Na czym polega renowacja skór i tkanin samochodowych?

0
499
Na czym polega renowacja skór i tkanin samochodowych

Podczas codziennej jazdy samochodem w jego wnętrzu gromadzą się często trudne do usunięcia zanieczyszczenia . Problematyczna jest zwłaszcza tapicerka wykazująca podatność na przyjmowanie brudu. Jego pozbycie się nie jest wcale takie łatwe, gdyż po wypraniu tapicerki, samochód trzeba pozostawić do wyschnięcia co zajmuje kilka godzin. Warto pamiętać o tym, aby regularnie dbać o jej stan i uniknąć przenikania zabrudzeń w głąb materiału. W sklepach można znaleźć wiele środków do czyszczenia tapicerek dedykowanych do różnych materiałów. Polecane są zwłaszcza produkty firmy Colourlock.

Czym wyczyścić tapicerkę w samochodzie?

Czyszczenie tapicerki pojazdu niesie ze sobą wiele trudności. Bardzo problematyczną kwestią jest zwłaszcza pozostawienie czyszczonej powierzchni do wyschnięcia. Samochód musi pozostać z szeroko otwartymi drzwiami przez parę godzin na powietrzu. Ponadto, niezbędne są d tego przyjazne warunki atmosferyczne. Kłopot sprawia zwłaszcza mycie tapicerki w okresie zimowym. Cząsteczki wody zostające na powierzchni materiału mogą zamarzać przez działanie niskich temperatur. Takie warunki właściwie nie pozwalają na samodzielne mycie tapicerki zimą przy użyciu tradycyjnych preparatów czyszczących. Niektóre osoby starając się doczyścić tapicerkę z zabrudzeń, decydują się na zastosowanie starych metod, obejmujących ręczne szorowanie obicia przy użyciu szmatki nasączone środkiem czyszczącym. Takie metody są jednak odradzane, gdyż okazują się nieskuteczne, a ponadto brud jedynie przenika w głąb materiału, natomiast powierzchnia tapicerki jedynie zostaje naruszona, co skutkuje pogorszeniem jej stanu.

Do wyczyszczenia tapicerki samochodowej należy użyć w pełni bezpiecznego dla niej środka i sprzętów. W sprzedaży znajduje się wiele produktów, które przeznaczone są do różnych rodzajów materiałów, jak na przykład welur, eco skóra, alcantara czy skóra. Ceny są różne, aczkolwiek sam koszt preparatu jest mniej ważny. Najważniejszą kwestią jest jego bezpieczeństwo i skuteczność. Dobranie odpowiedniego preparatu do rodzaju obicia jest niezwykle ważne, gdyż zła decyzja może skutkować między innymi trwałym uszkodzeniem czy odbarwieniem skóry. Wysokiej jakości środki do czyszczenia różnych materiałów ma firma Colourlock. Oprócz specjalnego środka, do czyszczenia tapicerki przyda się również miękka szczotka i rękawiczki. Przed zastosowaniem wybranego produktu, warto zrobić test na niewielkim skrawku materiału.

Renowacja tapicerki skórzanej w samochodzie

Tapicerka skórzana z jednej strony jest łatwa w czyszczeniu, gdyż bez trudu można usunąć z niej drobny brud. Ma gładką powierzchnię, a więc łatwo usuwa się z niej brud, który nie przenika tak szybko w jej wnętrze. Co ważne, skórzane obicia mają na sobie również niewidoczną warstwę ochronną, która jednak z czasem ulega starciu. Podstawowe czyszczenie skóry wymaga zastosowania wilgotnej szmatki. Niewielkie zabrudzenia usuwa się poprzez delikatne ruchu. W przypadku kiedy plamy są duże i trudne do eliminacji, wówczas warto wybrać specjalny środek do czyszczenia skór marki Colourlock, który charakteryzuje się delikatnym i bezpiecznym dla skóry działaniem. Taki produkt pozbywa się przebarwień, a ponadto zapobiega blaknięciu, pękaniu i wysuszaniu. Po dokładnym oczyszczeniu powierzchni warto ją zabezpieczyć impregnatem do skóry Colourlock. Środek tworzy niewidzialną warstwę ochronną, dzięki zastosowaniu technologii polimerowej. Przez to na powierzchni obicia tworzy się warstwa hydrofobowa i antystatyczna. Produkt wystarczy nałożyć szmatką i rozprowadzić, po czym pozostawić do wchłonięcia.

Colourlock – zestaw do skórzanej tapicerki soft z mleczkiem

Tapicerka skórzana jest szczególnie narażona na negatywny wpływ zmiennej temperatury, promieniowania słonecznego i wilgotności. Aby ją chronić, należy wykonywać pewne zabiegi pielęgnacyjne. Przede wszystkim trzeba pamiętać o jej oczyszczaniu i impregnacji. Do tego właśnie zostały stworzone specjalne zestawy do skóry samochodowej składające się z dobrze dobranych środków pielęgnacyjnych. Służą one zwłaszcza do zakonserwowania i nawilżenia skóry. Zestaw soft z mleczkiem jest idealnym rozwiązaniem do codziennej pielęgnacji. Skuteczne pozbywa się nagromadzonych w ciągu dnia zabrudzeń. Jest on polecany przede wszystkim do skór gładkich zamkniętych. Zestawy Colourlock to profesjonalne środki i narzędzia do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Ich celem jest oczyszczanie, konserwacja oraz pielęgnacja skórzanych powierzchni. Co ważne, takie produkty są w pełni bezpieczne dla tapicerki skórzanej i niebywale wydajne. Cały zestaw pozwala na wielokrotne czyszczenie i konserwowanie foteli samochodowych. Zestaw Colourlock znajdziesz na stronie sklepu sklep.motogo.pl/colourlock-m16

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ