Kalkulacja OC – dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania?

0
511
Kalkulacja OC

Wykalkulowanie najkorzystniejszej opcji ubezpieczenia OC pozwala zaoszczędzić na zakupie obowiązkowej polisy do samochodu. Najprościej zrobić to samodzielnie. W tym celu wystarczy użyć jednej popularnej porównywarki ofert. Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania? Podpowiadamy.

Dla kogo korzystna jest kalkulacja OC?

Kalkulacja OC jest przydatna dla każdego kierowcy, który szuka dużych oszczędności w zakupie obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Po wprowadzeniu niezbędnych informacji, a więc między innymi wieku kierowcy, jego doświadczenia oraz marki i rocznika pojazdu, można uzyskać szczegółową listę ofert od renomowanych towarzystw. Istotną zaletą tego rozwiązania jest to, że ceny nie są orientacyjne. Są za to realnie dopasowane do indywidualnego profilu kierowcy. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że towarzystwa ubezpieczeniowe oferują co pewien czas różnego rodzaju promocje i zniżki, więc cena jednego dnia może być nieco inna. Kalkulacja jest szczególnie korzystna dla młodych kierowców dla których koszt ubezpieczenia OC jest zwykle najwyższy. Używając kalkulator można znaleźć opcje dużo tańsze niż w placówkach stacjonarnych.

Kalkulacja OC z możliwością wyboru opcji dodatkowych

Wielu kierowców, oprócz obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, poszukuje również dodatkowych opcji ochrony. Zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza pakiety OC i AC. W praktycznie każdym towarzystwie ubezpieczeniowym można liczyć na znaczne zniżki i upusty w sytuacji w której zdecydujemy się na zakup spersonalizowanej ochrony, w ramach której kupujemy kilka opcji i chcemy płacić tylko jedną stawkę miesięczną. Korzystając z kalkulacji OC można w prosty sposób porównać jak bardzo korzystne będzie to dla nas rozwiązanie i ile konkretnie jesteśmy w stanie zaoszczędzić.

Kalkulacja OC jest bardzo wygodnym rozwiązaniem

Korzystanie z kalkulatora OC jest bardzo intuicyjne i proste. Wprowadzając tylko jeden raz dane, otrzymujemy końcową cenę ze wszystkich ubezpieczalni. Nie ma potrzeby dokonywać wyliczeń samodzielnie, ani kontaktować się telefonicznie z przedstawicielami poszczególnych firm. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe przywiązuje dużą wagę do tego, aby na podstawie podstawowych parametrów właściciela auta, udzielić natychmiastowo informacji o konkretnej kwocie stawki za polisę. Można ją zdobyć bez wychodzenia z domu, jedynie za pośrednictwem internetu. Co czyni takie rozwiązanie szalenie wygodnym. Tym bardziej, że zakup konkretnej polisy można także zrealizować online.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ