Motocykle o małej pojemności silnika

0
5525
Motocykle

Dzięki ostatnim zmianom jakie spotkały artukuły ustawy o kierujących pojazdami, na motocykl wyposażony w silnik o pojemności 125 ccm wsiąść może nie tylko ktoś, kto dysponuje prawem jazdy na motor, ale również posiadacz zwykłego prawa jazdy jeżdżący na nim od minimum 3 lat. Niewielka pojemność silnika nie znaczy wcale, że taki motocykl zasługuje na miano zabawki – ich wybór na rynku jest ogromny a niektóre modele powinny spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających motocyklistów.

Motocykle sportowe

Preferujący sportową jazdę motocykliści zazwyczaj użytkują maszyny do 125 ccm żeby potrenować przed zmianą pojazdu na mocniejszy. Ich wygląd przeważnie nie różni się specjalnie od motocykli wyposażonych w silniki o większej pojemności. Takie jednoślady umożliwiają znaczne pochylenie maszyny podczas agresywnego pokonywania zakrętów. Wszyscy liczący się na rynku producenci motocykli mają w swojej ofercie urządzenia tej kategorii.

Motocykle turystyczne

Również wśród maszyn przeznaczonych do pokonywania dłuższych odległości amatorzy silników do 125 ccm powinni znaleźć coś dla siebie. Na szczególną uwagę zasługuje produkowany przed Hondę Varadero XL125V – jednoślad wyposażony w silnik 11 kW, pięciobiegową przekładnię i osiągający maksymalną prędkość rzędu 125 km/h. To dość specyficzny motor, który nie każdemu musi odpowiadać, dlatego zanim go kupimy – koniecznie przetestujmy podczas jazdy próbnej.

Motocykle miejskie

W silniki o stosunkowo niewielkiej pojemności wyposażone są głównie motocykle, których przeznaczeniem nie jest brawurowa jazda ani znoszenie dużych obciążeń, ale maszyny przeznaczone do poruszania się po mieście. Wśród jednośladów mieszczących się w tej kategorii potencjalni motocykliści mają zdecydowanie największy wybór – Junak 122, Honda CBF125, Yamaha YBR125 – wszystkie powinny spełnić oczekiwania kierowców zainteresowanych solidnym podstawowym motocyklem. Od sportowych maszyn różni je przede wszystkim brak owiewek, choć zdarzają się modele, w których owiewki są zamontowane.

Na koniec chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo każdego motocyklisty na drodze. Warto wybierać dobrej jakości akcesoria motocyklowe oraz kupić solidny kask, np w sklepie gmoto.pl i to jeszcze przed pierwszą jazdą. Pomoże to nam chronić nasze życie, które jest najważniejsze.

[Głosów:12    Średnia:2.6/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ