Bezpieczne i czyste przewożenie psa w aucie

0
Bezpieczne i czyste przewożenie psa w aucie

Akcesoria dla psów do samochodu mogą znacznie poprawić wygodę czworonoga, który źle znosi dłuższe przejażdżki. Ważne są także postoje, podawanie świeżej wody oraz zadbanie o bezpieczeństwo psa np. dzięki odpowiedniemu transporterowi.

Podróż z psem autem to duże wyzwanie dla opiekuna, szczególnie jeśli czeka nas dłuższa trasa i wiele godzin spędzonych w samochodzie. Kilkugodzinne przebywanie bez ruchu oraz kołyszące się auto może źle wpłynąć na samopoczucie naszego czworonoga. Jako opiekunowie powinniśmy zatem zadbać o to, aby podróż była odpowiednio przygotowana, a warunki przewożenia psa w aucie – jak najbardziej komfortowe i bezpieczne. Pomogą nam w tym odpowiednie akcesoria do samochodu dla psów.

Akcesoria dla psów w podróży – transporter, mata, pasy samochodowe

W przypadku mniejszych i średnich psów bardzo dobrym pomysłem jest zakup transportera. Większość psów po początkowych oporach potrafi docenić komfort podróżowaniu w transporterze, który amortyzuje wstrząsy np. podczas szybkiej jazdy. Transporter dla psa tylko z pozoru jest „klatką”– tak naprawdę daje mu poczucie bezpieczeństwa i kryjówkę, a dodatkowo chroni go podczas podróży. O ile mamy taką możliwość zawsze przypinajmy transporter pasami bezpieczeństwa, a na dnie ułóżmy wygodny i miękki koc do leżenia.

A skoro o pasach mowa – jeśli nasz pies za nic w świecie nie chce jeździć w transporterze lub po prostu jest zbyt duży, koniecznie zadbajmy o jego bezpieczeństwo kupując samochodowe szelki dla psa. Takimi pasami, w zależności od modelu, można przypiąć pupila w dowolnym miejscu na tylnym lub przednim siedzeniu. Producenci oferują szelki samochodowe dla psów średnich, małych i dużych. Takie psie „pasy bezpieczeństwa” będą nieocenione podczas gwałtownego skrętu, ostrego hamowania bądź stłuczki. Szelki samochodowe ograniczą także możliwość przemieszczania się psa po samochodzie w czasie jazdy.

mata dla psa na siedzenie lub do bagażnika

Aby było czysto – mata dla psa na siedzenie lub do bagażnika

Kolejne akcesoria, które mogą się przydać podczas podróży z psem to mata na tylne siedzenia lub do bagażnika chroniąca je przed zabrudzeniami i sierścią. Większość psów w czasie samochodowej przejażdżki obficie się ślini, gubi sierść, a niektóre mogą nawet wymiotować tak jak ludzie przy chorobie lokomocyjnej. Mata samochodowa skutecznie zabezpieczy więc tapicerką przed trudnymi do usunięcia plamami.

Jeśli jesteśmy właścicielami dużego psa, którego przewozimy w bagażniku (oczywiście tylko takim „otwartym” na wnętrze samochodu od środka!) warto kupić specjalną matę do bagażnika dla psa, np. Kardiff Kardibag Protect. Te i inne akcesoria dla psów znajdziecie np. w sklepie dogomarket.pl.


Przewożenie psa autem – złote zasady

Na koniec warto przypomnieć podstawowe zasady dotyczące przewożenia psów w samochodzie. Co dwie godziny należy robić postoje i dać się psu załatwić oraz wybiegać. Kolejna sprawa – należy uważać z siłą nawiewu, czy to ogrzewania, czy klimatyzacji i nie kierować strumienia powietrza bezpośrednio na psa. Koniecznie należy zabrać ze sobą świeżą wodę i przekąski oraz, a przed samą podróży lepiej nie podawać mu obfitego posiłku.

Malowanie proszkowe w branży motoryzacyjnej

0
Malowanie proszkowe w branży motoryzacyjnej

Malowanie proszkowe w branży motoryzacyjnej to obecnie jedna z najpopularniejszych metod kolorowania powierzchni. Służy nie tylko do nadania koloru, ale także, a może przede wszystkim, do zabezpieczenia malowanej powierzchni przed destrukcyjnym działaniem czynników mechanicznych i chemicznych. Uzyskana w trakcie procesu lakierowania proszkowego powierzchnia ma jednolitą strukturę, bez zacieków i smug. Technologia aplikacji farby wykorzystuje działanie przeciwstawnych sił elektrostatycznych, gdzie cząsteczki farby naładowane dodatnio są przyciągane do malowanej powierzchni naładowanej ujemnie. Gwarantuje to dokładne pokrycie cząsteczkami farby całego malowanego elementu, nawet o skomplikowanych kształtach, z zagięciami i krzywiznami.

Malowanie proszkowe gwarantuje nie tylko uzyskanie świetnego efektu wizualnego. Doskonałe krycie uzyskiwane w tej metodzie pozwala na stworzenie szczelnej bariery dla czynników powodujących np. korozję. Jest to szczególnie istotne w przypadku takich elementów jak felgi samochodowe, stalowe ramy rowerów i motocykli czy też ozdobne listwy na karoserii, grille itp. Ze względu na trudne warunki, w jakich są one eksploatowane, dokładne zabezpieczenie ich powierzchni jest sprawą kluczową. Elementy pomalowane metodą proszkową są także bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Siła wiązań polimerowych tworzących się w trakcie wypalania w specjalistycznych piecach zapewnia uzyskanie trwałej i twardej powłoki lakierniczej. Felgi czy zderzaki poddane malowaniu metodą proszkową znacznie trudniej zarysować, gdyż jednolitej grubości warstwa farby skutecznie zabezpiecza je przed tego typu uszkodzeniami.

Warto wspomnieć także o ekonomicznej stronie malowania. Nakładanie cząsteczek farby metodą elektrostatyczną gwarantuje oszczędność na poziomie ilości zużycia farby, gdyż cząsteczki, które nie osiadły na malowanej powierzchni, można w łatwy sposób odzyskać i ponownie wykorzystać w trakcie procesu malowania.

Nie do pominięcia jest także fakt, iż w trakcie całego procesu malowania proszkowego nie używamy żadnych rozpuszczalników, natomiast cały proces nakładania i wypalania farby odbywa się w obiegu zamkniętym, przy którym nie ma emisji do atmosfery żadnych szkodliwych substancji.

Branża motoryzacyjna docenia szereg zalet stosowania farb proszkowych także ze względu na ich jakość. Czołowi producenci farb i lakierów oferują produkty do malowania proszkowego w coraz szerszej gamie zarówno kolorystycznej, jak i z efektami wykończenia (mat, połysk, satyna itp.). Zainteresowanych tego typu usługami odsyłamy na https://proszkowe-malowanie.com.

Zadbać o widoczność na drodze

0
Zadbać o widoczność na drodze

Zmiany sezonów bywają tak samo ciężkie dla aut, co dla kierowców – trzeba przyzwyczaić się do nowych warunków. Polska pogoda nie rozpieszcza potrafiąc się dynamicznie zmieniać w krótkich odstępach czasu. Niejeden kierowca udający się w dalszą podróż doświadczył na trasie wszystkich pór roku w przedziale kilku godzin. Zachowanie czujności na drodze jest priorytetem, w efekcie wszystko co może rozpraszać lub ograniczać widoczność stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia.

Szyba nie tylko do przetarcia

Skrobanie w zimę, przetarcie w ciepły sezon – są to działania, które wykonuje się automatycznie przed wejściem do auta. Jednak po wyjechaniu z parkingu trzeba zachować pewność, że szyba zapewnia nieograniczoną widoczność (i nie mowa tutaj o krystalicznej czystości powierzchni). Wycieraczki brane są za pewnik, który zawsze jest, działa i działać będzie. Z powodu takiego myślenia bardzo często zapomina się o sprawdzeniu oraz wymianie tego komponentu, na negatywne skutki nie trzeba długo czekać. Wycieraczki nie są drogim dodatkiem i to nie cena świadczy o ich wartości. Jest to element priorytetowy w samochodzie, który musi zachować pełną sprawność. Paradoksalnie wycieraczki na liście priorytetów znajdują się daleko. Przeprowadzając przegląd warto zwrócić dokładniejszą uwagę czy zarówno na przedniej, jak i tylnej szybie wszystko działa bez zarzutu. Ta chwila będzie bardziej korzystna niż nagłe wypatrywanie na trasie stacji benzynowej, liczenie na szczęście, że znajdzie się na niej pasującą parę oraz szybka (żmudna) instalacja na parkingu. Wycieraczki powinny być dopasowane do auta, a użytkownik musi posiadać co do nich pewność. Wycieraczki Bosch są przykładem, że sprawdzoną jakość można kupić za niewielkie pieniądze, jednym co trzeba poświęcić to odrobina swojego cennego czasu.

Zrobić zapas części

Posiadanie na domowym stanie kilku kluczowych części jest w stanie oszczędzić czasu oraz nerwów, gdy nagle zdarzy się usterka. Jakościowe wycieraczki Bosch nie zajmą dużo czasu do zlokalizowania i dopasowania do marki posiadanego samochodu. Wcześniejsze zainwestowanie w jakość zawsze się opłaca. Wycieraczki są elementem, który musi działać niezawodnie – pogoda jest w stanie pokonać najlepszego kierowcę. Wieczne odkładanie w czasie tego rodzaju zakupu zawsze się mści i to w najmniej odpowiednim momencie. Jadąc autem, zawsze się gdzieś spieszymy, brak działających poprawnie wycieraczek przy złej pogodzie utrudnia prowadzenie pojazdu i dodatkowo rozdrażnia. W rezultacie zagrożenie wypadkiem wzrasta. Nie warto ryzykować zdrowia i życia z powodu problemu, który można rozwiązać w kilka minut. Dopasowane wycieraczki Bosch dadzą pewność, że auto nadaje się do sprawnej jazdy przy każdej pogodzie oraz pozwolą odsunąć bardziej w czasie (niż budżetowe opcje) kolejną wymianę.

Artykuł powstał we współpracy z https://wycieraczkidoszyb.pl/firm-zul-70-Wycieraczki-Bosch.html

Jakie są koszty sprowadzenia auta z USA?

0
Jakie są koszty sprowadzenia auta z USA?

Import samochodów ze Stanów Zjednoczonych stanowi dość popularny proces, z którego korzysta coraz większa ilość osób. Na rynku pojawiły się profesjonalne firmy pośredniczące w tej czynności, które znacznie ułatwiają zarówno wyszukanie oraz zakup auta, jak i dopełnienie formalności związanych z zaplanowaniem transportu i odprawy celnej.

Garaż gotowy do pracy, nie tylko od święta

0
Garaż gotowy do pracy, nie tylko od święta

Każdy, kto ma garaż, dobrze wie, że to pomieszczenie bardzo ciężko utrzymać w należytym porządku. Niewiele brakuje, aby stał się składzikiem na wszystkie rzeczy, którym nie potrafimy znaleźć miejsca. W rezultacie, kiedy potrzebujesz znaleźć niezbędne narzędzia, ogarnia Cię przerażenie – w końcu będziesz musiał przekopać się przez góry zbędnych przydasiów. Na szczęście istnieje kilka sposobów na ułatwienie sobie życia. Może warto zainwestować w nowy regał lub pojemniki do przechowywania narzędzi? Ale kupowanie nowego sprzętu to nie wszystko, a w na pewno nie to, od czego powinieneś zacząć. Przekonaj się jak sprawnie poradzić sobie nawet z największym bałaganem, który narastał od dłuższego czasu.

Krok 1: wyrzucaj!

Bez sentymentów wyrzuć wszystko to, czego nie używasz. Zasada porządków w garderobie brzmi: wyrzuć wszystko to, czego nie miałeś na sobie w ciągu ostatniego roku, ponieważ oznacza to, że już więcej tego nie założysz. Warto wprowadzić tę zasadę także w garażowych porządkach. Nie trzymaj czegoś „na przyszłość”, „bo nigdy nie wiadomo”, „bo szkoda”. Jeżeli szkoda wyrzucać – oddaj komuś, kto zrobi z tego użytek. Przy okazji możesz zrobić spis tego, co posiadasz i powiesić go w widocznym miejscu, dzięki temu unikniesz zdublowanych zakupów. Szybko zorientujesz się też, kiedy skończą Ci się żarówki czy taśma izolacyjna. Bądź też szczery ze sobą, jeśli nie potrafisz lub tak naprawdę nigdy nie zamierzałeś czegoś naprawić, to po prostu pozbądź się tego. Musisz też być bardziej asertywny, nie zgadzaj się na wrzucanie do garażu wszystkiego, jak leci. Najlepiej sortować rzeczy od razu i nie przechowywać tego, co zbędne. Jeżeli przechowujesz w garażu np. ubrania zimowe latem, zadbaj o to, aby wszystkie znalazły się w jednym pojemniku czy kartonie, który zostanie dobrze opisany, a następnie umieszczony w takim miejscu, aby nikomu nie przeszkadzał. Dzięki dobrej organizacji na pewno znajdzie się na niego trochę miejsca. I najważniejsze, nie czekaj z porządkami do wiosny, do lata, na lepszą pogodę, czy na cokolwiek innego. Zrób to od razu.

Krok 2: uporządkuj

Wbrew pozorom może być to trudniejsze, niż wyrzucanie. Kiedy sumiennie wykonasz pierwszy krok, powinno zostać Ci dużo mniej rzeczy, dla których z łatwością znajdziesz miejsce, ale najważniejsze, to ułożyć je w logiczny sposób. To ułatwi Ci pracę w przyszłości, kiedy przyzwyczaisz się do nowego układu i będziesz mógł sięgać po narzędzia z zamkniętymi oczami. Wszystko to, co zdecydowałeś się zostawić pogrupuj kategoriami, np. sprzęt rowerowy, rzeczy do samochodu itp. Zastanów się czy nie potrzebujesz metalowego regału –  nic nie powinno stać na podłodze, ponieważ zabiera to za dużo miejsca i sprawia wrażenie nieporządku. Koniecznie zainwestuj też w pojemniki do przechowywania narzędzi w różnych rozmiarach oraz haki, na których zawiesisz mniejsze sprzęty. Na drobne elementy jak gwoździe, śrubki, wkręty przygotuj przezroczysty pojemnik z przegródkami. Będziesz zdziwiony, jak bardzo ten prosty wynalazek ułatwi Ci życie. Pamiętaj, że w garażu możesz też zamontować półki bardzo wysoko i umieścić tam rzadziej używane rzeczy lub takie, które używasz tylko w określonych porach roku. Najnowocześniejsze sposoby pozwalają na zamontowanie pojemników nawet… pod sufitem! Dzięki temu zyskasz więcej przestrzeni, po której będziesz mógł się swobodnie poruszać. Zarówno regały, jak i półki powinny być z wytrzymałych materiałów, które będą w stanie udźwignąć spory ciężar. Ten krok to dobry moment na gruntowne porządki – odkurz i umyj wszystko, co się da. i nie martw się, bo dalej będzie już tylko lepiej.

Krok 3: utrwal nawyki

Kiedy już nacieszysz się porządkiem i przestrzenią w swoim posprzątanym garażu, pamiętaj, że to dopiero połowa sukcesu. Nie chodzi o to, żebyś za pół roku znowu bał się do niego wejść, ale abyś utrzymał w nim już zawsze stan idealny. Najprościej mówiąc – szanuj własną prace, którą wykonałeś. Odkładaj rzeczy na miejsce, gdy jesteś zmuszony coś przestawić, na koniec pracy zawsze odłóż to tam, gdzie było. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz przeorganizować garaż, nic nie stoi na przeszkodzie, ale łatwiej Ci będzie, kiedy wszystko będzie dokładnie poukładane, a Ty tylko złapiesz za pojemniki i je przeniesiesz. Z czasem możesz przekonać się, że początkowa koncepcja nie jest doskonała i potrzebujesz zmian. Pamiętaj, że wszystko ma być tak zorganizowane, aby to Tobie było jak najwygodniej. Na wierzchu powinno znaleźć się to, czego używasz najczęściej. Jeśli zatem wiesz, że korzystasz z wiertarki co drugi dzień nie zakopuj jej na dnie pojemnika, pod innymi narzędziami. Możesz ją nawet wyeksponować na ścianie, jeśli tylko ułatwi Ci to pracę. Wszystkie pudełka, kartony, a nawet narzędzia możesz opisać czy oznaczyć kolorami, tak, żeby wystarczył jeden rzut oka, aby zorientować się, co gdzie jest. Jeżeli sporządzisz dobrze widoczną rozpiskę, będziesz mógł bez obaw wysłać do garażu kogoś innego, a on na pewno zauważy to, co jest potrzebne, nie przewracając przy tym pomieszczenia do góry nogami. Nie da się ukryć – życie i praca w dobrze zorganizowanej przestrzeni ma same zalety, warto więc włożyć odrobinę wysiłku w utrzymanie porządku.

Czujnik ciśnienia opon, czy to dobre rozwiązanie

0
Czujnik ciśnienia opon, czy to dobre rozwiązanie

Optymalne ciśnienie w oponach to gwarant komfortowej jazdy samochodem, ale też pewien komfort psychiczny. To zapewnienie sobie, pasażerom, jak również innym uczestnikom ruchu bezpieczeństwa na drodze, która wymaga solidnej przyczepności, by było to możliwe. Dopuszczając do ubytku powietrza w oponach, nawet najbardziej brawurowe manewry mogą okazać się nieszczęśliwe, szczególnie jeśli mówić o ostrych zakrętach i nagłym hamowaniu. Warto mieć to na uwadze i regularnie doglądać stanu swoich opon, jeżeli nieprzyjemnych niespodzianek na drodze mieć nie chcemy.

Bardzo pomocne okazują się tutaj czujniki ciśnienia, które na bieżąco informują o niedomiarze ciśnienia i które w samochodach nowego typu nawet i klasy średniej stanowią pewien standard. Starsze modele aut jak najbardziej da się w nie doposażyć.

Czujnik ciśnienia opon, czy to dobre rozwiązanie? Dla kogo? Sprawdź tutaj: https://www.continental-opony.pl/samochod

Jest to zaiste technologia niezwykle pomocna, idealna szczególnie dla żyjących szybko oraz zapominalskich. Rozwiązań w temacie kontroli ciśnienia jest jednak kilka. Nie na wszystkie przeciętny Polak jest sobie w stanie pozwolić, ponieważ najdroższy i najbardziej skomplikowany system kosztuje krocie. Jest to system aktywny z kompresorem, który mierzy ciśnienie z wyjątkowa dokładnością i które w każdej chwili można wyregulować z kabiny. Wymaga to jednak nie tylko sporego nakładu finansowego, ale i często bardzo zaawansowanych i pracochłonnych przeróbek.

Zdecydowanie bardziej popularne systemy monitorujące wprawdzie możliwości regulacji ciśnienia nie posiadają, ale dobrze spełniają swoją funkcję pomiarową, czyli informacyjną. Jednym z nich jest czujnik baryczny umieszczany na feldze, bądź oponie. Drugą z opcji jest prostszy, mniej dokładny i bez obsługowy system, który mierzy prędkość obrotową i podaje wartości przybliżone. Tak wiec, jeżeli chodzi nam o dokładność wybierzemy system barowy.

Osprzęt w postaci czujników ciśnienia mijać może się z celem zwykle jeżeli jeździmy sporadycznie i najczęściej po mieście, natomiast jeżdżąc znacznie więcej i w dalsze trasy, na pewno okaże się on bardzo przydatnym jeśli o samą eksploatację i ekonomię chodzi. Zastanawiając się nad kosztami, które trzeba ponieść zakupując czujnik, oczywiście niewymierną wartością, która zaważy na wyborze będzie przede wszystkim bezpieczeństwo nas i naszych bliskich.

Wybierając sprzęt, warto jednak uważać na internetowe okazje niewiadomego pochodzenia i postawić jedynie na sprawdzone, markowe rozwiązania, jakie zapewnia chociażby gigant w swojej dziedzinie, firma Continental.

Samochody używane Mercedes rosną w siłę

0
Samochody używane Mercedes rosną w siłę

Jeszcze kilkanaście lat temu zakup auta używanego wydawał się ostatecznością i wyborem najmniej zamożnej części klientów. Obecnie na rynku wtórnym, w komisach i na giełdach motoryzacyjnych, znaleźć można nawet luksusowe samochody używane Mercedes z najwyższych klas produkcyjnych. Coś, co jeszcze nie tak dawno temu zarezerwowane było wyłącznie dla najzamożniejszych kierowców, dzisiaj staje się ogólnodostępne, a zainteresowanie takimi używanymi samochodami Mercedes rośnie nie tylko z uwagi na międzynarodową renomę tej marki i ogromną jej popularność. Mercedes od niepamiętnych czasów słyną z niesamowitej jakości konstrukcyjnej i nowinek inżynieryjnych oraz technicznych wprowadzanych na bieżąco do najnowszych modeli tego producenta. To auta nie tylko szybkie i prezentujące doskonałe osiągi na każdej trasie, ale przede wszystkim samochody bardzo elegancko wykonane i prezentujące się luksusowo zarówno od zewnątrz jak i w środku.

Komfort, bezpieczeństwo i wrażenia

Komfort jazdy używanymi samochodami Mercedes jest ogromny, dlatego tak wielu klientów w przeszłości kupowało już auta tej marki i nie wyobraża sobie, by zmienić nagle swoje przyzwyczajenia. Luksus i komfort prowadzenia oraz jazdy dla pasażera w przeciętnym Mercedesie jest wielokrotnie wyższy, aniżeli w modelach aut z tzw. „średniej półki”. Mając możliwość zasiadania w bardzo wygodnych warunkach podczas szybkiej jazdy i jednocześnie ciesząc się uczuciem pełnego bezpieczeństwa i spokoju, korzystając z wszelkich nowinek technicznych i elektroniki na pokładzie – każdy kierowca lub jego pasażer czułby się szczęśliwy. A to są właśnie cechy charakterystyczne, kojarzone najmocniej z marką Mercedes i zarówno klienci kupujący samochody używane Mercedes jak i ci biorący nowe modele wyłącznie od lokalnego dealera prosto z salonu, właśnie tego poszukują w swoich samochodach.

Podzespoły i renoma Mercedesa

Bardzo ważne jest również to, że silniki i inne podzespoły Mercedesa są bardzo trwałe i produkowane z najwyższą starannością o standardy i jakość, więc bardzo rzadko się psują i wymagają wymiany. Dla kierowcy czy właściciela używanego samochodu Mercedes jest to dodatkowy powód, aby wybrać właśnie taką niezawodną i cieszącą się ogólnym zaufaniem użytkowników markę. Z kolei nie bez znaczenia dla rosnącej popularności tych używanych pojazdów jest fakt, że przybywa ich na rynku wtórnym. Właścicieli, którzy chcą sprzedać swojego dobrze zachowanego i wysłużonego już Mercedesa stale przybywa, więc na rynku wciąż pojawiają się nowe oferty na samochody używane Mercedes. W ten sposób spada ich średnia cena przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej jakości utrzymania i satysfakcjonującego stanu technicznego.

Artykuł powstał we współpracy z https://uzywany-mercedes.pl/

Foteliki samochodowe dla dzieci – jak wybrać dopasowany produkt?

0
Foteliki samochodowe dla dzieci - jak wybrać dopasowany produkt?

W polskim prawie drogowym wyraźnie jest napisane, że kierowca zobligowany jest przewozić dziecko w foteliku samochodowym. Foteliki samochodowe to bardzo ważne zagadnienie w kontekście bezpiecznego przewozu dzieci w samochodzie. Dzięki dobrze wybranemu artykułowi można być pewnym, że ryzyko zagrożenia zdrowia i życia jest niezagrożone. Wybór fotelika samochodowego nie jest tak prosty i warto pamiętać o paru aspektach. Kiedy już kupimy klasowy produkt, to po prostu nie trzeba będzie martwić się o bezpieczeństwo latorośli. Oczywiście sam fotelik do samochodu to nie wszystko. Trzeba go zamontować w solidny sposób.

Fotelik samochodowy i jego prawidłowy montaż

Jak wcześniej wspomniałem, nawet najlepszy fotelik przy złym montażu nie pomoże w razie wystąpienia zagrożenia. Estymuje się, że ponad połowa kierowców przewozi dzieci w niewłaściwy sposób, co może skutkować poważnymi obrażeniami w wyniku zdarzeń drogowych, stłuczek czy wypadków. Jest to absolutnie kluczowa kwestia. Nie każdy samochód ma przystosowane siedzenie i pasy do bezproblemowego montażu. Pasy muszą być odpowiednio napięte i realnie chronić fotelik przed zbędnymi ruchami i szarpnięciami. Czasami producent dorzuca instrukcję, w której zawarte są porady dotyczące alternatywnych sposobów mocowania.

Eksperci doradzają, by fotelik umieszczać na środku tylnej kanapy. Wtedy dziecko jest oddalone od obu drzwi i w razie wypadku jest najmniej narażone na urazy. Co więcej – jest przecież fotelik jest zabezpieczony pasami bezpieczeństwa lub innym systemem mocującym. Pamiętajmy, by podczas jazdy pod żadnym pozorem nie wyjmować malucha z fotelika. Nawet jeśli chce jeść, czy jest niezadowolony – wtedy zjedźmy spokojnie na pobocze i wyjmujemy pociechę z siedziska.

Kategorie wagowe i homologacja

Podstawowym i popularnym rozdziałem produktów fotelikowych jest podzielenie fotelików ze względu na wagę dziecka. Występuje pięć głównych kategorii wagowych – trzy dla niemowląt i dwie dla dzieci. Kiedy widzimy oznaczenie “fotelik samochodowy 9-36”, to wiemy, że może w nim podróżować dziecko o wadze od 9 do 36 kilogramów. Oznacza to, że taki fotelik może służyć dziecku od wczesnych lat niemowlęcych aż do osiągnięcia wagi 36 kilogramów. Podstawowe kategorie są tylko pomocnicze, bo tak naprawdę wszystko zależy od danego producenta – co innego zaproponuje firma Romer, a co innego przedsiębiorstwo Jane Quartz. Kupując fotelik, musimy wiedzieć, ile waży nasza pociecha. Co więcej, nie każdy typ siedziska nadaje się dla niemowląt! Takie produkty mają specjalne oznaczenia (i zabezpieczenia przed kołysaniem głowy).

Wymagania techniczne, homologacje i gwiazdki

W Europie obowiązują pewne wymagania techniczne i do nich muszą stosować się wytwórcy fotelików. Stąd wszystkie używane w Polsce produkty muszą mieć homologację ECE, czyli europejski certyfikat bezpieczeństwa. Homologacja nie oznacza, że fotelik jest dobrej jakości, bo są to wymagania minimalne! Bardziej miarodajne w wypadku testu samej wytrzymałości i jakości materiałów są crash-testy. Im więcej gwiazdek ma produkt, tym lepiej.

Logistyka w biznesie – co warto wiedzieć?

0
Logistyka w biznesie-co warto wiedzieć?

Logistyka zarówno w dużych przedsiębiorstwach, jak i małych lokalnych firmach jest bardzo ważna. Nie da się prawidłowo zarządzać procesem produkcji, składowania czy samych dostaw nie mając do tego odpowiednich narzędzi. Stawiając na sukces własnej firmy, warto postawić na nowoczesne rozwiązania, które na pewno szybko zaowocują.

Logistyka -z czym to się wiąże?

Termin ten jest w ostatnim czasie bardzo popularny, zwłaszcza wśród przedsiębiorców, którzy chcą usprawnić działanie swojej firmy. Mówiąc w skrócie, pod pojęciem logistyki wiąże się zarówno przepływ ważnych informacji, towarów, a także cały system planowania oraz skutecznego zarządzania wszystkim. Należy jednak pamiętać, iż procesy logistyczne opierają się głównie na podejmowaniu ważnych decyzji zwłaszcza w kwestii ekonomi, które mają na celu osiągnięcie założonych celów, przy ograniczeniu do minimum strat. Dla wielu osób logistyka kojarzy się tylko z dostawą towaru, czyli ogólnie mówiąc transportem. Owszem, jednak należy pamiętać, iż jest to tylko jedno z narzędzi, bo należy też wspomnieć o planowaniu, kontroli towarów, a także o samej obsłudze klienta.

Główne cele logistyki

Osoby odpowiadające w danej firmie za procesy logistyczne muszą nie tylko nadzorować cały proces produkcyjny, lecz również zapewnić by dystrybucja towarów odbywała się na jak najwyższym poziomie i w jak najkrótszym czasie. Koszty dostawy a dokładnie ich redukcja również są głównym założeniem logistyki, a przynajmniej powinny być. Jeśli uda się je ograniczyć, to firma zaoszczędzi duże pieniądze. Wdrożenie konkretnych narzędzi logistycznych wymaga jednak nie tylko wiedzy, lecz także doświadczenia od osób, które zajmą się tym. Oczywiście trzeba też wcześniej zastanowić się jakie rozwiązania pozwolą na szybką i skuteczna realizacje celów dlatego wcześniej warto odwiedzić http://www.xbsgroup.pl/sell-more/alternative-sales-channels/, gdzie na pewno zdobędzie się szczegółowe wytyczne jak prawidłowo zarządzać firmą oraz jak zminimalizować wydatki z nią związane.

Podział logistyki

Logistyka jest dość obszernym pojęciem, dlatego warto szczególną uwagę zwrócić na jej rodzaje. Z racji, iż może mieć wpływ na wiele procesów, jakie zachodzą w firmie oraz różny zasięg działania trzeba odpowiednio dobrać ją, by faktycznie przyniosła oczekiwania. W zależności od potrzeb stosowana jest mikrologistyka, która pomaga zarządzać tylko jednym przedsiębiorstwem. Oczywiście, jeśli w danej firmie są różne działy gospodarki, uwaga szczególna powinna być zwrócona na mezologistykę. Ponadto do rodzajów logistyki koniecznie trzeba zaliczyć makrologistykę, która swoim zasięgiem obejmuje całą krajową gospodarkę oraz eurologistykę obejmującą Europę.

Planowanie dystrybucja marketing

Logistyka to także zaopatrywanie przedsiębiorstwa, prawidłowe magazynowanie towarów czy planowanie ich dystrybucji, marketing, a nawet utylizacja zużytych materiałów. Tak naprawdę każdy szczegół jest ważny, więc zainwestowanie w nowoczesne rozwiązania na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę.

Podróże samolotem – łatwy sposób przemieszczania się

0
Podróże samolotem – łatwy sposób przemieszczania się

Loty samolotem otworzyły wiele możliwości przed podróżującymi. Dzięki nim można w krótkim czasie przemieścić się nawet na inny kontynent. Samolot jest uważany za bezpieczny środek transportu, a loty przebiegają w przyjemnej atmosferze. Korzystanie z tego sposobu przemieszczania się ma wiele zalet.

Szybkość

Przede wszystkim samolot jest bez wątpienia najszybszym środkiem lokomocji. Zaledwie po kilku godzinach lotu można się znaleźć w innym państwie, a nawet na innym kontynencie. Daje to ogromną oszczędność czasu. Poza tym, pracownicy linii lotniczych dokładają wszelkich starań, by podróż przebiegała w komfortowych warunkach. Pasażerowie po zakończeniu lotu z pewnością nie są tak zmęczeni, jak po kilkunasto godzinnej jeździe samochodem. Standard wyposażenia samolotów liniowych i tanich linii lotniczych nie różni się diametralnie. Dlatego nawet podróżowanie tzw. tanimi liniami jest naprawdę przyjemne.

Niskie koszty przelotu

Podróżni korzystający z ofert tanich linii lotniczych mają szansę na bilety za naprawdę niewielkie pieniądze. Mankamentem działania promocji jest jednak brak harmonogramu ich występowania. Zainteresowani tanimi biletami muszą praktycznie codziennie sprawdzać aktualne okazje. Nie mniej jednak podróżujących w ten sposób przybywa, dlatego pracownicy starają się, by loty przebiegały w miłej atmosferze. Zazwyczaj podczas takiej podróży można kupić ciepły napój, posiłek, perfumy i wziąć udział w loterii. Dla wielu osób, tanie bilety są jedynym sposobem na odbycie podróży samolotem. Różnica między cenami za bilet „zwykłych” i tanich linii jest znacząca.

Parkingi przy lotniskach

Liczba podróżujących samolotami jest ogromna. Z racji tego, lotniska również starają się ułatwić pasażerom wyjazdy. Przy wielu portalach powstają strzeżone parkingi, na których można zostawić samochód na cały okres podróży. Przykładem jest choćby https://www.odlotowyparking.pl/, znajdujący się przy warszawskim Okęciu. Takie parkingi są monitorowane całą dobę, 7 dni w tygodniu. Nie ma możliwości, by samochód nie był dobrze strzeżony. Poza tym, opłaty za miejsca postojowe nie są wysokie, więc koszt pozostawienia pojazdu, nie uszczupli znacznie urlopowego budżetu. Parkingi niwelują problem dojazdu na lotniska, które zazwyczaj znajdują się na obrzeżach miast. Często jest tak, że podróżni decydują się na wyloty z miejsc oddalonych o kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania. Dzięki parkingom przy terminalach, nie muszą fatygować osoby trzeciej do odwiezienia na lotnisko.

Jak widać samolot naprawdę daje wiele możliwości podróżowania. Tanie bilety, pozwoliły wielu osobom rozpocząć swoją przygodę z lotami. Poza tym, podróż samolotem daje pasażerom pewną wolność i brak konieczności zamartwiania się o dojazd.