Jedziesz na wakacje z przyjaciółmi? Wypożyczcie busa

0
1614

Wakacje z przyjaciółmi to rewelacyjny pomysł. Wystarczy tylko dobrać odpowiednią grupę ludzi, żeby mieć gwarancję niezapomnianego wyjazdu. Trzeba jednak wszystko dobrze zorganizować, żeby drobiazgi nie zepsuły nam zabawy. A całe planowanie warto zacząć od logistyki, czyli pomysłu na to jak mamy zamiar się poruszać.

Wyjazd na wakacje

Oczywiście na miejsce planowanego wypoczynku musimy jakoś dojechać. Jeżeli wyjazd ma być naprawdę udany, nie powinniśmy zakładać, że cały zaplanowany czas spędzimy w tym miejscu. Wspólne wypady, wycieczki i wyjazdy mają ogromną wartość, zwłaszcza jeżeli zamierzamy spędzić razem więcej czasu. Dzięki temu ci, którzy chcą pozwiedzać będą mieli ku temu okazję, inni tymczasem mogą się skupić na spacerach zakupach lub po prostu miłym spędzaniu czasu. Jednak powodzenie takiego sielskiego wyjazdu zależy w dużej mierze od transportu.

Oczywiście można pojechać kilkoma samochodami, ale to dość kłopotliwe i w gruncie rzeczy nieekonomiczne. Dużo sensowniejsze wydaje się wynajęcie w takiej sytuacji wynajęcie busa. Po pierwsze wszyscy mieszczą się wówczas w jednym pojeździe. Po drugie w razie potrzeby można się zmieniać za kierownicą. Po trzecie nie martwimy się limitem bagażu, ponieważ busy są z reguły wystarczająco pojemne.

Wynajem busa

Wynajęcie busa jest szczególnie opłacalne jeżeli jedzie się w dalszą podróż. Wówczas po podzieleniu kwoty, jaką trzeba zapłacić za wypożyczenie pojazdu i paliwo, wychodzą naprawdę niewielkie kwoty na głowę. Warto pamiętać że przy dłuższych wynajmach cena za pojedynczy dzień może się znacząco różnić od tej, którą będziemy musieli zapłacić za wynajem krótkoterminowy. Obowiązuje tu prosta zasada, zgodnie z którą gdy wydłuża się czas wynajmu, spada cena za dzień.

Wynajmując busa warto przyjrzeć się ofercie lokalnych firm, takich jak np. CK Corp (http://www.ckcorp.pl/) z Łodzi. Chodzi tu nie tylko o wsparcie lokalnego biznesu, ale również o to, że w takich wypożyczalniach możemy liczyć na serwis porównywalny z największymi sieciówkami. Ceny w takich wypożyczalniach będą jednak często o wiele niższe. Trzeba jednak pamiętać o wcześniejszej rezerwacji terminów, ponieważ nie dysponują one aż tak dużą flota pojazdów jak sieciówki.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ