Monitoring GPS – sprawne zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą

0
733

Monitoring GPS to nowoczesne rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy posiadacz luksusowego samochodu. System zabezpieczający można też wykorzystać w innych pojazdach stanowiących wysoką wartość dla przedsiębiorstwa lub osoby prywatnej. Na czym to polega i gdzie zgłosić się w celu instalacji systemu monitorowania pojazdów mechanicznych?

W jaki sposób działa monitoring GPS?

System stosowany jest w celu zabezpieczenia przed kradzieżą – zwłaszcza w przypadku wartościowych aut, stanowiących pokusę dla złodziei. W pojeździe umieszcza się nadajnik, który automatycznie wysyła sygnał do agencji ochrony, w jednej z trzech sytuacji:

  • kiedy kierowca jest zagrożony,
  • kiedy uruchomiony zostaje autoalarm,
  • kiedy podczas postoju gwałtownie przechyla się auto (zabezpieczenie nawet w przypadku użycia lawety do kradzieży).

Gdy sygnał dotrze do firmy, operator niezwłocznie kontaktuje się z właścicielem samochodu. Jeśli kradzież auta zostanie potwierdzona, operator powiadamia policję i wysyła grupę interwencyjną na miejsce zdarzenia. Dzięki automatycznemu lokalizowaniu auta i śledzeniu go w czasie rzeczywistym, jest to oczywiście znacznie szybsze niż tradycyjnie. Nie trzeba spędzać godzin na poszukiwaniu pojazdu i docieraniu do złodzieja. Szanse na znalezienie pojazdu są znacznie większe niż w przypadku braku monitoringu GPS.

Kto może skorzystać z tej usługi?

Na system monitorowania pojazdów decydują się zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy. Zabezpieczają oni cenne dla siebie lub firmy pojazdy, takie jak samochody osobowe, motocykle, skutery i inne. Systemy GPS są przydatne nie tylko ze względu na zabezpieczenie antywłamaniowe. Odpowiednie aplikacje pozwalają na nadzorowanie aut, pracowników oraz realizowanie planów załadunku i rozładunku w określonych punktach na mapie. Właściciel lub manager może sprawnie wyznaczać trasy i szybko reagować w razie dostrzeżonych nieprawidłowości.

Gdzie zgłosić się po instalację monitoringu GPS?

Profesjonalny system monitorujący to jedno. W przypadku kradzieży auta liczy się nie tylko zlokalizowanie sprawcy, ale i skuteczna interwencja. Korzystając z usług doświadczonych załóg interwencyjnych, zwiększa się szansę na odzyskanie pojazdu. W tym celu warto zwrócić się do firmy Juwentus. Jest to nowoczesna agencja ochrony, która oferuje monitoring GPS (https://juwentus.pl/pl/monitoring-gps), systemy alarmowe oraz monitoring wizyjny, a także ochronę fizyczną, usługi porządkowe oraz kontrolę dostępu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ