Opony zimowe – jak wybrać najlepsze?

0
565
Opony zimowe

Przygotowania do sezonu zimowego trwają nie tylko w domach, ale również w garażu. Samochód musi być przygotowany do warunków, które wraz z porą roku zmieniają się na drogach. Bardzo ważne jest zmienienie opon, które są przygotowane na jazdę po zaśnieżonych i mokrych nawierzchniach. Jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób wybrać najlepsze opony zimowe konieczne jest zapoznanie się z kilkoma zasadami. Podstawowych zasad możesz nauczyć się razem z nami.

Jaki bieżnik powinna mieć opona zimowa?

Jednym z aspektów, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze ogumienia, jest bieżnik. Najlepiej, by bieżnik zimowy był symetryczny. Doskonale sprawdza się on do jazdy po śniegu. Dzięki niemu opona dobrze wgryza się w śnieg, a to pozwala na swobodny i bezproblemowy przejazd po takiej nawierzchni.  Najlepiej, by opony zimowe takie jak https://noweopony.pl/opony/zimowe/205/60/r16 były nowe. Dzięki temu można mieć pewność, że bieżnik ma odpowiednią wielkość. Warto wiedzieć, że istnieją urządzenia, dzięki którym można samodzielnie sprawdzić jakiej grubości jest bieżnik. W ten sposób można dowiedzieć się, czy jazda na danym komplecie opon nadal jest bezpieczna i zgodna z prawem polskim.

Czym kierować się przy wyborze opony zimowej?

Decydując się na kupienie nowych opon takich jak https://noweopony.pl/opony/zimowe trzeba pamiętać o tym, by były one dopasowane do rodzaju samochodu i jego przeznaczenia. To więc oznacza, że konieczne jest sprawdzenie jakie opony zalecane są przez producenta pojazdu. Warto zastanowić się po jakich drogach poruszać się będzie samochód każdego dnia. Jeśli najczęściej wybierasz się do pracy i jeździsz po mieście, to najlepiej sprawdzać się będą opony dostosowane do warunków jakie panują na takich ulicach. Polecane są modele, które obniżają opory toczenia, co sprawia, że zmniejszony zostaje poziom spalania paliwa.

Kiedy najlepiej założyć opony zimowe?

Wielu kierowców zastanawia się, kiedy jest najlepszy czas na zmianę opon letnich na zimowe. Nie ma ściśle określonej daty, która jest dobra na taką wymianę ogumienia. Najlepiej sprawdzać prognozy pogody i śledzić, kiedy pojawiać się będą pierwsze przymrozki i spadki temperatury poniżej czterech stopni Celsjusza.

Zwracając uwagę na wyżej wymienione szczegóły można wybrać najlepiej dopasowane opony do swojego samochodu i zadbać o bezpieczeństwo oraz wysoki komfort jazdy. Przekonaj się, że wybór ogumienia do samochodu wcale nie musi być skomplikowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ