Sportowa dusza w niepozornym ciele. Dlaczego warto wybrać auta Abarth

0
2493
Sportowa dusza w niepozornym ciele. Dlaczego warto wybrać auta Abarth

Abarth mógłby stanąć się synonimem oryginalności. Niezbyt ponętna sylwetka kryje w sobie drapieżną i żądną przygody duszę, której mógłby pozazdrościć niejeden sportowy model konkurencyjnej marki. Za Abarthem stoi potężna historia oraz mechaniczna doskonałość. Nowe skorpiony dostępne w salonach zdają się to tylko potwierdzać.

Marka z historią

Gdy Carlo Abarth zakładał koncern w 1949 roku, zapewne nie spodziewał się, jakie legendy uda mu się stworzyć. Początkowo jego praca polegała na ulepszaniu osiągów samochodów innych marek, głównie Fiata i Renault. Z czasem jednak firma usamodzielniła się, stając się niezależnym twórcą rozwiązań bazujących na popularnych modelach Fiata. Dziś Abarth 595 Turismo czy Competizione to legendy, po które sięgają koneserzy.

Moc aut doceniają również miłośnicy dynamicznej jazdy, którą wszystkie dostępne modele zapewniają z nawiązką. Niech Was nie zmyli niepozorny wygląd. Sylwetka wypracowana przez najznamienitszych twórców nie nawiązuje do typowych sportowych rozwiązań. To, co przyciąga w modelach  Abarth, to solidność, dynamiczność i bezpruderyjność w dążeniu do doskonałości.

Dla początkujących i starych wyjadaczy

Dla kogo są zatem zarezerwowane auta marki? Śmiało można powiedzieć, że dla każdego i nie zabrzmi to kokieteryjnie. Ci, którzy z Abarthem nie mieli wcześniej do czynienia, powinni bliżej przyjrzeć się modelowi 595. To idealny wybór dla osób rozpoczynających poszukiwania auta zdolnego do wielu osiągnięć na drodze.

Silnik 1.4 Turbo T-Jet o mocy 145 KM nie jest być może zbyt wymagający, ale pozwala rozgrzać się przed prawdziwą rewelacją, jaką wyróżnia choćby model Abarth Competizione. 595 cieszy zarówno oko, jak i inne zmysły. Specjalny układ hamulcowy zapewnia bezpieczeństwo nawet podczas bardziej wymagającej jazdy. Sportowy kokpit sprawia z kolei, że samo przebywanie we wnętrzu 595 przyprawia o gęsią skórkę i stanowi zachętę do tego, by zmierzyć się z nawet najbardziej krętą autostradą.

Turismo oraz Competizione to bardziej wymagające modele, skonfigurowane jednak w taki sposób, by w trakcie jazdy czerpać z niej wyłącznie przyjemność. Sportowe jest wszystko: wnętrze, sylwetka, ukryty pod maską silnik, a także wymagająca kolorystyka. Obok auta Abarth nie sposób przejść obojętnie. Przyciąga, nęci i chce być prowadzone. Dodatkowe amortyzatory i wzmocnione zawieszenie w Competizione, czy silnik 1.4 Turbo T-Jet 165 KM z turbosprężarką Garret w Turismo stanowią rozwiązania godne swojej legendy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ