Gdzie kupować używane auta Honda bez ryzyka?

0
1765

Honda to jedna z tych marek, które mają wielu fanów na całym świecie, w tym również w Polsce. Samochody Honda uznawane są za niezawodne, eleganckie, a także prestiżowe. Nic więc dziwnego, że używane modele cieszą się dużym zainteresowaniem. Gdzie można kupować używane auta Honda bez ryzyka?

Civic, Accord czy Jazz to tylko niektóre popularne modele w ofercie marki Honda. Są chętnie wybierane zarówno jako nowe, jak i jako używane. Nie każdy jednak dysponuje odpowiednią sumą na zakupienie nowego modelu – w takim przypadku pozostaje zakupienie tego z drugiej ręki.

Samochody marki Honda są uznawane za dobry zakup także wtedy, gdy są używane. Musimy jednak pamiętać o tym, że także wtedy możemy narazić się na niebezpieczeństwo. Auto może mieć przekręcony licznik, ale może być też powypadkowe lub mieć poważne usterki, o których sprzedający nie informuje. Jeśli nie chcemy stać się ofiarą oszustwa, warto mieć się na baczności.

Gdy poszukujemy auta przez ogłoszenia, w komisach samochodowych albo na giełdach, na oglądanie najlepiej wybrać się dobrze przygotowanym. Warto zabrać ze sobą tester lakieru albo wiedzieć, gdzie opukać auto, aby zobaczyć, czy nie jest powypadkowe. W sieci można znaleźć specjalne listy z miejscami, które powinniśmy sprawdzić, aby mieć pewność co do dobrego stanu technicznego pojazdu. Oczywiście, nie możemy zapominać o jeździe testowej.

Jeśli nie mamy doświadczenia, warto poprosić o pomoc kogoś, kto ma większe doświadczenie w tej dziedzinie. Można też skorzystać z usług firm rzeczoznawczych, które w cenie 100-300 złotych mogą przygotować dokładny raport stanu pojazdu, który może być podstawą decyzji zakupowej.

Warto też wskazać na możliwość zakupu samochodu używanego w salonie dealerskim marki oraz w renomowanych salonach aut używanych – chociaż ceny są wtedy nieco wyższe, to jednak możemy dostać wgląd do dokumentów pojazdu, wyników badań technicznych, a nawet otrzymamy gwarancję na używane auto. Dzięki temu znacząco zmniejszamy ryzyko podczas zakupu pojazdu z drugiej ręki.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ