Dlaczego warto oklejać ciężarówki wysokiej jakości folią?

0
637
oklejanie ciężarówek

Ciężarówki na stałe wpisały się w logistykę przedsiębiorstw. To jeden z tych samochodów dostawczych, za pomocą którego można przewieźć załadunek sporych gabarytów i o dużej wadze w sposób kontrolowany i w niedługim czasie. By podkreślić i zadbać zarazem o profesjonalny wygląd tej floty, warto zdecydować się na oklejanie specjalną folią. Rozwiązanie to zapewnia wiele korzyści firmie korzystającej z tych pojazdów.

Folia na ciężarówce pełni funkcję ochronną

Ciężarówki nierzadko przemierzają trasy w innych godzinach niż na przykład samochody osobowe. Często też kierowcy takich pojazdów muszą liczyć się ze staniem w korkach, narażając takie pojazdy na uszkodzenia. Nierzadko też obiera się takie trasy przejazdu, by właśnie omijać sygnalizację i drogi, które przebiegają przez centra miast. Nie można nieraz więc zjechać na pobocze, by wyczyścić taki samochód, jeśli przyszło jechać podczas potężnej ulewy po nieutwardzonej nawierzchni.

Jeśli jednak zainwestuje się w oklejanie ciężarówek specjalną folią, można uniknąć wielu prac kosmetycznych, czy bardziej dogłębnych w warsztacie samochodowym. Za pomocą takiej okleiny udaje się skutecznie zadbać o lakier karoserii. Gdy znajduje się pod folią, będzie wyglądać tak samo dobrze, jak w dniu zakupu pojazdu. Nawet wtedy, gdy jeździ się nim przez wiele godzin w ciągu doby przez wiele lat.

Dobry stan wizualny pojazdu to również powód do zadowolenia z innych przyczyn. Któregoś dnia trzeba będzie wymienić ciężarówkę na nową, sprzedając tę, która była w użyciu dotychczas. Im w lepszym będzie stanie, tym więcej można za nią otrzymać i tym mniej trzeba będzie dopłacać do nowego modelu.

Oklejanie ciężarówki zapewnia spójność wizerunkową

Za pomocą dobrej jakości folii można zmienić neutralną ciężarówkę w tę, która zwraca na siebie uwagę pod względem kolorystycznym. Przedsiębiorca będący właścicielem swojej floty może w atrakcyjny sposób podkreślić, że jest odpowiedzialny poprzez oklejenie ciężarówek. Nigdy też nie dojdzie do pomyłki, gdy wysyła się towar konkretnemu klientowi, który zamawia produkty u różnych dostawców. Oklejona ciężarówka sprawia, że nie można pomylić jej z żadną inną.

Nierzadko inwestycja w oklejenie ciężarówki wpływa pozytywnie na morale wśród pracowników. Dzięki temu drobnemu zabiegowi można swojemu personelowi dać do zrozumienia, że każdy przedmiot w firmie ma znaczenie. Biznesmen może w ten sposób podkreślić, jak dobrej jakości są to ciężarówki i jak wielkim przywilejem jest otrzymanie pozwolenia na prowadzenie jednego z takich pojazdów.

Poza tym oklejanie ciężarówek sprawia, że zarówno kadra zarządzająca, jak i kierowcy i wszyscy pozostali pracownicy mają świadomość, że tworzą jedną zgraną drużynę. Rzadziej więc w takich firmach może dochodzić do napiętych sytuacji, w których potrzebna jest interwencja osoby o neutralnym stanowisku w problematycznej kwestii.

Folia na ciężarówce dostarcza cennych informacji

Są folie i folie przeznaczone do oklejania samochodów ciężarowych. Niektóre z nich służą bardziej temu, by pojazd wyróżniał się na tle innych. Są jednak i takie, za pomocą których można poinformować o ważnych kwestiach. Jedną z takich naklejek jest okleina informująca o emisji spalin. Są takie państwa, gdzie nie można wjechać, gdy samochód nie jest wyposażony w taki rodzaj oznakowania. Takie zasady obowiązują między innymi w Austrii, czy w Niemczech.

Jeżeli przewozi się ciężarówką załadunek szczególnie delikatny, czy niebezpieczny, można wtedy zdecydować się na oklejenie floty naklejką convoi exceptionnel. Żółta pozioma naklejka z czarnym napisem jest takim oznakowaniem, którego nie sposób pominąć.

Do przydatnych informacji, jakie mogą się znaleźć na ciężarówce, zalicza się także dane teleadresowe firmy, do której taki pojazd należy. Wtedy zwykle wybiera się naklejki ADR, ponieważ to właśnie te najlepiej „radzą sobie” w zmiennych warunkach atmosferycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ