Sposoby na sprowadzenie samochodu z zagranicy

0
634
zakup auta

Planując zakup samochodu, możemy zdecydować się na wiele dróg jego pozyskania. Coraz częstsze staje się kupowanie nowych modeli prosto z salonu, a to za sprawą możliwości kredytowania takiego zakupu na własną firmę. Niektórzy są też w stanie nabyć nowe auto za gotówkę. Nie każdego jednak na to stać, a nawet jeśli posiadamy odpowiednią ilość gotówki, to nie jest to zawsze dobry pomysł – wiele na wartości tracimy już w momencie wyjazdu z salonu, a stosunek koniecznej ceny do uzyskanej jakości nie zawsze jest najlepszy. W przypadku zakupu auta używanego, możliwości tez jest kilka. Możemy zdecydować się na modele z rynku polskiego lub zagranicznego. Sprowadzanie aut ciągle cieszy się sporą popularnością.

Konieczne umiejętności lub znajomości

Zakup auta z zagranicy https://carfactor.pl/samochody-na-zamowienie/, wydaje się być nieco skomplikowane. Jeśli sami mamy zamiar udać się do zachodnich krajów w celu pozyskania go, to konieczna będzie znajomość języka obcego. Zaznajomić musimy się z koniecznymi formalnościami przy takim przedsięwzięciu oraz po prostu znać się na motoryzacji. Jeśli w którymś z tych elementów nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, to na wyprawę warto zabrać ze sobą kogoś, kto uzupełni nasze kompetencję. Drugi kierowca będzie również konieczny, jeśli zamierzamy wrócić do kraju na kołach. W poszukiwaniu auta, można jechać “ na ślepo ”, co jednak nie jest polecanym modelem postępowania. Lepszym pomysłem będzie zapoznanie się z ofertami na rynku zagranicznym, które dostępne są na odpowiednich do danego kraju portalach ogłoszeniowych i wybranie paru z nich, a następnie umówienie się na oględziny. Odwiedzić możemy też zagraniczne komisy.

Można prościej i wygodniej

Sposobem pozwalającym na pozyskanie samochodu, np. z Niemiec, który nie wymaga od nas zbyt wiele wysiłku i potrafi być nawet bardziej ekonomiczny, to skorzystanie z usług firm, które oferują sprawdzanie aut na zamówienie. Nasz wkład ogranicza się wtedy do minimum. Po skontaktowaniu się z taką firmą, musimy podać jej tylko preferowane przez nas marki i modele. Cała pozostała praca zostanie wykonana za nas – zarówno poszukiwania, jaki i wszelkie formalności i sprowadzenie samochodu pod sam dom. W trakcie poszukiwań, otrzymywać będziemy raporty na temat samochodów, które zostały ocenione przez naszego agenta. Ostateczna decyzja zależy zawsze do nas, ale otrzymamy od niego również sugestię, czy warto dany egzemplarz nabyć i jak prezentuje się jego stan na tle przeciętnych egzemplarzy w podobnym roczniku.

Może jednak rynek krajowy

Jeśli z jakiś powodów nie chcemy korzystać z usług takich firm, to lepszy dla nas będzie rynek krajowy i pozyskanie samochodu właśnie na nim. Ogranicza to koszty i formalności. Nie występuje też utrudniająca całe przedsięwzięcie bariera językowa. Przy odrobinie poświęconego czasu, na pewno uda nam znaleźć się coś interesującego. Być może natrafimy nawet na samochód dopiero co sprowadzony i czekający na swojego pierwszego polskiego właściciela – nie brakuje u nas handlarzy zarobkowo trudniących się sprowadzaniem samochodów i innych środków lokomocji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ