BMW E90. Klasyczny elegancki sedan, który zachwyca na drodze

0
200
BMW E90

BMW E90 to jeden z najpopularniejszych modeli z bawarskich zakładów. Co warto o nim wiedzieć, szukając egzemplarza na rynku wtórnym?

BMW E90 to następca popularnego modelu E46. Ten kompaktowy sedan oferuje doskonałą kombinację elegancji, sportowego charakteru i precyzyjnego prowadzenia. W porównaniu z BMW E46, model zwraca uwagę przede wszystkim nowocześniejszym designem i technologicznymi innowacjami. E90 przyniosło ze sobą ulepszenia odczuwalne zarówno, jeśli chodzi o wydajność, jak i komfort jazdy.

BMW E90 – gama silnikowa. Jaki silnik wybrać?

BMW E90 oferuje imponującą gamę jednostek napędowych, dzięki czemu bez problemu dobierzecie egzemplarz dostosowany do waszych preferencji i stylu jazdy. Silniki benzynowe obejmują 4-cylindrowe jednostki o pojemności 1.6 i 2.0 litra (316i, 318i, 320i) oraz 6-cylindrowe jednostki (323i, 325i, 328i, 330i, 335i) z pojemnością od 2.5 do 3.0 litra. Wszystkie są dostępne z napędem na tył lub napędem xDrive.

Jeśli chodzi o jednostki wysokoprężne, 4-cylindrowe i 6-cylindrowe diesle oferują solidną moc, a także umiarkowane zużycie paliwa. Najmocniejszym akcentem w gamie silnikowej E90 jest potężne V8 o pojemności 4 litrów, znajdujące się pod maską modelu M3.

3. Poradnik Dla Osób Kupujących Używane BMW E90:

BMW E90 pod względem trwałości i funkcjonalności jest wręcz modelowym reprezentantem niemieckiej motoryzacji. Jako auto znane z niezawodności jest chętnie wybierane przez kierowców szukających pojazdu z drugiej ręki. Przy wyborze konkretnego egzemplarza warto jednak zachować czujność. Uwagę zwróćcie przede wszystkim na historię serwisową pojazdu. Upewnijcie się też, czy zostały przeprowadzone wszystkie prace konserwacyjne.

Ważna jest poza tym ocena stanu technicznego. Szczególnie istotne okazują się ewentualne problemy z łańcuchem rozrządu, pojawiające się zwłaszcza w jednostkach z większym przebiegiem. Według wielu kierowców najlepsze właściwości jezdne mają egzemplarze z tylnym napędem i silnikami 6-cylindrowymi.

BMW E90 to samochód, który łączy w sobie elegancję, wydajność i przyjemność z jazdy. Dla kierowców rozważających zakup używanego modelu, staranność przy wyborze silnika, dogłębna analiza historii serwisowej to ważne aspekty, dzięki którym będą mogli uniknąć kosztownych błęów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ