BMW X5 – król SUV-ów klasy premium

0
639
BMW X5

BMW X5 przez ekspertów motoryzacji okrzyknięty został został królem SuV-ów klasy Premium. Wszelkie jego parametry zostały opracowane do perfekcji. Ma obłędny wygląd, charakteryzuje się doskonałą dynamiką, komfortem jazdy, wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz funkcjonalności.

Warto przyjrzeć się tym wszystkim elementom z bliska i co za tym idzie odpowiedzieć na pytanie dlaczego BMW X5 ma tak dobre opinie wśród użytkowników i krytyków. Zapraszamy do lektury.

Doskonały wygląd BMW X5

BMW X5 to samochód, który już lat wyznacza trendy stylistyczne SUV-ów klasy premium. Najnowsza generacja charakteryzuje się bardzo agresywną stylistyką, zwłaszcza z przodu. Wielkich rozmiarów, jednoczęściowa atrapa chłodnicy robi niesamowite wrażenie na drodze. Ponadto, cała linia nadwozia jest bardzo dynamiczna, a to wpisuje się w sportowy charakter SUV-a. Linia tego modelu pełna jest przetłoczeń, ponadto wóz wyposażony został w efektowne reflektory laserowe X, a także monstrualne nadkola. Dzięki temu BMW X5 to samochód bezkompromisowy i  stanowi wizytówkę  osób pewnych siebie, osiągających sukcesy i dumnych z tych sukcesów.

Również wnętrze tego samochodu robi wielkie wrażenie. BMW X5 bez dwóch zdań jest samochodem luksusowym. Wnętrze pełne jest świetnych materiałów wykończeniowych. BMW X5 posiada system audio Bowers & Wilkins Surround Sound, a o jakość powietrza dba pakiet Ambient Air. Zastosowano także szklane akcenty i panoramiczny dach Sky Lounge. To wszystko sprawia, że kierowca i pasażerowie odczuwają atmosferę prestiżu.

BMW X5 – napęd

BMW X5 jest dostępny w różnych wariantach silnikowych:

  • benzynowych;
  • wysokoprężnych;
  • technologii hybrydowej.

Ten ostatni wariant to specjalna wersja BMW X5 xDrive45e iPerformance – hybryda typu plug-in. W tej wersji mamy możliwość uzupełnienia akumulatora korzystają z tradycyjnego gniazdka. Dzięki połączeniu napędu spalinowego i elektrycznego maszyna ta daje użytkownikowi duże zasięgi, a także pozwala na spore zredukowanie zużycia paliwa. Wiąże się to również z korzystnym wpływem na  ochronę środowiska.

Kolejnym wariantem, który cieszy ogromnym uznaniem wśród użytkowników jest X5 xDrive40i wyposażony w silniki benzynowy BMW TwinPower Turbo. Rozwija on moc 340 KM i moment obrotowy 450 Nm. Potężny, 6-cylindrowy silnik gwarantuje dynamikę, a jednocześnie zapewnia  redukcję zużycia paliwa – to wszystko jest zasługą najnowszej technologii BMW EfficientDynamics. Silnik posiada automatyczną, 8-stopniową skrzynię biegów Steptronic.

Funkcjonalność i uniwersalność BMW X5

BMW X5 to także pojazd bardzo uniwersalny i praktyczny, sprawdza się na trasie, w terenie i w mieście. Może z powodzeniem pełnić rolę auta rodzinnego, samochodu na wyjazdy turystyczne, czy pojazdu terenowego. Wśród funkcjonalnych rozwiązań warto wspomnieć o dzielonej pokrywie bagażnika. Dolna i górna część tej pokrywy niezależnie od siebie otwierają się i zamykają elektrycznie. Poza tym BMW X5 oferuje mnóstwo przestrzeni, nawet jeśli podróżujesz z kompletem pasażerów.

BMW X5 – innowacje zastosowane w SUV-ie klasy premium

Na koniec warto też wspomnieć o innowacjach, jakie zastosowano w SUV-ie klasy premium BMW X5. Posiada on liczne systemy asystujące, które pomagają np. w zmianie pasa ruchu, automatyzują jazdę w korku, czy ułatwiające parkowanie. Ponadto samochód wyposażono w łączność sieciową dzięki aplikacji BMW Connected, a także w usługi wspomagające, np. Concierge, Digital Key, czy zdalne aktualizację oprogramowania.

SUV-y BMW X5 dostępne są w salonach BMW Bawaria Motors znajdujących się w Warszawie, Jankach, Katowicach oraz Gdańsku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ