Używane samochody prosto z salonu – dlaczego kupujemy je coraz częściej?

0
2111

Zakupienie auta nie musi być sporym problemem, gdy tylko wiemy, gdzie go poszukiwać. Obecnie wiele ogłoszeń znajdziemy on-line, możemy też wybrać się na giełdy i do komisów, ale mamy też jeszcze jedną propozycję – to salony dealerskie prowadzące odsprzedaż aut z drugiej ręki. Cieszą się coraz większym zainteresowaniem!

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że po samochód używany możemy też udać się do salonu dealera marki. Zwykle kojarzymy je z pojazdami nowymi, prosto z fabryki. Jednak obecnie większość dealerów także oferuje modele używane. Są to w szczególności auta pochodzące z leasingu, a także oddane przez klientów w ramach rozliczeń, na przykład przy zakupieniu nowego pojazdu.

W salonach dealerskich znajdziemy przeważnie nowsze auta, które mają po kilka lat. Nie trafimy w nich na stare modele, które już dawno powinny trafić do złomowania, ponieważ stwarzają zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Możemy kupić zarówno auta osobowe, jak i dostawcze, dlatego to atrakcyjna propozycją dla klientów indywidualnych oraz dla firm szukających używanych aut.

Najważniejszą zaletą ich zakupu w salonie jest bezpieczeństwo. Nie musimy wtedy obawiać się, że kupujemy auto, które tak naprawdę nie odpowiada swojemu opisowi w ogłoszeniu. Samochody przed wystawieniem są dokładnie sprawdzane w serwisie, a ich stan techniczny potwierdzany jest właściwym dokumentem do wglądu klienta. W razie jakichkolwiek usterek auta są naprawiane od razu w ASO. Najczęściej kupujący otrzymuje też gwarancję na auto używane – tego nie są w stanie zagwarantować inni sprzedawcy!

Kolejne plusy takich transakcji to wiedza na temat stanu prawnego pojazdu – możemy mieć pewność, że nie jest to auto z nielegalnego źródła, także możemy skorzystać z dodatkowych usług dealera, na przykład wykupić na miejscu ubezpieczenie, skorzystać z kredytu czy leasingu.

Jeżeli interesują cię używane samochody w Warszawie, nie czekaj już dłużej, ale już teraz sprawdź salony dealerskie, które oferują je bez ryzyka dla ciebie. Życzymy udanych zakupów!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ