Bezpieczne i czyste przewożenie psa w aucie

0
1452

Akcesoria dla psów do samochodu mogą znacznie poprawić wygodę czworonoga, który źle znosi dłuższe przejażdżki. Ważne są także postoje, podawanie świeżej wody oraz zadbanie o bezpieczeństwo psa np. dzięki odpowiedniemu transporterowi.

Podróż z psem autem to duże wyzwanie dla opiekuna, szczególnie jeśli czeka nas dłuższa trasa i wiele godzin spędzonych w samochodzie. Kilkugodzinne przebywanie bez ruchu oraz kołyszące się auto może źle wpłynąć na samopoczucie naszego czworonoga. Jako opiekunowie powinniśmy zatem zadbać o to, aby podróż była odpowiednio przygotowana, a warunki przewożenia psa w aucie – jak najbardziej komfortowe i bezpieczne. Pomogą nam w tym odpowiednie akcesoria do samochodu dla psów.

Akcesoria dla psów w podróży – transporter, mata, pasy samochodowe

W przypadku mniejszych i średnich psów bardzo dobrym pomysłem jest zakup transportera. Większość psów po początkowych oporach potrafi docenić komfort podróżowaniu w transporterze, który amortyzuje wstrząsy np. podczas szybkiej jazdy. Transporter dla psa tylko z pozoru jest „klatką”– tak naprawdę daje mu poczucie bezpieczeństwa i kryjówkę, a dodatkowo chroni go podczas podróży. O ile mamy taką możliwość zawsze przypinajmy transporter pasami bezpieczeństwa, a na dnie ułóżmy wygodny i miękki koc do leżenia.

A skoro o pasach mowa – jeśli nasz pies za nic w świecie nie chce jeździć w transporterze lub po prostu jest zbyt duży, koniecznie zadbajmy o jego bezpieczeństwo kupując samochodowe szelki dla psa. Takimi pasami, w zależności od modelu, można przypiąć pupila w dowolnym miejscu na tylnym lub przednim siedzeniu. Producenci oferują szelki samochodowe dla psów średnich, małych i dużych. Takie psie „pasy bezpieczeństwa” będą nieocenione podczas gwałtownego skrętu, ostrego hamowania bądź stłuczki. Szelki samochodowe ograniczą także możliwość przemieszczania się psa po samochodzie w czasie jazdy.

mata dla psa na siedzenie lub do bagażnika

Aby było czysto – mata dla psa na siedzenie lub do bagażnika

Kolejne akcesoria, które mogą się przydać podczas podróży z psem to mata na tylne siedzenia lub do bagażnika chroniąca je przed zabrudzeniami i sierścią. Większość psów w czasie samochodowej przejażdżki obficie się ślini, gubi sierść, a niektóre mogą nawet wymiotować tak jak ludzie przy chorobie lokomocyjnej. Mata samochodowa skutecznie zabezpieczy więc tapicerką przed trudnymi do usunięcia plamami.

Jeśli jesteśmy właścicielami dużego psa, którego przewozimy w bagażniku (oczywiście tylko takim „otwartym” na wnętrze samochodu od środka!) warto kupić specjalną matę do bagażnika dla psa, np. Kardiff Kardibag Protect. Te i inne akcesoria dla psów znajdziecie np. w sklepie dogomarket.pl.


Przewożenie psa autem – złote zasady

Na koniec warto przypomnieć podstawowe zasady dotyczące przewożenia psów w samochodzie. Co dwie godziny należy robić postoje i dać się psu załatwić oraz wybiegać. Kolejna sprawa – należy uważać z siłą nawiewu, czy to ogrzewania, czy klimatyzacji i nie kierować strumienia powietrza bezpośrednio na psa. Koniecznie należy zabrać ze sobą świeżą wodę i przekąski oraz, a przed samą podróży lepiej nie podawać mu obfitego posiłku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ