Dzień Mycia Samochodów – 19 maja! Jak umyć samochód?

0
809
Dzień Mycia Samochodów

Nic nie poprawia wyglądu Twojego samochodu jak jego dobre umycie. To też najważniejszy krok, jeśli sprzedajesz swój używany samochód, ale nawet jeśli tak nie jest, jest to ważne dla dobrej konserwacji, i tego, abyś mógł cieszyć się jazdą. Najlepiej umyć samochód mając do dyspozycji profesjonalne środki do mycia i pielęgnacji samochodu. Umyj samochód odrobiną mydła, z pomocą rękawic do czyszczenia i kilkoma wiadrami wody — wszystkie potrzebne akcesoria i dobre środki do mycia auta znajdziesz w kategorii „Mycie i pielęgnacja pojazdów” na stronie 4z.com.pl.

Gdzie można umyć samochód? Jak najlepiej umyć samochód? Jakie środki do mycia auta użyć?

Chcesz umyć auto po zimie? Wybierz dobrą lokalizację. Nie chcesz myć samochodu w bezpośrednim świetle słonecznym lub w wysokiej temperaturze, ponieważ mydło może wyschnąć na samochodzie, zanim będziesz mógł je spłukać. Staraj się myć samochód wczesnym rankiem lub późnym wieczorem i nie myć go w pobliżu zakurzonej drogi, lub pod drzewem, gdzie pąki, robaki i liście mogą spaść i przykleić się do samochodu. Upewnij się, że Twój wąż ma dyszę o wystarczającym ciśnieniu do spryskiwania samochodu i taką, która pozwala zatrzymać przepływ wody, kiedy chcesz.

Umyj koła samochodu — zadbaj o każdy detal

Do spryskiwania kół samochodu użyj węża z dyszą zapewniającą dobre ciśnienie wody. Koła zawierają najwięcej brudu i zanieczyszczeń, dlatego warto je najpierw wyczyścić. Użyj do tego profesjonalnych środków czyszczących. Spryskaj nadkola i podwozie, aby pozbyć się pyłu hamulcowego, brudu i soli drogowej pozostałej po zimie. Wyczyść koła środkiem czyszczącym przeznaczonym do opon. Nie chcesz przecież uszkodzić swoich kół, używając niewłaściwego produktu.

Usuń zabrudzenia powierzchniowe z auta – mycie auta na posesji na dwa wiadra

Spryskać cały pojazd wodą, aby spłukać brud powierzchniowy i dobrze pokryj pojazd pianą. Zwróć uwagę na wszystkie pęknięcia i szczeliny. Przygotuj dwa wiadra wody — jedno bez mydła, a drugie z mydłem. Użyj środka czyszczącego przeznaczonego dla samochodów — takiego jak szampon do ręcznego mycia aut. Domowy środek czyszczący może usunąć wosk z lakieru lub uszkodzić wykończenie. Profesjonalny środek do czyszczenia samochodu pozwoli również na spłynięcie i spłynięcie wody, przyspieszając proces suszenia i zmniejszając prawdopodobieństwo powstawania plam wodnych. Podczas napełniania wiader postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, aby użyć odpowiedniej ilości roztworu. Ważne jest, aby rękawica czyszcząca była wolna od brudu, w przeciwnym razie może porysować farbę podczas czyszczenia.

Instrukcja mycia samochodu — jak umyć samochód?

Zacznij mycie auta od góry i powoli schodź w dół. Myj samochód w sekcjach. Zacznij od dachu. Użyj rękawicy lub szmatki, aby wykonać jedno machnięcie, i odwróć ją, aby zrobić kolejny ruch, a następnie spłucz. Nie próbuj szorować ani ścierać brudu. Po zakończeniu każdej sekcji spłucz obszar, aby mydło nie zaschło. Na końcu wyczyść tył samochodu, ponieważ jest to obszar z dużą ilością brudu. Jeśli w trakcie czyszczenia rękawica lub szmatka upadnie na ziemię, przepłucz ją bardzo dokładnie, zanim zaczniesz nawet rozważać ponowne jej użycia. Brud i żwir mogą porysować powierzchnię samochodu.

Ostatnia faza — wypłucz i wysusz swoje auto!

Po umyciu każdej części samochodu zdejmij dyszę z węża i użyj swobodnie płynącej wody do wypłukania pojazdu. Zacznij od góry i ponownie schodź w dół, upewniając się, że nie zostawisz śladów mydła. Ostatnim krokiem jest delikatne i dokładne osuszenie pojazdu suchą ściereczką z mikrofibry — szeroki wybór delikatnych ściereczek z mikrofibry do mycia auta znajdziesz na 4z.com.pl. Unikaj ręczników domowych i papierowych — zamiast tego używaj szmatki do auta, z niewielkim naciskiem. Wyciśnij wodę ze szmatki, kontynuując suszenie, aż dotrzesz do każdego miejsca i uzyskasz błyszczące wykończenie bez smug!

[Głosów:1    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ