Autocasco w wariancie podstawowym i rozszerzonym – co obejmuje?

0
2065
Autocasco w wariancie podstawowym i rozszerzonym - co obejmuje?

Auto Casco jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Oznacza to, że kierowca może, ale nie musi go wykupować. Zakup polisy Auto Casco poleca się szczególnie właścicielom nowych lub luksusowych pojazdów o wysokiej wartości rynkowej. Głównym celem i założenie polisy AC jest ochrona auta przed kradzieżą lub zniszczeniem w wyniku działania osób trzecich, czynników atmosferycznych (np. grad lub ulewny deszcz) bądź zwierząt.

Zakres polisy AC

Zakres polisy AC może różnić się w zależności od konkretnego ubezpieczyciela. Wiele towarzystwa ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom nie tylko podstawową, ale również rozszerzoną wersję ubezpieczenia. Co obejmuje standardowe AC i jakie dodatkowe profity otrzymasz wykupując wersję rozszerzoną? Różnice w obu polisach przedstawimy na podstawie ubezpieczenia Auto Casco w towarzystwie ubezpieczeniowym Liberty Ubezpieczenia.

Podstawowa polisa AC

Ogromnym walorem w podstawowym wariancie ubezpieczenia, oferowanym przez Liberty jest fakt, że działa ono na terenie całej Europy. Jeśli często podróżujesz samochodem (nie tylko po Polsce) upewnij się, że Twoje AC obowiązuje również za granicą. Taka polisa zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i pozwala odetchnąć z ulgą kiedy podczas zagranicznej podróży zdarzy nam się stłuczka.

W zakres standardowego Auto Casco w Liberty Ubezpieczenia wchodzą m.in. szkody polegające na: zniszczeniu, utracie pojazdu i jego wyposażenia (w tym również szyb) powstałe w wyniku wypadku drogowego, zniszczenia pojazdu przez osoby trzecie, szkody powstałe wskutek działania nieprzewidzianych warunków atmosferycznych (grad, huragan, pożar) czy kradzież pojazdu. Co ważne, to Ty wybierasz warsztat, w którym ma być dokonana naprawa pojazdu!

Rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej

Chcąc zwiększyć zakres ubezpieczenia, jakie daje Ci polisa AC możesz dokupić dodatkowy pakiet ubezpieczeń Assistance, który zagwarantuje Ci kompleksową pomoc w sytuacji wypadku, kradzieży lub awarii pojazdu.

W trudnej sytuacji taka pomoc ze strony ubezpieczyciela okaże się na wagę złota. Zakres polisy Assitance w Liberty obejmuje:

* organizację i pokrycie kosztów transportu pojazdu, który uległ wypadkowi lub awarii z miejsca zdarzenia do wskazanego zakładu naprawczego;

* organizację i pokrycie kosztów wynajmu pojazdu zastępczego na czas naprawy ubezpieczonego pojazdu;

* pomoc przy wymianie koła;

* organizację i pokrycie kosztów wynajęcia hotelu na czas naprawy pojazdu.

Wszystkich rodziców z pewnością zainteresuje fakt, że w ramach Assistance Premium w Liberty, ubezpieczyciel zapewni swoim klientom nawet opiekę nad dziećmi!

Biorąc pod uwagę wiele kryteriów, które wpływają na cenę polisy AC, warto skorzystać z http://www.lu.pl/kalkulator-oc-ac/. Kalkulator pozwoli Ci szybko i sprawnie obliczyć wysokość składki i dostosować zakres ubezpieczenia nie tylko do indywidualnych potrzeb, ale również do możliwości finansowych.

Materia promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ