Jaką szybę do ciągnika kupić?

0
1985

Moce zarysowania, drobne ubytki i pęknięcia na powierzchni szyby wpływają nie tylko na pogorszenie estetyki całej bryły pojazdu, ale są również mocno uciążliwe dla kierowcy. Porysowana powierzchnia szyby ogranicza widoczność, zwłaszcza w ostrym słońcu i po zmroku, gdy światło z reflektorów pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka, załamuje się na każdej większej rysie. Na szczęście nowe szyby do ciągników rolniczych są dziś łatwo dostępne i jeśli masz dość dyskomfortu powodowanego przez mocno porysowaną szybę, spokojnie możesz pozwolić sobie na jej wymianę, na nową.

Kiedy wymienić szybę na nową?

Na wymianę szyby w ciągniku, na nową, możesz zdecydować się w dowolnym momencie – gdy zarysowania na powierzchni szyby ograniczają widoczność i utrudniają jazdę lub gdy na szybie pojawią się głębsze ubytki czy pęknięcia. Wymiana pękniętej, zwłaszcza przedniej szyby w ciągniku, może okazać się zresztą koniecznością. Jeśli chcesz, by ciągnik bez najmniejszego problemu przeszedł przez okresowe badanie techniczne, pękniętą szybę trzeba naprawić lub zastąpić jej nową wersją.

Jak wybrać odpowiednią szybę do ciągnika?

Praktycznie każdy ciągnik rolniczy posiada własny, unikalny model kabiny, co skutkuje dużą różnorodnością dostępnych na rynku szyb ciągnikowych. Jeśli chcesz mieć pewność, że zamówiony przez Ciebie produkt będzie pasował do wymiarów kabiny w Twoim pojeździe, szyby do ciągników zamawiaj u sprawdzonych dystrybutorów części do maszyn rolniczych lub budowlanych. Na rynku działa wiele tego typu podmiotów, oferujących nowe szyby kabinowe do tysięcy różnych modeli i marek ciągników obecnych na polskim rynku, również tych modeli pojazdów, których produkcja zakończyła się kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat temu. Szyby do ciągników oferowane przez profesjonalnego dystrybutora powinny być dokładnie opisane. Przy każdej szybie, prócz informacji o jej wymiarach czy kolorze, powinna znaleźć się również informacja o tym, dla jakiego modelu ciągnika jest ona przeznaczona.

Jaką szybę zamówić?

Gdy już znajdziesz zaufanego dystrybutora, zwykle możesz wybierać pomiędzy szybami oryginalnymi a tańszymi zamiennikami. Niestety w przypadku starszych modeli ciągników, zakup nowych, oryginalnych szyb ciągnikowych, jest już w zasadzie niemożliwy. Do wyboru pozostają zatem jedynie zamienniki. Gdy kupujesz zamiennik, staraj się wybierać produkt wyższej jakości, najlepiej polskiej lub europejskiej produkcji. Tanie, azjatyckie zamienniki, mają zwykle gorszą jakość, przez co bardzo łatwo się rysują, a podatne w ich opisie wymiary nie zawsze zgodne są z rzeczywistością.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ