Modele samochodów dla osób z niepełnosprawnością – prym wiedzie Toyota!

0
405
Modele samochodów dla osób z niepełnosprawnością

Rynek samochodów osobowych i dostawczych staje się coraz bardziej otwarty na potrzeby osób niepełnosprawnych. Powstają kolejne modele, które umożliwiają im komfortową i bezpieczną jazdą, a prym wśród marek wiedzie w tej dziedzinie Toyota. Japoński producent, cieszący się w Polsce nieustającą popularnością, oferuje kilka rozwiązań i pojazdów, które spełnią oczekiwania klientów. Oto technologie oraz modele samochodów dla osób z niepełnosprawnością, w które warto inwestować!

Carospeed – technologia stworzona dla osób z niepełnosprawnością

Ograniczona sprawność ruchowa nie musi wykluczać możliwości kierowania samochodem. Nowoczesne technologie pozwalają zyskać komfort poruszania się autem i osiągnąć pełną mobilność. Jedną z tych najlepszych jest Carospeed – rozwiązanie oferowane przez markę Toyota. Co to takiego?

Carospeed to rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest przyspieszanie i hamowanie przy użyciu specjalnej dźwigni. Jest ona umieszczona między kierownicą a lewarkiem automatycznej skrzyni biegów, co pozwala na bezproblemowe kierowanie autem osobom z niepełnosprawnością. To bez wątpienia technologia, na którą warto zwrócić uwagę – zwłaszcza, że korzystać z niej mogą użytkownicy wózków inwalidzkich, a także kierowcy bez stwierdzonej niepełnosprawności (auto można w dalszym ciągu obsługiwać za pomocą pedału gazu i hamulca).

Co ciekawe, montaż Carospeed jest przeprowadzany w sposób nienaruszający żadnych elementów samochodu, a po demontażu wraca do swojej fabrycznej wersji. Na uwagę zasługuje również prokonsumencka postawa Toyoty – producent zapewnia możliwość bezpłatnej instalacji tego rozwiązania w wybranych modelach samochodów dla osób z niepełnosprawnością, np. Toyota Aygo czy Camry.

Jakie modele samochodów dla osób z niepełnosprawnością warto zakupić?

Wspomniane wcześniej modele samochodów dla osób z niepełnosprawnością to niejedyne, jakie oferuje Toyota. W jej asortymencie znaleźć można również pojazdy dostawcze, które umożliwiają łatwy przewóz wózków inwalidzkich. Mowa tutaj o:

  • PROACE Verso – model, który dostępny jest zarówno w wersji Medium, jak i Long, może zostać wyposażony w wiele przydatnych rozwiązań, takich jak platforma, najazd teleskopowy czy winda elektryczna;
  • PROACE CITY Verso – to dostawczak, który posiada obniżoną podłogę w zmodernizowanej tylnej części, a także rozkładaną rampę z siłownikami wspomagającymi, miejsce na wózek inwalidzki oraz specjalne oświetlenie LED.

Każdy z tych modeli samochodów dla osób z niepełnosprawnością zapewnia maksymalny komfort i bezpieczeństwo, wynosząc mobilność na zupełnie nowy poziom.

Gdzie kupić wymienione wyżej pojazdy? Oferuje je np. salon Toyoty w Warszawie, w którym dostosujesz wybrany model do swoich potrzeb. To jednak nie wszystko. Salon samochodowy w Warszawie zapewnia również korzystne warunki finansowania, w tym leasing konsumencki. Dzięki niemu każdy może spełnić swoje marzenie o niezawodnym i nowoczesnym aucie z najwyższej półki jakościowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ