5 sposobów na jeszcze większą frajdę z jazdy autem

0
2976

Jesteś prawdziwym miłośnikiem czterech kółek i w swojej maszynie spędzasz mnóstwo czasu, odbywając długie podróże? Jeśli tak, przygotowaliśmy kilka pomysłów, które pomogą ci poprawić osiągi auta, a także poczuć wyższy komfort w trakcie jego prowadzenia.

Olej silnikowy ma znaczenie

Wybór oleju silnikowego to kwestia, która wciąż stosunkowo często schodzi na dalszy plan. To spory błąd. Nieprzypadkowo producenci aut określają użycie olejów o konkretnych parametrach i właściwościach. Najważniejszym spośród nich jest lepkość – im wyższa, tym przy wysokiej temperaturze olej będzie gęstszy. Niższa lepkość i mniejsze opory to rozwiązanie ekonomiczne, dzięki któremu twoje auto zużyje mniej paliwa. Jednak jeżeli używasz go do czegoś więcej niż dojazd do pracy i lubisz wyższe prędkości, pamiętaj, że mocniejszy silnik wymaga gęstszego oleju, zapewniającego mu należytą ochronę.

Opony oznakowane. Czym różnią się od zwykłych?

Podobnie jak w przypadku oleju często wybór opon ograniczamy do wymiany letnich na zimowe o określonej porze roku. W rzeczywistości poza parametrami takimi jak indeks prędkości, rodzaj opon (symetryczne i asymetryczne) czy też twardość mieszanki, spore znaczenie ma jeszcze jedna kwestia – ewentualny wybór opon oznakowanych. Ten rodzaj ogumienia producent projektuje i testuje wraz z pracami nad nowym modelem auta. Zależnie od rozkładu masy czy też umiejscowienia i rodzaju silnika, optymalne ogumienie wymaga dostosowanej konstrukcji. Poza tym wykorzystanie opon oznakowanych zapewnia lepszą pracę nowoczesnych systemów elektronicznych oraz podzespołów w pojeździe. Od niedawna wybór opon oznakowanych rekomendowanych przez producenta ma jeszcze jeden atut. Firma Pirelli zgodnie ze swoją filozofią Perfect Fit wprowadza na rynek personalizowane opony z dobrze znanej serii P Zero w wybranej przez klienta wersji kolorystycznej. Być może właśnie takie ogumienie doda twojemu pojazdowi całkowicie nowego charakteru.

Rękawice do jazdy samochodem – atrybut dżentelmena

Każdy, kto uważa, że rękawice do jazdy samochodem stanowią przeżytek, jest w sporym błędzie. Podczas dłuższych tras znacznie poprawiają one wygodę kierowania autem. Nieprzypadkowo na rynku spotkamy nowoczesne modele z perforacją, rękawice rajdowe, a także skórzane. Każdy mężczyzna dbający o styl z łatwością wybierze coś dla siebie spośród ofert producentów superaut oraz wiodących marek odzieżowych.

A może czas wymienić nagłośnienie?

Być może wybierając swoje auto, zbagatelizowałeś kwestię nagłośnienia? Każdy, kto pokonuje samochodem dłuższe trasy, z pewnością wie, jak przyjemnie sunie się po szosie przy dźwięku ulubionej muzyki. Jeśli nie wiesz, o co chodzi, pomyśl o nowym systemie multimedialnym do swojej maszyny.

Maty masujące

Jeśli mimo wygodnych foteli twoje plecy pozostają obolałe po dłuższej jeździe i myślisz tylko o przyjemnym masażu, podpowiadamy ciekawe rozwiązanie. Są nim maty masujące nakładane na fotel kierowcy. Niektóre wersje szczególnie przydadzą się zimą, ponieważ dodatkowo posiadają funkcję ogrzewania. Ten stosunkowo drobny detal sprawi, że jeszcze trudniej będzie ci oderwać się od kierownicy.

[Głosów:12    Średnia:3.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ