Wynajem kampera

0
560
kamper

Każdy człowiek na ziemi, niezależnie od tego czy pochodzi z Polski, bogatszych Niemiec, czy też jeszcze bogatszych Stanów Zjednoczonych, potrzebuje od czasu do czasu kilku dni lub tygodni wytchnienia. Na szczęście istnieje nadal coś takiego jak wakacje i wczasy więc prawie każdy z nas jest w stanie zapewnić sobie przynajmniej dwa tygodnie pełnego wypoczynku raz w roku.

Dlaczego tak bardzo potrzebujemy odpoczynku?

Powodów jest wiele. Bez wątpienia nie można pominąć tutaj oczywistego faktu, czyli ogromnego stresu z jakim młode Polki i Polacy muszą radzić sobie każdego dnia w dzisiejszym świecie w którym dominuje konsumpcjonizm i pogoń za pieniądzem. Nie bez znaczenia jest również to, że z roku na rok młode osoby w Polsce pracują coraz więcej. Jeszcze dziesięć czy piętnaście lat temu czterdziestogodzinowy tryb pracy był czymś powszechnym w naszym kraju. Obecnie natomiast każdy Polak w wieku od 18 do 30 roku życia pracuje średnio 46 godzin. To wzrost o 15 procent w ciągu zaledwie jednej dekady. Dla porównania młodzi Francuzi pracują średnio 40 godzin, a młodzi Niemcy 42 godziny. Różnica jest więc ogromna. Nie dziwi więc, że Polacy tak bardzo kochają wakacje i wczasy.

Czekamy na ten jeden jedyny okres w roku co każde wakacje. Kiedy najlepiej wybrać się na wymarzone wczasy? Zdania w tej kwestii są lekko podzielone. Znaczna część osób uważa, że najlepszym czasem na wakacyjny wyjazd są oczywiście miesiące typowo wakacyjne, a więc lipiec i sierpień. Oczywiście wyjazd na wakacje w tym okresie również ma swoje wady i minusy o których nie można zapominać. Wczasy w szczycie sezonu są zdecydowanie droższe niż wczasy poza sezonem. Według licznych badań wakacje nad polskim morzem w lipcu potrafią być droższe od wakacji w tym samym miejscu w czerwcu o nawet 20 procent. To bardzo duża różnica, szczególnie jeżeli jesteśmy osobami dla których każdy grosz ma znaczenie. Drugim minusem wczasów w szczycie sezonu są oczywiście ogromne tłumy. Lipiec i sierpień są najbardziej obleganymi turystycznie miesiącami w roku. Nie może więc dziwić, że plaże w Sopocie, Władysławowie czy też Karwii przeżywają prawdziwe oblężenie w trakcie tych dwóch miesięcy. Oczywiście dla niektórych tłumy turystów nie są żadną przeszkodą i minusem. Ba, wiele osób jadących na wakacje ceni sobie obecność i towarzystwo innych turystów.

Równie duża część osób jest zdania, że zdecydowanie lepszym momentem na wybranie się na wakacje są miesiące, które są mniej popularnym wyborem wśród polskich turystów. Chodzi tutaj o miesiące podczas których nadal obowiązuje rok szkolny. Cztery najczęściej wybierane z owych miesięcy to oczywiście maj, czerwiec, wrzesień i październik. Ogromną zaletą wczasów w tym okresie są ceny, które potrafią być nawet o kilkanaście procent niższe niż w czasie wakacyjnego szczytu. Miejscowości typowo turystyczne są też w tym czasie o wiele mniej oblegane przez turystów z całej Polski, niż na przykład w lipcu. To duża zaleta szczególnie dla osób, które cenią sobie ciszę, spokój, puste plaże oraz brak kolejek do barów i restauracji.

Gdzie najlepiej wybrać się na wakacje?

Za granicę czy do Polski? Aktualnie z powodu trwającej pandemii koronawirusa ceny w Polsce i za granicą znacznie się wyrównały. Obecnie przyjdzie nam zapłacić dokładnie tyle samo za tygodniowy pobyt na plaży w Chorwacji, Grecji czy Włoszech, co za tydzień wczasów nad polskim morzem, na przykład we Władysławowie. Nie dziwi więc, że coraz więcej polskich turystów zmienia zdanie i wybiera na miejsce swoich wakacji kurorty zagraniczne. Najpopularniejszym miejscem na wypoczynek w Polsce jest oczywiście polskie morze. Najlepiej wybrać się do miejscowości, która mniej popularna. Pozwoli to uchronić się przed ogromnymi tłumami turystów.

Podróż kamperem

Ciekawym wyborem może być również wynajem kampera, którym możemy podróżować po całej Polsce i zwiedzić w jednym tygodniu kilka miejscowości. Ile kosztuje wynajęcie kampera? Ceny są bardzo różne w zależności od modelu, ale zaczynają się już od 100 złotych za jeden dzień wynajmu. Kamper wynajem – ta opcja spędzania razem czasu to szczególnie dobry wybór dla osób aktywnych, które nienawidzą siedzenia w jednym miejscu na wakacjach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ