Listwy przyokienne w tuningu wizualnym – kilka porad przed zakupem

0
661

Tuning wizualny polega na stosowaniu dodatkowych elementów konstrukcyjnych i ozdobnych, które zmienią wygląd twojego samochodu, a w niektórych przypadkach także jego właściwości jezdne. Tuning jest dla wielu kierowców sprawą niezwykle ważna – stanowi ich kluczowe hobby, w które inwestują dużo środków finansowych, czasu jak i energii. Poniżej skupiamy się na tuningu wizualnym, a dokładnie na listwach przyokiennych – czyli elementach konstrukcyjnych montowanych przy oknach. W przypadku wielu modeli samochodów tuning taki pozwala osiągnąć wyjątkowe i olśniewające efekty wizualne.

Listwy przyokienne chromowane – najczęstszy wybór kierowców

W wielu samochodach znajdują się listwy przyokienne, choć dla wielu kierowców i pasażerów są to elementy zupełnie niezauważalne i nieistotne. Nie powinno to zresztą dziwić – nie podlegają one obsłudze, nie można nimi manipulować, a ich główną funkcją jest stabilizacja i zabezpieczenie okien. Najczęściej, wykonywane są z materiałów odpornych na działanie wilgoci – na przykład stopów stali nierdzewnej, niekiedy pokrytej warstwą chromowaną. Dzięki temu są elementami wytrzymałymi, żywotnymi i rzadko podlegającymi wymianie.

Najczęściej, do zakupu nowych listew dochodzi właśnie ze względów estetycznych, gdy właścicielowi samochodu zależy na polepszeniu jego wyglądu. Wówczas, wybór pada najczęściej właśnie na modele listew chromowanych. Niekiedy też korzysta się z listew pokrytych innymi materiałami, ale niemal zawsze wybór pada na produkty o połyskliwej, dokładnie oszlifowanej powierzchni.

Jak odnaleźć listwy przyokienne do twojego samochodu?

Listwy przyokienne samochodowe należy kupować pod kątem konkretnego modelu samochodu. Nie ma listew uniwersalnych, gdyż poszczególne modele różnią się rozmiarami okien, względem których listwy należy dopasować. Od czego więc należy zacząć?

Przede wszystkim – od zmierzenia wymiarów okien w twoim pojeździe. Liczy się ich wysokość oraz szerokość, lecz w trakcie wykonywania pomiaru należy zwrócić uwagę także na wygięte kanty. By pomiar był maksymalnie dokładny, warto stosować elastyczne metry krawieckie. Na koniec, należy zsumować długość całkowitą każdego okna.

Jeśli w twoim samochodzie znajdują się już listwy przyokienne, wówczas zakup nowych jest o wiele łatwiejszy. Wystarczy wymontować dotychczasowe listwy i udać się z nimi do sklepu z asortymentem samochodowym lub tuningowym oraz poprosić o modele odpowiadające dotychczasowym rozmiarom. W ten sposób unikniesz pułapki związane z błędnymi pomiarami, a zakupiony produkt na pewno będzie pasował do twojego samochodu.

Listwy okienne są dostępne w specjalistycznych sklepach stacjonarnych, a także w sklepach internetowych. Odnalezienie modeli pasujących do twoich oczekiwań nie powinno być więc wielkim problemem. Znajdziesz zarówno listwy dedykowane do montowania przy oknach, jak i asortyment o podobnym charakterze – na przykład listy ochronne lub dedykowane do drzwi bocznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ