Proste metody tuningu motocykla

0
2479
tuningu motocykla

Ze specyfiki jednośladów wynika między innymi to, że nawet niewielkie modyfikacje mogą bardzo wyraźnie wpłynąć na to, jak nasz pojazd będzie się prezentował i zachowywał podczas jazdy. Dlatego tuningując motocykl zawsze powinniśmy zachować umiar – niezmiernie łatwo z tym przesadzić i sprawić, że osiągniemy efekt z którego na pewno nie będziemy zadowoleni.

Odświeżanie nadwozia

Jednym z najprostszych sposobów na poprawienie wyglądu naszego motocykla jest odświeżenie nadwozia. Można to osiągnąć na przykład poprzez oklejanie jego elementów foliami stickerbomb. Metoda ta zyskała sobie w ostatnim czasie niemałą popularność. Ma niewątpliwie swoje plusy – przede wszystkim niewiele kosztuje, a folię w każdej chwili można zdjąć nie ryzykując, że uszkodzimy lakier. Jeśli jednak chcemy, aby nasz motocykl zachował świeży wygląd przez dłuższy czas – będziemy musieli po prostu pomalować go aerografem.

Poprawa osiągów

Żeby więcej wycisnąć z naszej maszyny możemy na przykład zmodyfikować układ wydechowy. Zazwyczaj w tym celu oddaje się maszynę w ręce specjalistów, którzy będą posiadali odpowiednie umiejętności i sprzęt żeby zająć się funkcjonowaniem tego elementu, lub po prostu wymienia się tłumik. Jeśli dysponujemy motocyklem sportowym, możemy również zamontować amortyzator skrętu, dzięki któremu będziemy mogli znacznie bardziej precyzyjnie prowadzić swój jednoślad – tego typu artukuły nie znajdują jednak zastosowania w zwykłych motocyklach szosowych.

Dodatki

W motocyklu, podobnie jak w samochodzie, możemy zamontować kilka gadżetów, dzięki którym korzystanie z niego będzie przyjemniejsze i pozwoli mu nabrać indywidualnego charakteru. Jednym z nich jest gniazdko zapalniczki, pomocne w ładowaniu telefonu czy nawigacji. A jeśli już o nawigacji mowa – osoby, które stosują to urządzenie podczas jazdy, powinny rozważyć zainstalowanie specjalnego uchwytu, dzięki któremu będzie ona widoczna i łatwo dostępna podczas prowadzenia motocykla. Nie powinno zabraknąć również pojemnego kufra motocyklowego (dostępny na gmoto.pl), który pomieści potrzebne rzeczy podczas dłuższej wyprawy motocyklowej. Natomiast jeśli zdarza nam się jeździć również wtedy, gdy temperatura za oknem znacznie się obniża, z pomocą przyjść nam może zainstalowanie podgrzewanych manetek.

[Głosów:5    Średnia:2.6/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzęści Daewoo
Następny artykułMyjnia samochodowa Szczecin

Zagorzały fan motoryzacji. Uwielbia godzinach majstrować przy swoim aucie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ