Wynajem aut na abonament

0
1073
Wynajem aut na abonament

Abonament na telefon, abonament na internet, telewizor… i wiele innych rzeczy. A co możemy powiedzieć o wynajmie aut na abonament? To bardzo ciekawe rozwiązanie może być idealną opcją dla osób, które chcą jeździć nowym samochodem, bez konieczności wydawanie setek tysięcy złotych na zakup. Przybliżamy tę możliwość i zachęcamy do samodzielnego sprawdzenia oferty udostępnionej na stronie https://mobicars.pl/wynajem-dlugoterminowy/.

Samochód na abonament?

Tak, teraz to możliwe! Ogólne założenie takiego rozwiązanie jest proste i przypomina np. abonament na telewizje lub telefon. Jak wygląda współpraca z firmą oferującą taką usługę. Na początku mamy możliwość wybrania jednego z udostępnionych w ofercie samochodów. Zazwyczaj mamy do wyboru pojazdy w wielu kolorach, wersjach wyposażenia, o różnej mocy silnika oraz oczywiście różnych marek.

Następnie decydujemy o formie współpracy. Tutaj jednym z najważniejszych czynników jest wybór pakietu kilometrów – zazwyczaj zaczynają się one od 10 tysięcy kilometrów na rok, ale dostępne są także pakiety na 15, 20, a nawet 25 tys. km. Ważny jest też sposób ubezpieczenia samochodu – możemy ubezpieczyć samochód samodzielnie lub skorzystać z polisy oferowanej przez firmę. W cenie abonamentu zazwyczaj zawierają się opony letnie, dlatego jeżeli zależy nam na oponach zimowych lub całorocznych, konieczne jest wspomnienie o tym przed podpisaniem umowy. Następuje to po dokładnym uzgodnieniu zasad współpracy. Na tym etapie zazwyczaj wpłaca się także zaliczkę w ustalnoej wysokości zależnej od wartości samochodu. Umowa abonentowa najczęściej obejmuje okres 12 miesięcy.

Współpraca z firmą oferującą wynajem aut na abonament

Zasady współpracy mogą być różne w każdej firmie, jednak zazwyczaj po podpisaniu umowy wpłaca się tzw. opłatę startową, która ma na celu przekazanie środków, za które samochód zostanie zarejestrowany i dostarczony samochód. Kiedy pojazd jest przygotowany i może zostać przekazany w ręce klienta, zazwyczaj otrzymujemy wiadomość mailową lub telefoniczną. Przy odbiorze konieczne jest uiszczenie zapłaty abonamentowej na pierwszy miesiąc. Następnie przez okres 12 miesięcy (lub taki, na jaki została podpisana umowa) korzystamy z nowego samochodu, który jest na gwarancji. W razie awarii czy wypadku w ramach tej samej opłaty mamy prawo do otrzymania samochodu zastępczego. Po upływie abonamentu zwracamy samochód bez dodatkowych kosztów.

Wynajem aut na abonament – czy warto?

Wynajem auta na abonament to jeden z najlepszych sposobów na to, aby jeździć nowym samochodem. Największą zaletą jest to, że nie musimy przeznaczać ogromnych środków na zakup, a jedynie stosunkowo niewielką miesięczną opłatę, która nie będzie dużym ciosem dla domowego budżetu. Nie musimy się także obawiać o serwisowanie oraz ewentualne problemy, ponieważ w takiej sytuacji należy się nam samochód zastępczy i szybka pomoc firmy oferującej usługę.

Natomiast w wypożyczani samochodów luksusowych i sportowych Cylindersi, wynajem samochodów na abonament daje możliwość wymiany i skorzystaniu z kilku modeli z oferty. Atrakcyjne rozwiązanie, które pozwoli na sprawdzenie możliwości nie jednego a kilku wybranych samochodów w oparciu o jedną umowę!

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ