatem jedynie zamienniki. Gdy kupujesz zamiennik, staraj się wybierać produkt wyższej jakości, najlepiej polskiej lub europejskiej produkcji. Tanie, azjatyckie zamienniki, mają zwykle gorszą jakość, przez co bardzo łatwo się rysują, a podatne w ich opisie wymiary nie zawsze zgodne są z rzeczywistością.

Słów kilka o zestawach hamulcowych

0

Układ hamulcowy to jeden z najważniejszych mechanizmów w każdym pojeździe. Oczywiście nie można pominąć również innych tj. napęd mechaniczny, (czym byłby pojazd bez napędu?), systemów chłodzenia, amortyzacji, odprowadzania spalin i wielu innych charakterystycznych dla pojazdów mechanicznych. Zestaw hamulcowy jest jednak jedyny w swoim rodzaju, ponieważ to on pozwala wytracać prędkość i zatrzymać rozpędzoną masę w odpowiednim momencie. Czy są sobie w stanie Państwo wyobrazić pojazdy bez układu hamulcowego? My też nie, dlatego w tym artykule postaramy się wyjaśnić, co wchodzi w skład zestawu hamulcowego oraz jak działa taki mechanizm.

Najpopularniejsze typy hamulców

Najpopularniejsze dwa elementy zestawów hamulcowych to oczywiście tarcze i klocki. Wszystko uzależnione jest jednak od typu pojazdu. W takich o małej masie (np. rower) często montuje się hamulec szczękowy. To chyba najprostszy z możliwych zestawów hamulcowych (pomijamy w tym artykule wszystkie systemy działające na zasadzie tarcia o podłoże). Hamulec szczękowy składa się wyłącznie z klocków osadzonych na specjalnych zaciskach oraz linki hamulcowej, która poprowadzona jest do klamki umiejscowionej na kierownicy. Wytracanie prędkości odbywa się tutaj poprzez zacisk klocków na rafce spowodowany naciąganiem linki. Dużo popularniejszym i nieco bardziej skomplikowanym typem jest hamulec tarczowy. Warto dodać, że od pewnego czasu montuje się je również w rowerach. Oczywiście te samochodowe różnią się nieco głównie ze względu na to, że mają one za zadanie obsługiwać większą masę. Hamulec tarczowy składa się, jak sama nazwa wskazuje z tarczy, klocków pokrytych specjalną okładziną cierną oraz wału, na którym to wszystko jest osadzone. Klocki wyposażone w okładzinę są dociskane za pomocą siłownika do tarczy, przez co następuje tarcie i zmniejszenie prędkości obracania kół. W tym miejscu warto zaznaczyć, że ów siłownik może działać na zasadzie pneumatycznej bądź hydraulicznej.

Hamowanie w pojazdach mechanicznych

Jeśli chodzi już stricte o pojazdy zasilane silnikami mechanicznymi tj. samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, maszyny rolnicze czy budowlane, to w tym przypadku obok tzw. tarczówek bardzo popularne są zestawy hamulcowe bębnowe. Jest to również tzw. hamulec cierny. Wyróżnia go to, że w tym przypadku tarcie odbywa się o wewnętrzną powierzchnię obracającego się wału, a nieruchome szczęki pozostają wewnątrz. Ten typ zestawów hamulcowych wykorzystywany jest szczególnie często w pojazdach o większej masie.

Auto zastępcze z OC sprawcy

0

Wystarczy tylko chwila nieuwagi i o wypadek drogowy nietrudno. Jeżeli wypadek został spowodowany przez innego kierowcę, a Twój samochód na tym ucierpiał, to powinieneś wiedzieć, że po za naprawą z OC sprawcy, należy Ci się także samochód zastępczy. Koszt jest pokrywany z ubezpieczenia sprawcy. Jednak tutaj warto zwrócić uwagę na wypożyczalnie i wybrać taką, która ma podpisaną umowę z firmą ubezpieczeniową sprawcy. Zatem Ty jako poszkodowany możesz wystąpić o pokrycie kosztów wynajmu samochodu zastępczego, bądź też o udostępnienie Ci takiego pojazdu, który decyzją Sadu Najwyższego Ci się należy.

Zastępcze auto z OC sprawcy, komu się należy?

Jeżeli Twój samochód uległ zniszczeniu w skutek wydarzenia drogowego, a Ty nie byłeś winny owej sytuacji, to należy Ci się zastępczy samochód z oc sprawcy. Samochód przysługuje Ci od momentu wypadku , aż do odbioru naprawionego pojazdu z warsztatu samochodowego. W przypadku, gdy Twój samochód nadaje się już tylko i wyłącznie do kasacji, to także samochód zastępczy Ci się należy i możesz z niego korzystać, aż do czasu wypłaty odszkodowania.

Jakie samochód zastępczy Ci się należy?

Samochód zastępczy, który możesz otrzymać z OC sprawcy musi być tej samej klasy, bądź znajdować się klasę niżej. W żadnym wypadku nie możesz wybrać pojazdu, którego wartość jest wyższa niż Twojego auta. W takiej sytuacji ubezpieczyciel może odmówić Ci pokrycia kosztów wynajmu. Również samochód zastępczy możesz wykorzystywać tylko w tych samych celach, co samochód, który uległ zniszczeniu. Musisz także odpowiednio go eksploatować. Warto również zwrócić uwagę na wydatki jakie zostaną poniesione, jeżeli ubezpieczyciel uzna, że nieprawidłowo użytkowałeś samochód zawsze może odmówić Ci wypłaty.

Zastępcze auto z OC sprawcy Ci się należy i nie ponosisz z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. Musisz jednak pamiętać, aby wykorzystywać zastępczy pojazd w tych samych celach, co samochód, który uległ awarii. Jeżeli dojeżdżałeś nim do pracy, to auto zastępcze może Ci służyć tylko i wyłącznie do tego celu.

Najwyższa jakość wykonania przyczep Rydwan

0

Kupno przyczepy to decyzja poparta zazwyczaj częstą potrzebą przewożenia bagażu o dużych gabarytach. Mając w planach kupno takiego pojazdu, przeważnie najważniejsza jest jego jakość oraz jej korzystny stosunek do ceny. Przede wszystkim przyczepa ma służyć długie lata i mimo częstego używania, pozostać w dobrym stanie. W końcu nikt nie lubi zbyt często odwiedzać mechanika. Popularnością i dobrą opinią cieszą się przyczepy firmy Radwan, które można zakupić w atrakcyjnych cenach za pośrednictwem firmy kam-przyczepki.pl.

PRZYCZEPY LEKKIE

Przyczepy lekkie to takie, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kilogramów. Dzięki temu, do ich holowania nie potrzeba dodatkowych uprawnień na kierowanie pojazdami. Z tego typu w ofercie sklepu dostępne są zarówno przyczepy jednoosiowe jak i dwuosiowe. Pojazdy typu lekkiego firmy Radwan produkowane są obecnie o następujących parametrach:

– resorach wzmacnianych ŻUK
– osiach skrętnych 750 kg KNOTT
– cynkowana ogniwo rama, wykonana z profili zamkniętych
– podłogę wyłożona sklejką antypoślizgową i wodoodporną
– burty zrobione są z wysoko tłocznej blachy aluminiowo-cynkowej.

Do przyczep lekkich sklep Kam-Przyczepki oferuje dodatkowe wyposażenie w postaci kół zapasowych, haków montowanych na podłodze, podpór wjazdowych i rurowych, otwieranych plandek oraz burt.

PRZYCZEPY CIĘŻKIE

Z pośród modeli ciężkich w ofercie znajdują się jednoosiowe hamowane (do dopuszczalnej masy całkowitej wynoszącej do 1800 kg; produkowane są na układach hamujących 750 kg , 1300 kg lub 1800 kg KNOTT lub AL-KO). Ramy przyczep są cynkowane ogniowo, o zamkniętych profilach, natomiast podłogi są antypoślizgowe i wodoodporne. Burty przyczep RADWAN wykonane są z wysoko tłocznej blachy aluminiowo-cynkowej. W asortymencie są również przyczepy wieloosiowe hamowane. W ich przypadku dopuszczalna masa całkowita to maksymalnie 3500 kilogramów. Produkowane są one na układach hamujących 2700, 3000 lub 3500 kg KNOTT lub AL-KO. Ich ramy charakteryzują się cynkowanymi ogniowo ramami. Podłoga również cechuje się antypoślizgowym i wodoodpornym wyłożeniem, natomiast burty przyczepy wykonane są z wysoko tłocznej blachy aluminiowo-cynkowej. Dla obu rodzajów sklep oferuje pasujące wyposażenie dodatkowe: układ hamujący, otwierana plandeka tylna, koła zapasowe czy podpora wjazdowa oraz rurowa.

WYPOŻYCZENIE PRZYCZEPY ŚWIETNEJ JAKOŚCI

Kam-Przyczepki nie tylko prowadzi sprzedaż przyczep Rydwan ale również wypożyczalnię dla klientów, którzy potrzebują doraźną pomoc przy transporcie większego bagażu. Mimo iż przyczepy wypożyczane służyły wcześniej innym użytkownikom i stale są wykorzystywane, nadal pozostają w doskonałym stanie, co tylko świadczy o dobrym i solidnym wykonaniu przyczep Rydwan – odpornym na długie i intensywne użytkowanie, posiadające gwarancję jakości. Cena wypożyczenia zaczyna się już od 25 złotych za dobę.

Gdzie kupować używane auta Honda bez ryzyka?

0

Honda to jedna z tych marek, które mają wielu fanów na całym świecie, w tym również w Polsce. Samochody Honda uznawane są za niezawodne, eleganckie, a także prestiżowe. Nic więc dziwnego, że używane modele cieszą się dużym zainteresowaniem. Gdzie można kupować używane auta Honda bez ryzyka?

5 sposobów na jeszcze większą frajdę z jazdy autem

0

Jesteś prawdziwym miłośnikiem czterech kółek i w swojej maszynie spędzasz mnóstwo czasu, odbywając długie podróże? Jeśli tak, przygotowaliśmy kilka pomysłów, które pomogą ci poprawić osiągi auta, a także poczuć wyższy komfort w trakcie jego prowadzenia.

Olej silnikowy ma znaczenie

Wybór oleju silnikowego to kwestia, która wciąż stosunkowo często schodzi na dalszy plan. To spory błąd. Nieprzypadkowo producenci aut określają użycie olejów o konkretnych parametrach i właściwościach. Najważniejszym spośród nich jest lepkość – im wyższa, tym przy wysokiej temperaturze olej będzie gęstszy. Niższa lepkość i mniejsze opory to rozwiązanie ekonomiczne, dzięki któremu twoje auto zużyje mniej paliwa. Jednak jeżeli używasz go do czegoś więcej niż dojazd do pracy i lubisz wyższe prędkości, pamiętaj, że mocniejszy silnik wymaga gęstszego oleju, zapewniającego mu należytą ochronę.

Opony oznakowane. Czym różnią się od zwykłych?

Podobnie jak w przypadku oleju często wybór opon ograniczamy do wymiany letnich na zimowe o określonej porze roku. W rzeczywistości poza parametrami takimi jak indeks prędkości, rodzaj opon (symetryczne i asymetryczne) czy też twardość mieszanki, spore znaczenie ma jeszcze jedna kwestia – ewentualny wybór opon oznakowanych. Ten rodzaj ogumienia producent projektuje i testuje wraz z pracami nad nowym modelem auta. Zależnie od rozkładu masy czy też umiejscowienia i rodzaju silnika, optymalne ogumienie wymaga dostosowanej konstrukcji. Poza tym wykorzystanie opon oznakowanych zapewnia lepszą pracę nowoczesnych systemów elektronicznych oraz podzespołów w pojeździe. Od niedawna wybór opon oznakowanych rekomendowanych przez producenta ma jeszcze jeden atut. Firma Pirelli zgodnie ze swoją filozofią Perfect Fit wprowadza na rynek personalizowane opony z dobrze znanej serii P Zero w wybranej przez klienta wersji kolorystycznej. Być może właśnie takie ogumienie doda twojemu pojazdowi całkowicie nowego charakteru.

Rękawice do jazdy samochodem – atrybut dżentelmena

Każdy, kto uważa, że rękawice do jazdy samochodem stanowią przeżytek, jest w sporym błędzie. Podczas dłuższych tras znacznie poprawiają one wygodę kierowania autem. Nieprzypadkowo na rynku spotkamy nowoczesne modele z perforacją, rękawice rajdowe, a także skórzane. Każdy mężczyzna dbający o styl z łatwością wybierze coś dla siebie spośród ofert producentów superaut oraz wiodących marek odzieżowych.

A może czas wymienić nagłośnienie?

Być może wybierając swoje auto, zbagatelizowałeś kwestię nagłośnienia? Każdy, kto pokonuje samochodem dłuższe trasy, z pewnością wie, jak przyjemnie sunie się po szosie przy dźwięku ulubionej muzyki. Jeśli nie wiesz, o co chodzi, pomyśl o nowym systemie multimedialnym do swojej maszyny.

Maty masujące

Jeśli mimo wygodnych foteli twoje plecy pozostają obolałe po dłuższej jeździe i myślisz tylko o przyjemnym masażu, podpowiadamy ciekawe rozwiązanie. Są nim maty masujące nakładane na fotel kierowcy. Niektóre wersje szczególnie przydadzą się zimą, ponieważ dodatkowo posiadają funkcję ogrzewania. Ten stosunkowo drobny detal sprawi, że jeszcze trudniej będzie ci oderwać się od kierownicy.

Samochód do firmy. Na czym polega leasing operacyjny?

0

O samochodach na leasing słyszy się niemal w każdej branży, ale ci, którzy sami nie mieli z tą formą do czynienia, rzadko kiedy rozumieją, jak to działa. 

Koła podporowe do przyczepy

0

Pomimo tego, że niemal wszystkie obecnie sprzedawane przyczepy – niezależnie od tego czy mówimy o przyczepach kempingowych, lawetach czy przyczepach towarowych, wyposażone są wkoło podporowe, to warto uświadomić sobie ich funkcję i zasady stosowania. Co warto wiedzieć o kole podporowym?