Jak wybrać najlepsze wycieraczki samochodowe?

0
3242
oximo wycieraczki

Zdaniem ekspertów, największa liczba polskich kierowców wybiera niestety wycieraczki najtańsze. Jest to ogromny błąd, bowiem nie wszyscy zdają sobie sprawę, że właśnie ten element wyposażenia auta jest istotny, jeśli pod uwagę weźmiemy bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Tanie wycieraczki nie sprawdzają się dobrze. Uznaje się, że tego typu akcesoria samochodowe należy wymieniać średnio raz w roku, ale te z najniższej półki cenowej zepsują się znacznie szybciej. Co więcej, ich mierna jakość nie da odpowiedniej ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – krople deszczu nie będą ściągane sprawnie a płatki śniegu dalej mogą zalegać na szybie. Nie tylko utrudni to komfortową podróż, ale też będzie stwarzać realne zagrożenie zarówno dla kierującego pojazdem, pasażerów jak i innych uczestników ruchu drogowego. 

Jakie wycieraczki to te nowoczesne?

Najlepsze wycieraczki to te, które wykorzystują do swojego działania innowacyjne technologie. Na rynku oferowane są na przykład te, które stworzono z mieszanki polimerów, którą wzbogacono włóknami carbonu. Takie produkowane są między innymi przez Oximo, firmę z Gdyni. Co ważne, spojler wycieraczki nowoczesnej zawiera ocynkowaną szynę wraz z metalowym adapterem, który to skutecznie zastępuje ten stosowany dotychczas, czyli plastikowy (taki ulega bardzo szybko pęknięciu).

Istotna jest także aerodynamiczna konstrukcja wycieraczki oraz zastosowanie kauczuku z silikonem – właśnie dzięki temu, wycieraczki tego rodzaju sprawdzają się doskonale nawet podczas szybkiej jazdy, nawet przy prędkości do 200 km/h. 

Dobór wycieraczek

Należy pamiętać, że wybór piór wycieraczek ma być odpowiedni względem rodzaju szyby i modelu pojazdu. W tym celu warto udać się bezpośrednio do punktu sprzedaży. Można też skorzystać z dostępnej na stronach internetowych producentów wycieraczek wyszukiwarki. Taką ciekawą platformę stworzyła firma Oximo (www.oximo.info). Dobrej jakości wycieraczkę warto nabyć chociaż jeden raz, by odczuć różnicę – jesteśmy pewni, że nigdy więcej nie zostanie zakupiona ta tania, wątpliwej jakości. 

Materiał powstał w oparciu o informacje opracowane przez ekspertów firmy Oximo.

Artykuł promocyjny.

[Głosów:5    Średnia:4.2/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ