Kredyt gotówkowy na zakup samochodu

0
673
Kredyt gotówkowy na zakup samochodu

W obecnych czasach wszystkie banki oferują kredyt gotówkowy na zakup samochodu. Jest to idealna forma sfinansowania wymarzonego pojazdu przy braku własnych zgromadzonych oszczędności. Mamy tutaj pełne pole do manewrowania, aby wybrać najlepszą i najkorzystniejszą ofertę. Każdy z istniejących banków oferuje swoim klientom wiele ciekawych propozycji, możemy manewrować na różne sposoby. Większość klientów interesujących się kredytem gotówkowym na zakup samochodu ma w pewnym sensie władzę nad bankiem. Zainteresowany jest przyciągany reklamami, telefonami, mailami i każda oferta wydaje się być dla niego interesująca ale bank musi również przewidzieć skutki konkurencji. Klient nie chce być stratny, nie lubi przepłacać więc sprawdza takowe oferty i wybiera najkorzystniejszą dla niego. Jest również część klientów, którzy kierują się sentymentem, gdyż od lat posiadają konto w swoim ulubionym banku i nie widzą sensu szukania ofert w innych. Kolejna część społeczeństwa cechuje się brakiem czasu i nie lubi go marnować na sprawdzanie na rynku jak najlepszych ofert.

Kredyt gotówkowy na zakup auta

Warto wspomnieć, że kredyt gotówkowy na samochód nie jest tym samym, co zwykły kredyt gotówkowy. Różnią się one przeznaczeniem, które musi zostać udokumentowane. Zwykły kredyt gotówkowy wydatkujemy na cele różnego pochodzenia i w tym przypadku bank w to nie ingeruje. Z kolei przy kredycie gotówkowym na zakup samochodu pieniądze muszą zostać przeznaczone na konkretny cel, w tym przypadku samochód. Jest to w pewnym sensie zabezpieczenie dla banku. Klient, który otrzyma takowy kredyt na zakup samochodu musi przedstawić w określonym przez bank terminie fakturę lub umowę na zakup samochodu. Jeśli tego nie zrobi grożą mu pewne konsekwencje z niewywiązania się z umowy. Często się jednak zdarza, że dzięki temu konkretnemu przeznaczeniu klienci otrzymują korzystniejsze warunki, niż przy zwykłym kredycie gotówkowym. Oprocentowanie i całościowe koszty kredytu są wtedy dużo niższe.

Do otrzymania kredytu na zakup samochodu trzeba również spełniać wymogi banku. Każdy kredytobiorca jest sprawdzany i wyliczana jest jego zdolność kredytowa. Zazwyczaj przy tej procedurze bank wymaga podstawowych dokumentów, między innymi dowodu osobistego, zaświadczenia o zatrudnieniu, zaświadczenia o wysokości dochodu czy też prowadzeniu działalności gospodarczej. Banki wymagają również informacji o pozostałych zadłużeniach na koncie kredytobiorcy i dość często koligują one z nowo wziętym kredytem.

Więcej: https://www.egospodarka.pl/164926,Kredyt-gotowkowy-na-zakup-samochodu-kiedy-bedzie-korzystny,1,117,1.html

Kolejną rzeczą jest wkład własny – bank może, ale nie musi go wymagać. Zazwyczaj podnosi on naszą zdolność kredytową i prościej jest otrzymać środki potrzebne na zakup samochodu. Klient obniża sobie również w ten sposób miesięczną ratę.

Decyzją klienta jest również wybór wysokości rat, istnieje opcja równych, rosnących, malejących.

Wybór finansowania na zakup samochodu

W obecnym świecie ciekawymi opcjami są również salony z nowymi samochodami. Posiadają w swojej ofercie leasingi dla firm i wynajmy dla klientów indywidualnych. Niektóre marki mają swoje własne finansowania, przykładem jest marka Renault. Kupując u nich samochód na kredyt, zdolność jest wyliczanka w RCI Bank Servie. Dzięki temu mogą sami doprecyzowywać szczegóły ofert z korzyścią dla kupujących. Jest to ogromna oszczędność czasu, wszystkie formalności załatwia się w jednym miejscu.

Przy szukaniu jak najlepszej oferty kredytów gotówkowych na samochód dobrą opcją jest skorzystanie z pomocy eksperta kredytowego. Zwłaszcza wtedy, gdy brakuje nam czasu na szukanie najbardziej korzystnych ofert lub gdy zupełnie sobie z tym nie radzimy. Ekspert potrafi dać nam poczucie bezpieczeństwa, że wszystkie formalności związane z kredytem są w dobrych rękach.

Klient, który marzy o zakupie samochodu powinien się również zastanowić nad tym, czy pojazd ma być nowy czy może używany. Możemy tutaj wymienić mnóstwo wad, zalet i różnic. W obecnych czasach rynek jest zawalony używanymi samochodami. Sprzedają osoby prywatne czy też komisy. Oferty zazwyczaj umieszczane są na portalach internetowych. Wiąże się to z pewnymi niebezpieczeństwami. Od osób prywatnych nigdy nie jesteśmy pewni, czy znaleźliśmy sprawny technicznie samochód bez ukrytych wad. Nie zawsze osoba zainteresowana ma możliwość głębszej weryfikacji. Przy samochodach nowych zakupionych z salonu ten problem nie istnieje. Fabrycznie nowe auto jest na gwarancji, nie potrzebna jest tu weryfikacja pojazdu. Wybór stanowi jedynie marka, model, wersja, wyposażenie, kolor. Nowy samochód daje nam gwarancję poczucia bezpieczeństwa. Niestety ogromną różnicą jest tutaj cena. Nowe samochody nie należą do tanich, z kolei używane można kupić wedle swoich możliwości finansowych.

W Polsce praktycznie każdy bank może zaoferować kredyt gotówkowy na samochód. Od nas samych zależy, na jaki się zdecydujemy. Kwestią indywidualną jest wybór, musimy się głęboko zastanowić jakie są nasze możliwości, jakie mamy wymagania i co nas zadowoli. Warto jest podejść do sprawy bardzo poważnie, zapoznać się z obecnym rykiem i aktualnymi promocjami w bankach oraz uciekać od pochopnych decyzji. Oferta kredytów gotówkowych na samochód jest przeogromna, wybór należy do nas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ