Kombinezony motocyklowe – zastosowanie i najlepsze marki

0
Kombinezony motocyklowe

Odpowiednio dobrane, trwałe i wygodne ubranie motocyklowe to klucz do sukcesu w kwestii bezpieczeństwa i komfortu poruszania się na jednośladach. Niektórzy podróżują w luźnych kurtkach i spodniach, a inni wolą specjalne kombinezony. Dlaczego jazda w kombinezonie motocyklowym to dobry wybór? Czym charakteryzuje się tego typu odzież? Wyjaśniamy.

Czym są kombinezony motocyklowe? To klasyczny typ ubrań dla motocyklistów, zabezpieczający całe ciało przed wiatrem, opadami, ale też przykrymi skutkami ewentualnej wywrotki. Tego typu odzież użytkują zarówno motocykliści posiadający sportowy typ jednośladów, jak i kierowcy jeżdżący na cruiserach czy enduro i cross. Jedną z wielu zalet kombinezonu motocyklowego jest jego wszechstronność – nadaje się bowiem do jazdy w różnych warunkach atmosferycznych i na wielu typach jednośladów.

Dlaczego kombinezony motocyklowe to dobry pomysł?

Przede wszystkim kombinezony motocyklowe gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Są bardzo odporne na ścieranie (szczególnie wersje skórzane), osłaniają ciało na całej powierzchni i amortyzują w razie ewentualnej wywrotki. Posiadają też zintegrowane protektory, które – w razie potrzeby – uchronią Cię przed złamaniem czy stłuczeniem.

Zaletą takich kompletów jest też wygoda w użytkowaniu, komfort termiczny (dotyczy to szczególnie wersji tekstylnych) oraz… design. Nowoczesne kombinezony dla motocyklistów mają modny krój i świetnie komponują się z szybkimi motocyklami sportowymi czy dostojnymi cruiserami, w zależności od wybranego modelu odzieży.

Najpopularniejsze typy kombinezonów i ich przeznaczenie

Rodzaje są różne, dlatego każdy motocyklista znajdzie kombinezon, który będzie odpowiadał jego potrzebom. Możemy je podzielić ze względu na typ materiału, z którego zostały one wykonane i ich budowę. Jeżeli chodzi o materiał, to najczęściej spotykamy dwa rodzaje kombinezonów:

 • kombinezon skórzany – grube, mocne i trwałe ubranie na motocykl, świetnie sprawdzające się na torze czy podczas jazdy motocyklem wyczynowym poza utwardzonymi trasami. Chroni skórę w razie upadku. W trakcie ekstremalnych zjawisk pogodowych (upału lub deszczu) może nie spełniać swojej roli.
 • kombinezon tekstylny – to bardzo wygodna i lekka wersja kombinezonów, która (w przypadku użycia membrany i podpinki) może skutecznie chronić też przed wiatrem i deszczem. Ma jednak mniejszą odporność na przetarcia w stosunku do skórzanej wersji.

Skórzany kombinezon nadaje się głównie dla motocyklistów ceniących sobie sportową jazdę oraz (w niektórych wersjach) dla fanów jednośladów ulicznych. Z kolei tekstylne komplety to wersja dla osób, które jeżdżą na długich, męczących trasach.

Pamiętaj, że podział ze względu na materiał to nie wszystko. Możesz znaleźć także dwa rodzaje kombinezonów o różnej budowie:

 • kombinezony jednoczęściowe – stanowią zintegrowaną całość. Spodnie i kurtka są ze sobą połączone, bez możliwości rozdzielenia elementów. Nie nadają się raczej na krótkie trasy ze względu na dłuższy czas ubierania. Są jednak bardziej wytrzymałe i lepiej chronią ciało przed wiatrem i urazami po ewentualnej wywrotce.
 • kombinezony dwuczęściowe – największą zaletą kombinezonów, które składają się z osobnej kurtki i spodni jest wygoda. Komplet łączy się np. przy pomocy zamka błyskawicznego. Świetnie nadaje się do jazdy po mieście albo na krótsze trasy.

Na jakie kombinezony motocyklowe warto zwrócić uwagę?

Jeżeli masz już określony typ kombinezonu, możesz przystąpić do dobrania odpowiedniego modelu. W przypadku, gdy wolisz jeździć w tekstylnym komplecie, na pewno świetny wyborem będą kombinezony motocyklowe Rebelhorn. To produkty cenionej na europejskim rynku, polskiej marki, która od lat tworzy zaawansowaną odzież dla motocyklistów. Egzemplarze, takie jak REBELHORN HARDY II BLACK/FLO YELLOW nadają się na dłuższe wyprawy, skutecznie chroniąc przed zaskakującymi warunkami pogodowymi.

Inna polska marka tworząca kombinezony to Shima. Polecamy ją szczególnie, gdy wolisz mieć skórzany outfit. Skórzane kombinezony motocyklowe Shima (takie jak model SHIMA STR 2.0) to nie tylko świetna ochrona w trakcie jazdy, niepowtarzalny design, ale też bardzo konkurencyjna cena i jakość w jednym. To dobre rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych motocyklistów. Warto zwrócić też uwagę na produkty marek DAINESE czy SPIDI.

Na koniec pamiętaj, aby dobrze dobrać rozmiar swojego nowego kombinezonu. Strój nie może być zbyt luźny, bo nie będzie spełniał ochronnej roli. Protektory powinny być na prawidłowych miejscach, a Twój ruch nie może ich przesuwać. Nie kupuj jednak zbyt ciasnego kompletu. To z kolei znacznie obniża komfort jazdy, uniemożliwia swobodne poruszanie kończynami, a co za tym idzie, negatywnie wpływa na Twoje bezpieczeństwo.

Gdzie od ręki sprzedać samochód?

0
Gdzie od ręki sprzedać samochód

Wszyscy dobrze wiemy, jak trudno jest sprzedać samochód. Konkurencja jest dość spora, niezależnie od tego, jakiego rodzaju auto sprzedajesz, a kupujący bywają bardzo wybredni. Wiedz jednak, że jeśli zależy Ci na szybkiej i bezproblemowej transakcji, nadal istnieje opcja w sam raz dla ciebie. Mowa, rzecz jasna, o profesjonalnym skupie aut. Zacznijmy jednak od początku. Dlaczego warto zdecydować się na sprzedaż samochodu do skupu?

Auto skup – dla kogo?

Skup aut to opcja absolutnie dla każdego. Niezależnie od tego, czy zamierzasz sprzedać nowoczesnego SUVa, czy też mający już swoje lata samochód typu kombi, czy też sedan, skup pojazdów Ci to umożliwi. Generalnie rzecz ujmując, nie ma też znaczenia marka, czy też model sprzedawanego przez Ciebie samochodu. Dobry skup aut w mazowieckim przyjmie bowiem samochód niemalże każdej marki.

Warto dodać, że skup samochodów przyjmuje pojazdy tak od osób prywatnych, jak i od firm. Jeśli więc prowadzisz własną działalność gospodarczą i doszedłeś do wniosku, że czas zmodernizować posiadaną przez Ciebie flotę – nie wahaj się sprzedać dotychczas posiadanych pojazdów do skupu. Zalety takiego rozwiązania są naprawdę bardzo zróżnicowane.

Możliwość sprzedaży auta w każdym stanie technicznym

Skup samochodów zainteresowany jest zakupem zarówno w pełni sprawnych, nadających się do dalszej eksploatacji pojazdów, jak i samochodów powypadkowych, czy też nawet mocno uszkodzonych – takich, które da się wykorzystać “na części”. Wybierając profesjonalny skup aut możesz liczyć na indywidualne podejście i bardzo korzystną wycenę sprzedawanego przez Ciebie samochodu.

Nie musisz martwić się o złomowanie pojazdu, który nie nadaje się do dalszej jazdy. Po przeprowadzonej transakcji wszelkie formalności z tym związane przejmie bowiem skup samochodów. Ty zaś otrzymasz do ręki gotówkę, którą będziesz mógł wydać na dowolnie wybrany przez Ciebie cel. To naprawdę bezpieczna i wygodna opcja!

Gotówka od ręki

Skup aut za gotówkę pozwoli Ci na szybką i bezproblemową sprzedaż samochodu, bez konieczności użerania się z wybrednymi, czy niesłownymi kupującymi. To absolutnie najlepsza opcja zawsze wtedy, gdy zależy Ci na szybkim przypływie dodatkowej gotówki, wypłacanej od ręki. To naprawdę bardzo proste – po otrzymaniu wyceny możesz od razu podpisać niezbędne dokumenty, dzięki czemu pozbędziesz się niepotrzebnego Ci (i być może kłopotliwego) samochodu, a w zamian zyskasz niemałą kwotę pieniędzy.

Pamiętaj, że do skupu samochodów możesz sprzedać nie tylko “klasyczne” pojazdy osobowe. Dobry skup aut przyjmie bowiem także samochody terenowe, czy nawet minibusy, a wstępna wycena jest niezobowiązująca. To od Ciebie zależy, czy przyjmiesz przedstawioną propozycję, czy będziesz szukać dalej.

Minimum formalności

Wbrew pozorom, sprzedaż samochodu do skupu aut nie wiąże się wcale z dużą ilością formalności. Przeciwnie – dobry skup aut w mazowieckim zajmie się zdecydowaną większością “papierologii” w Twoim imieniu. Nie musisz martwić się – dla przykładu – ani koniecznością zezłomowania auta, ani jego wyrejestrowania. Sprawia to, że proces sprzedaży auta do skupu jest dużo szybszy i prostszy, niż samodzielne poszukiwanie odpowiedniego kupca.
Skup aut za gotówkę umożliwia Ci przeprowadzenie całej transakcji nawet tego samego dnia, w którym złożyłeś swój wniosek – wszystko zależy od ustalenia pasującego obu stronom, dogodnego terminu wizyty. Pamiętaj, że nie musisz martwić się koniecznością transportu uszkodzonego i niesprawnego pojazdu – to przedstawiciel skupu aut stawi się w wyznaczonym miejscu, aby obejrzeć samochód. Jeśli zaś zdecydujesz się na jego sprzedaż – zostanie on odebrany i przetransportowany do siedziby skupu. Jest to więc rozwiązanie o wiele wygodniejsze, niż tradycyjna sprzedaż, która może przecież ciągnąć się tygodniami.

Jakiej produkcji jest Hyundai ? Czy to są trwałe i dobre samochody?

0
Jakiej produkcji jest Hyundai

W Europie, samochody Hyundai uważane są za koreańskie cuda technologiczne. Opinia odnośnie tych pojazdów znacznie się zmieniła, gdyż jeszcze na początku XXIw., pojazdy te zdaniem mieszkańców Starego Kontynentu, uważane były za odbiegające jakością od aut produkowanych przez europejskich gigantów motoryzacji. 

Na czym polega sekret powodzenia marki Hyundai? Skąd skok jakościowy w produkcji nowych modeli? 

Od pewnego czasu, Hyundai współpracuje z Kia, wymieniając się technologiami. Okazało się, że współpraca ta była korzystna dla dwóch marek z Korei Płd. Obecnie, Hyundai buduje swoją tożsamość jakby na nowo, producent wychodzi z przekazem, że pojazdy, które produkuje są pomyślane z myślą o zupełnie nowym, innym kliencie niż miało to miejsce przed dwudziestu laty. Marka Hyundai chce być kojarzona jednocześnie z elegancją oraz z wygodą. Producent posiadł niezbędne doświadczenie, wie teraz w jaki sposób skutecznie przyciągać nowych klientów.

Wracając na chwilę do przeszłości, samochody Hyundai były dopasowane do rynku południowo- wschodniej Azji, w ten sposób, takimi pojazdami, koncern z Korei Płd. chciał też podbić Stary Kontynent. Dzisiaj, producent jest o wiele bardziej rozważny, ma już świadomość, że choć mała część Europejczyków pokochała te azjatyckie, kompaktowe auta, jednak większość mieszkańców Starego Kontynentu pozostało jednak na stanowisku, że europejskie koncerny produkują bardziej odpowiadające im auta. Dziś, Hyundai to w pełni nowoczesna marka, która zrobiła przeskok cywilizacyjny, technologiczny.

Co należy wiedzieć o Hyundai? 

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że Hyundai oraz Kia, obecnie są jednym koncernem. Marki te wyglądają więc podobnie, Powinieneś mieć jednak świadomość, że choć nowe samochody Hyundai mogą pod pewnymi względami przypominać Kia, jednak tym co je odróżnia jest charakter. Najlepszym przykładem takich pojazdów o zbliżonej technologii oraz o różnych charakterach są Hyundai i30 oraz Kia cee’d. Tym co charakteryzuje Hyundai i30 jest elastyczniejsze, bardziej sprężyste zawieszenie. Warto wiedzieć, że Hyundai i30 cechuje się również bardzo dobrym napędem, czterocylindrowa jednostka pracująca jest żwawa, stosunkowo mało surowa.

Tym co przemawia za Hyundai i30 jest to, że osiąga niskie spalanie oraz bardzo dobre osiągi. Warto wiedzieć, że Hyundai i30 jest wygodny dla pasażerów, chodzi tutaj o to, że pasażer jak też kierowca ma sporo przestrzeni na nogi, fakt, że oparcie kanapy jest wysoko również stanowi atut, gdyż pasażerowie mają dzięki temu bardzo dobre podparcie. Hyundai nadaje się doskonale do przewożenia większych ciężarów, choć pojemność bagażnika jest zbliżona do tego co oferuje Kia.

Jakie modele Hyundaia są polecane? Na który model warto się zdecydować? 

Wielu Europejczyków decyduje się na nowy, Hyundai Bayon, który jest SUV-em, należącym do segmentu B. Marka z Korei Płd. wyprodukowała ten pojazd z destynacją na rynki europejskie. Obecnie, Bayon jest najmniejszym członkiem rodziny SUV-ów Hyundaia. Tym co w sposób pozytywny wyróżnia Hyundai Bayon są z pewnością: kompaktowe nadwozie, przestronne wnętrze a także inteligentne funkcje bezpieczeństwa i łączności. Tym co potwierdza, że pojazd został wyprodukowany na rynek europejski, jest sama nazwa, która nawiązuje do stolicy francuskiego Kraju Basków, Bayonne. Widać wyraźnie, że Hyundai przeszedł długą drogą do stanu, gdzie jest obecnie, była to ewolucja jak najbardziej na plus.

Sposoby na sprowadzenie samochodu z zagranicy

0
zakup auta

Planując zakup samochodu, możemy zdecydować się na wiele dróg jego pozyskania. Coraz częstsze staje się kupowanie nowych modeli prosto z salonu, a to za sprawą możliwości kredytowania takiego zakupu na własną firmę. Niektórzy są też w stanie nabyć nowe auto za gotówkę. Nie każdego jednak na to stać, a nawet jeśli posiadamy odpowiednią ilość gotówki, to nie jest to zawsze dobry pomysł – wiele na wartości tracimy już w momencie wyjazdu z salonu, a stosunek koniecznej ceny do uzyskanej jakości nie zawsze jest najlepszy. W przypadku zakupu auta używanego, możliwości tez jest kilka. Możemy zdecydować się na modele z rynku polskiego lub zagranicznego. Sprowadzanie aut ciągle cieszy się sporą popularnością.

Konieczne umiejętności lub znajomości

Zakup auta z zagranicy https://carfactor.pl/samochody-na-zamowienie/, wydaje się być nieco skomplikowane. Jeśli sami mamy zamiar udać się do zachodnich krajów w celu pozyskania go, to konieczna będzie znajomość języka obcego. Zaznajomić musimy się z koniecznymi formalnościami przy takim przedsięwzięciu oraz po prostu znać się na motoryzacji. Jeśli w którymś z tych elementów nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, to na wyprawę warto zabrać ze sobą kogoś, kto uzupełni nasze kompetencję. Drugi kierowca będzie również konieczny, jeśli zamierzamy wrócić do kraju na kołach. W poszukiwaniu auta, można jechać “ na ślepo ”, co jednak nie jest polecanym modelem postępowania. Lepszym pomysłem będzie zapoznanie się z ofertami na rynku zagranicznym, które dostępne są na odpowiednich do danego kraju portalach ogłoszeniowych i wybranie paru z nich, a następnie umówienie się na oględziny. Odwiedzić możemy też zagraniczne komisy.

Można prościej i wygodniej

Sposobem pozwalającym na pozyskanie samochodu, np. z Niemiec, który nie wymaga od nas zbyt wiele wysiłku i potrafi być nawet bardziej ekonomiczny, to skorzystanie z usług firm, które oferują sprawdzanie aut na zamówienie. Nasz wkład ogranicza się wtedy do minimum. Po skontaktowaniu się z taką firmą, musimy podać jej tylko preferowane przez nas marki i modele. Cała pozostała praca zostanie wykonana za nas – zarówno poszukiwania, jaki i wszelkie formalności i sprowadzenie samochodu pod sam dom. W trakcie poszukiwań, otrzymywać będziemy raporty na temat samochodów, które zostały ocenione przez naszego agenta. Ostateczna decyzja zależy zawsze do nas, ale otrzymamy od niego również sugestię, czy warto dany egzemplarz nabyć i jak prezentuje się jego stan na tle przeciętnych egzemplarzy w podobnym roczniku.

Może jednak rynek krajowy

Jeśli z jakiś powodów nie chcemy korzystać z usług takich firm, to lepszy dla nas będzie rynek krajowy i pozyskanie samochodu właśnie na nim. Ogranicza to koszty i formalności. Nie występuje też utrudniająca całe przedsięwzięcie bariera językowa. Przy odrobinie poświęconego czasu, na pewno uda nam znaleźć się coś interesującego. Być może natrafimy nawet na samochód dopiero co sprowadzony i czekający na swojego pierwszego polskiego właściciela – nie brakuje u nas handlarzy zarobkowo trudniących się sprowadzaniem samochodów i innych środków lokomocji.

Sklep lakierniczy dla profesjonalistów

0
Sklep lakierniczy dla profesjonalistów

3 powody, by wybrać sklep lakierniczy online

Prowadzisz zakład lakierniczy lub amatorsko zajmujesz się lakierowaniem? Jeśli tak, każdego dnia musisz się zmierzać z problemem, którym jest zaopatrzenie firmy w brakujące lakiery, dodatki, chemię dla profesjonalistów i akcesoria. Sklep lakierniczy online to pewność, że od ręki kupisz wszystkie potrzebne lakiery samochodowe i nie tylko. W sprzedaży mamy materiały ścierne, kosmetyki i znacznie więcej. Sprawdź 3 powody, dla których warto u nas kupować.

 • Wszystko, co konieczne do auto detailingu
 • Najlepsze ceny na materiały polerskie
 • Fachowa pomoc i wieloletnie doświadczenie

Internetowy sklep lakierniczy dla klientów indywidualnych

Coraz więcej osób zajmuje się szeroko pojętym auto detailingiem. Robią to w celach hobbystycznych, np. własnoręczne odrestaurowując starszy samochód. W każdym przypadku pojawia się konieczność zakupu odpowiednich materiałów i akcesoriów. Gdzie najlepiej je kupować? Właściwym miejscem jest oczywiście hurtownia chemiczna online. Kupisz w niej wszystko, co potrzebne, aby jak profesjonalista zajmować się swoim samochodem. Chemia dla szeroko pojętej branży motoryzacyjnej obejmuje pistolety lakiernicze, lakiery bezbarwne, a także lakiery kolorowe i pozostałe materiały lakiernicze. Jeśli zmagasz się z problemem rdzy w swoim aucie, pomóc może dokładna konserwacja podwozia, którą wykonasz dzięki naszym produktom.

Najlepsze lakiery samochodowe i materiały ścierne tanio

Żadne prace lakiernicze nie mogą się odbyć bez materiałów ściernych, lakierów i akcesoriów polerskich. Na wszystkie te rzeczy oferujemy bardzo konkurencyjne ceny. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie produkty sprawdzonych producentów dla branży lakierniczej. Zaopatrują się u nas profesjonalne serwisy lakiernicze, małe firmy, a także początkujący lakiernicy oraz hobbyści. Ofertę, którą dla was przygotowała hurtownia lakiernicza, można sprawdzić na stronie https://abrp.pl/3-lakierowanie. Serwis ten jest niezbędnym narzędziem dla każdego, kto stawia pierwsze kroki w świecie lakierowania i auto detailingu.

Jakie wybrać kosmetyki samochodowe, pasty polerskie i podkłady?

Jedna z większych zalet kupowania w naszym sklepie, to bogate doświadczenie pracowników. Jeżeli nie wiesz, które maszyny polerskie są najlepszym wyborem do pielęgnacji lakieru, po prostu skontaktuj się z nami. Nasi sprzedawcy doradzą najlepsze produkty do konkretnych zastosowań, co pozwoli uniknąć błędów i uczyni pracę łatwiejszą i przyjemniejszą. Sklep lakierniczy to również bezpieczne zakupy. Naszym klientom zapewniamy wszelkie udogodnienia i 100% bezpieczeństwo każdej transakcji.

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

0
Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą

Jeżeli posiadasz własny samochód, z pewnością pragniesz otoczyć go jak najlepszą ochroną. Chcesz wiedzieć, jakie zabezpieczenie antykradzieżowe pomoże Ci odzyskać auto, gdy spotka Cię niemiła niespodzianka? Przeczytaj ten tekst, by dowiedzieć się więcej o niezagłuszalnym systemie radiowym, umożliwiającym szybkie odnalezienie skradzionego pojazdu.

Dzisiejszy świat pełen jest nowinek technicznych. Dotyczy to także urządzeń i gadżetów, które mają chronić ludzi przed złodziejami i zapobiegać dokonywaniu przez nich włamań oraz przejmowaniu pojazdów czy przedmiotów.

Niestety, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się też nowe metody kradzieży samochodów. Osoby doświadczone w złodziejskim fachu coraz trudniej jest powstrzymać.

Co zatem może zrobić właściciel auta, by odpowiednio o nie zadbać? Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą – także tą dokonaną nietypowym, dopiero co powstałym sposobem? Odpowiedzią na te pytania są dwa proste słowa – system radiowy. Przeczytaj ten tekst, by dowiedzieć się, czym on właściwie jest i jak działa oraz zobaczyć, jak wiele możesz zyskać, decydując się na jego wybór.

Jak działa system radiowy do ochrony samochodu?

Zabezpieczenie antykradzieżowe za pomocą systemu radiowego IKOL SVR to idealne rozwiązanie dla każdego samochodu. Charakteryzuje się on bowiem wysoką skutecznością, wynoszącą aż 98%. Dzięki niemu zdobędziesz pewność, że w razie kradzieży, Twoje auto zostanie namierzone i odzyskane w ciągu 24 godzin od zgłoszenia przestępstwa.

Działanie systemu radiowego jest bardzo proste:

 1. W pojeździe montowany jest moduł radiowy. Certyfikowany montażysta od IKOL dba o to, by urządzenie było prawidłowo zainstalowane. Ze względów bezpieczeństwa nawet kierowca nie jest informowany o miejscu, w którym się ono znajduje.
 2. Moduł pozostaje uśpiony do momentu zgłoszenia kradzieży. Wyjątkiem jest tu najbardziej rozbudowany wariant systemu – IKOL SVR Sky, który stanowi połączenie zabezpieczenia antykradzieżowego i lokalizatora GPS. Dzięki temu może on zbierać informacje na co dzień i pozwala m.in. na śledzenie tras oraz przeglądanie historii przejazdów przez kierowcę.
 3. W przypadku kradzieży, właściciel auta (lub upoważniona przez niego osoba) zgłasza kradzież, dzwoniąc na policję i do Centrum Operacyjnego IKOL SVR. Nie musi przy tym wybierać numeru na klawiaturze – wystarczy, że włączy darmową aplikację na urządzenia mobilne IKOL Tracker i wciśnie przycisk Zgłoś kradzież.
 4. Do zgłoszenia kradzieży konieczne jest podanie Kodu Sekretnego. Kod ten zostaje podany klientowi w momencie, gdy ten decyduje się na zakup IKOL SVR i jest stale dostępny w aplikacji mobilnej IKOL Tracker.
 5. Gdy Centrum Operacyjne IKOL SVR i policja dowiadują się o kradzieży, wyruszają na akcję namierzenia i odzyskania auta. Wykorzystują w tym celu specjalne komputery śledzące moduł.
 6. Odzyskany samochód wraca do właściciela.

Czemu system radiowy IKOL SVR to najlepsze zabezpieczenie radiowe auta?

IKOL SVR posiada wiele atutów, które sprawiają, że jest tak wyjątkowy. Oto, dlaczego warto go wybrać:

 1. System ten zabezpieczy Twój samochód w Polsce i Europie.
 2. IKOL SVR działa wszędzie – także w garażach, tunelach czy metalowych kontenerach. W dodatku nie można go zagłuszyć za pomocą zagłuszarek ani w żaden inny sposób. Użycie tego rodzaju sprzętu tym bardziej ułatwi namierzenie pojazdu.
 3. Wybierając ten system, masz zapewnioną 24-godzinną ochronę Centrum Operacyjnego IKOL SVR, które jest gotowe do pomocy także w niedziele i święta.
 4. Możesz zastosować IKOL SVR także w autach bezkluczykowych.
 5. Częstotliwość, na której odbierany jest sygnał IKOL SVR, jest objęta tajemnicą.
 6. Są 3 warianty systemu IKOL SVR:
 • IKOL SVR Standard – zapewnia pełną, skuteczną ochronę radiową auta i nie śledzi pojazdu (nie posiada GPS-a i jest nieaktywny do momentu zgłoszenia kradzieży),
 • IKOL SVR Alarm – to rozbudowana wersja IKOL SVR Standard. Oprócz wszystkich wymienionych wcześniej cech, system ten oferuje możliwość zdalnego uzbrajania czujników pojazdu (poprzez przeglądarkę lub w aplikacji IKOL Tracker) i ustawiania alertów ruchu.
 • IKOL SVR Sky – to najbardziej bogata odmiana systemu IKOL SVR, łącząca w sobie funkcjonalności odbiornika sygnału radiowego i lokalizatora GPS. Posiada wszystko to, co dwa pozostałe warianty – pozwala na korzystanie z alertów i otacza pojazd skuteczną ochroną. Różni go od nich posiadanie wbudowanego GPS-a, umożliwiającego sprawdzanie aktualnej lokalizacji auta i śledzenie pokonywanej przez nie w danej chwili trasy. Co więcej, wybierając IKOL SVR Sky możesz też generować raporty i przeglądać historię swoich podróży z ostatnich 3 miesięcy lub nawet roku.

Podsumowując, z IKOL SVR możesz być pewien, że oferujesz swojemu samochodowi doskonałe, niezagłuszalne zabezpieczenie przeciwkradzieżowe.

Skuteczna pomoc drogowa – kiedy warto skorzystać?

0
Skuteczna pomoc drogowa

Miałeś kolizję drogową? A może Twój samochód uległ awarii w trakcie jazdy? Bez względu na powód w obu sytuacjach warto wezwać pomoc drogową. Co właściwie oferuje skuteczna pomoc drogowa? Odpowiadamy w niniejszym artykule. 

 1. Pomoc drogowa w Warszawie – na jakie usługi można liczyć?
 2. Autoholowanie na terenie Warszawy

Potrzebujesz pomocy drogowej? Interesuje Cię odstawienie samochodu do mechanika, ponieważ pojazd uległ awarii w trakcie jazdy? Masz problem z rozładowanym akumulatorem? A może pomyliłeś się na stacji benzynowej i zamiast diesla wlałeś do baku swojego auta paliwa? Na każdy problem związany z pojazdem najlepszym rozwiązaniem jest skuteczna pomoc drogowa.

Pomoc drogowa w Warszawie – na jakie usługi można liczyć?

Zdarzył się wypadek na terenie Warszawy? A może po prostu Twój samochód uległ awarii i właściwie potrzebna będzie w tym przypadku pomoc drogowa? Co oferuje taka firma? Tylko holowanie samochodu w odpowiednie miejsce, czy więcej? Wszystko zależy oczywiście od tego, do jakiej firmy się zgłosisz. Taka skuteczna pomoc drogowa z Warszawy oferuje kompleksowe, profesjonalne usługi. W szeregach firmy zwykle znajdują się wykwalifikowani specjaliści, pracujący w trybie ciągłym, co oznacza również możliwość udzielenia pomocy o każdej porze dnia.

Szybka pomoc drogowa oferuje nie tylko holowanie pojazdu, ale nierzadko szereg innych czynności, jak na przykład awaryjne otwieranie czy pomoc przy uruchamianiu samochodu, jeśli np. rozładuje Ci się akumulator.

Jeśli potrzebujesz pomocy drogowej, nie zwlekaj i skorzystaj z niej już teraz. Nie warto na własną rękę kombinować transportu, ponieważ samodzielne holowanie samochodu może skończyć się jeszcze większym problemem. Decydując się na pomoc odpowiedniej firmy, masz pewność, że auto zostanie dostarczone do wskazanego miejsca – bez względu na to, czy będzie to parking pod Twoim domem, czy mechanik. Cena z reguły obejmuje załadunek, transport oraz rozładunek.

Ponadto pomoc drogowa działająca na terenie Warszawy oferuje także dowóz paliwa lub spuszczanie paliwa, jeśli kierowca omyłkowo wlał do baku inny rodzaj, niż powinien. Więcej informacji na temat usług znajdziesz oczywiście na stronie https://drogowipomocnicy.pl/blog/.

Autoholowanie na terenie Warszawy

Autoholowanie na terenie Warszawy

Interesuje Cię autoholowanie na terenie Warszawy? Co należy wiedzieć, jeśli wchodzi o holowanie pojazdów osobowych? Przede wszystkim usługa ta wiąże się tylko i wyłącznie z przyjazdem lawety oraz holowaniem auta pod warsztat samochodowy. Na miejscu nie podejmuje się żadnych czynności naprawczych.

Jeśli jednak zależy Ci na czasie, lepszą opcją będzie dla Ciebie skorzystanie w pierwszej kolejności z pomocy drogowej. Dotyczy to oczywiście takich awarii, które można bez problemu naprawić na miejscu, a po naprawie ruszyć dalej w drogę. Pamiętaj jednak, że w niektórych przypadkach fachowiec, który do Ciebie przyjedzie, może stwierdzić, że konieczna będzie wizyta w warsztacie samochodowym. Wtedy potrzebne będzie holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu. Dobra pomoc drogowa Warszawa może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie.

Kiedy warto odwiedzić wulkanizatora?

0
Kiedy warto odwiedzić wulkanizatora

Wulkanizacja bierze czynny udział w procesie tworzenia opon poprzez utwardzanie gumy. Okazuje się jednak, że każdy właściciel pojazdu mechanicznego powinien rutynowo odwiedzać wulkanizację, uwzględniając, chociażby dbałość o stan opon, jakie funkcjonują w danym aucie. Weź pod uwagę, że to właśnie ten element wyposażenia samochodu wpływa nie tylko na należyty komfort podróżowania, ale daje również optymalne bezpieczeństwo. Właśnie dlatego stan opon musi być niezawodne, a same opony najlepszej jakości. 

Wymiana opon 

Do wulkanizatora wybieramy się przeważnie dwa razy w roku. To właśnie fachowcy, którzy pracują w wulkanizacji, zajmują się między innymi zmianą opon w aucie z tych zimowych na letnie oraz z letnich na zimowe. Nie tylko wykonają niezbędne prace związane z wymianą opon, ale zweryfikują również ich stan. 

Ponadto, u wulkanizatora możesz nabyć dobrej jakości opony, a specjaliści pomogą Ci wybrać te najlepsze, dopasowane do modelu auta czy stylu podróżowania. 

Podczas każdej wymiany opon wulkanizator sprawdzi ich jakość, wykluczy ewentualne wady albo je wskaże. Jeśli opony mają usterkę, wulkanizacja podejmuje się jej naprawy albo zaleca wymianę opon na nowe. 

Naprawa opon 

Jeśli kierowca zauważy jakiekolwiek negatywne symptomy związane z nieprawidłowym stanem opon w aucie, powinien czym prędzej udać się do wulkanizacji. W tego rodzaju warsztatach nie tylko wymienia się opony, ale również je naprawia. U wulkanizatora możesz wyważyć koła, fachowcy załatają też dziurę, jeśli na drodze złapałeś „kapcia”. Podpowiedzą, kiedy opona nie jest już sprawna technicznie, zalecą nowy zestaw, który będzie wykazywał niezbędne parametry. 

Nie ma wątpliwości, że zakład wulkanizacyjny jest odwiedzany tak samo często, jak warsztat samochodowy. Zwróć jednak uwagę, że tego rodzaju podmiot zajmuje się wymianą opon albo wszelkimi naprawami, jakie wiążą się z kołami samochodu. To w warsztacie dokonasz innych napraw pojazdu mechanicznego. 

Czy można zmieniać opony samodzielnie?

Każdy kierowca może wymieniać opony na te letnie albo zimowe samodzielnie, jeśli tylko zastosuje fachową instrukcję tego rodzaju pracy. Warto jednak zaznaczyć, że właściciel pojazdu mechanicznego bez specjalistycznego wykształcenia, doświadczenia czy sprzętu, nigdy nie zrobi tego w tak profesjonalny sposób, jak u wulkanizatora. To wulkanizacja wyważy koła, sprawdzi stan opon, a sama wymiana odbędzie się szybko i z gwarancją pełnego bezpieczeństwa na drodze. Co ważne, usługi w zakładzie wulkanizacyjnym nie wiążą się z dużymi wydatkami, dlatego lepiej niektóre prace przy samochodzie po prostu powierzyć profesjonalistom. Dzięki temu uzyskasz wygodę prowadzenia auta i nie będziesz zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. 

Auta używane marki Volkswagen

0
Auta używane marki Volkswagen

Choć ludzie szukają różnych aut, to każdy poszukujący samochodu używanego oczekuje od przyszłego pojazdu, by ten był sprawny i niezawodny.

Jak znaleźć dobre, używane auto?

Jeśli chodzi o sam proces poszukiwań, jednym z czynników, decydujących o zakupie konkretnego pojazdu z drugiej ręki jest brak wkładu finansowego w mechanikę na start. Osoba kupująca oczekuje, że sprzedawane auto będzie w tak dobrym stanie technicznym, że będzie można do niego wsiąść i jechać.

Niezwykle istotna jest także uczciwa i rzetelna dokumentacja napraw, serwisów, pokonanych kilometrów.

Rynek pojazdów używanych oferuje ogromny wybór marek, modeli, typów nadwozia, wielkości silników, kolorów karoserii… Można powiedzieć: do wyboru, do koloru. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Czasem kupujący dokładnie wie, jakiego auta szuka i rozgląda się tylko za konkretną marką i modelem. Wielu Polaków poszukuje do zakupu niemieckie, renomowane marki aut takie jak na przykład Volkswagen czy Audi.

Auta ich produkcji uchodzą za niezwykle solidne. Nowy właściciel oczekuje, że będzie ono służyło na lata i najczęściej właśnie tak jest. Pod warunkiem, że auto kupimy w pewnym i sprawdzonym miejscu, a nie od szemranego handlarza samochodowego.

Auto używane z Autonomiauzywane.pl to taki pojazd, który tylko czeka na jazdę, bo jest do niej gotowy i został dokładnie sprawdzony.

Najlepsze samochody używane Volkswagen

Wracając do popularnych marek, uwielbianych przez kierowców… Auta używane marki Volkswagen to jedne z najchętniej kupowanych pojazdów z rynku wtórnego. Nie ma się co dziwić. Są to sprawdzone, solidne konstrukcje. Auta produkcji VW posiadają powszechnie dostępne, tanie części zamienne, co sprawia, że ich późniejsza eksploatacja będzie wiązać się z niskimi kosztami. Silniki Volkswagenów uchodzą za długowieczne i mało awaryjne. Marka należy do ulubieńców wśród Niemców czy Polaków, ponieważ stanowi idealną harmonię pomiędzy kosztami zakupu i utrzymania pojazdu, a komfortem użytkowania.

Jeśli nie dysponujemy nadmiarem wolnego czasu na żmudne poszukiwania na internetowych serwisach ogłoszeniowych od osób prywatnych i każdorazową jazdę w celu oględzin, a interesują nas samochody używane Volkswagen powinniśmy zapoznać się z ofertą www.Autonomiauzywane.pl , gdyż to właśnie tam znajdziemy szeroką ofertę dobrych, używanych aut Volkswagena. Znajdziemy tam najlepsze oferty w jednym miejscu internetu. Firma oferuje również możliwości atrakcyjnego finansowania pojazdów, kredyty i leasingi dla osób prywatnych i z działalnością gospodarczą. Doradca zaproponuje najlepsze rozwiązanie dla klienta, który może być pewien, że każdy samochód, prezentowany na stronie jest dokładnie sprawdzony i gotowy do jazdy. Nie spotkają nas żadne ukryte niemiłe „niespodzianki” po zakupie. Spośród samochodów dostępnych na stronie można wybrać idealny dla siebie. Jeśli jednak to nadal nie to, czego szukamy włącz powiadomienia i otrzymaj informacje błyskawicznie, jeśli pojawi się Twoje wymarzone auto. A warto się wtedy pośpieszyć, ponieważ dobre auta używane bez inwestycji na start rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Serpentynity do silnika – bardziej zaawansowana ceramika

0
Serpentynit do silnika

W przemyśle motoryzacyjnym obserwujemy stały technologiczny postęp, wymuszający na producentach olejów i innych płynów eksploatacyjnych na stałe przystosowywanie swoich preparatów do potrzeb użytkowników. W firmie Mihel wykorzystujemy najnowsze technologie w postaci nanocząsteczek, aby oferować naszym klientom najlepsze możliwe rozwiązania w dziedzinie ochrony silnika. Poznaj nasze produkty i przekonaj się o ich skuteczności – zapraszamy.

Dodatki EP500 z serpentynitem – preparaty o najwyższej skuteczności działania

Serpentynity EP500 to niezwykle proste w użyciu dodatki pozwalające w szybki sposób przywrócić silnikowi odpowiednią sprawności oraz dynamikę, przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony na przyszłość. Wykorzystując właściwości nanocząsteczek tworzą one wytrzymałą i stabilną powłokę ochronną, poprawiając w ten sposób funkcjonowanie jednostki napędowej i niwelując zużycie poszczególnych jej elementów.

W naszej ofercie znajdziesz także serpentynity przeznaczone do skrzyni biegów oraz układów wspomagania, które stosowane regularnie przyczynią się do wyciszenia i stabilizację pracy mechanizmów przekładniowych i redukcji szarpania, wibracji i hałasu podczas zmiany biegów. Jazda samochodem stanie się przyjemna i relaksująca.

Oleje silnikowe Mihel – czemu zawdzięczają swoją skuteczność?

Nasza autorska technologia NANO PROTECTION® to chemiczny komponent, który wpływa na zabezpieczenie i odnawianie zużytych powierzchni metalu w strefach narażonych na zwiększone tarcie podczas normalnej eksploatacji pojazdu. Przywraca początkową kondycję mechanizmów dokładnie rewitalizująca zużyte powierzchni, co pozwala na skuteczniejsze działanie środka smarnego zabezpieczającego przed przyszłym zużyciem. Wytworzona przez oleje ceramiczne Mihel warstwa ochronna jest niezwykle odporna na zużycie, posiada niskim współczynnik porowatości oraz doskonałe właściwości przewodzenia ciepła. Inteligentne nanocząsteczki działające jak miliony łożysk nie dopuszczają do kontaktu współpracujących powierzchni metalowych, przez co zdecydowanie zmniejsza się ich zużycie

Co dokładnie oznacza to w praktyce? W prostych słowach – Twój silnik będzie działał sprawniej, przez co poczujesz znaczny wzrost mocy, a także będzie doskonale chroniony, co pozwoli Ci dłużej jeździć samochodem w doskonałej kondycji. Korzystając z olejów Mihel dostajesz mnóstwo korzyści – jeżeli zależy Ci na świetnym działaniu Twojego pojazdu i na zwiększeniu jego długowieczności, nie wahaj się.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie znajdziesz pełną ofertę składającą się z serpentynitów do silników diesla, benzynowego czy skrzyni biegów oraz olejów silnikowych najwyższej jakości. Zapewnij ochronę wszystkim najważniejszym układom w swoim samochodzie, i zniweluj do minimum występujące tam wysokie obciążenia. Jesteśmy przekonani, że Twój pojazd na pewno Ci się odwdzięczy! Sprawdź opinie o naszych produktach i samodzielnie przekonaj się o ich skuteczności – zapraszamy.