Pierwszy samochód, na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

0
1176
pierwszy samochód - czym kierować się podczas wyboru?

Każdy z nas, w chwili w której odbiera swoje wymarzone prawo jazdy, zaczyna zadawać sobie pytanie: ‚Jaki powinien być mój pierwszy samochód?’. Na wybór odpowiedniego auta musimy poświęcić trochę czasu, zadać sobie kilka ważnych pytań, ustalić jakie mamy ograniczenia, a wszystko po to, żeby w końcu posiadać swoje własne auto.

Jaki mamy budżet na samochód?

Kierowcy, którzy dopiero odebrali swoje prawo jazdy, z reguły nie chcą przeznaczać zbyt dużej kwoty na pierwszy samochód. Według statystyk jest to około 10 000 złotych. Zazwyczaj wynika to z ograniczeń finansowych, ale również początkowi kierowcy mają przekonanie, że nie warto inwestować większej kwoty na pierwsze auto dla niedoświadczonego kierowcy.

Jest to rozsądne podejście. Niedoświadczony kierowca na początku swojej przygody z jazdą samochodem popełniać wiele błędów. Zarysowania czy stłuczki nie są niczym nowym, w starszym, tańszym samochodzie nie będą zbyt wielkim problemem. Poza tym na początku, gdy pojeździmy czymś gorszym, bardziej docenimy lepszy samochód, który kupimy z czasem.

Przeczytaj też: http://www.i-moto.pl/2020/01/07/diesel-czy-benzyna-jaki-rodzaj-silnika-wybrac/

Jakie umiejętności posiadamy?

Umiejętności początkowych kierowców z reguły są żadne, umiejętność ruszania a poruszania się samochodem to dwie różne kwestie. Ruch miejski możemy nazwać niebezpiecznym, wymagającym światem, dla niedoświadczonego kierowcy to niezłe wyzwanie.

Nowych kierowców możemy podzielić na takich, którzy byli uczeni przez rodziców jazdy samochodem, jak i takich którzy w ogóle nie mieli do czynienia z autem. Czy to ma jakieś znaczenie w praktyce? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od głowy kierowcy.

Na początku, gdy dopiero zaczęliśmy swoją przygodę z jeżdżeniem, powinniśmy znaleźć równowagę pomiędzy pewnością siebie a pokorą. Kolejne etapy będą przychodzić naturalnie.

W jaki sposób będę użytkował pierwszy samochód?

Jest to pytanie, które musimy sobie zadać każdy kto chce kupić samochód. Kierowca musi wiedzieć w jakich warunkach będzie eksploatował auto. Jeżeli zamierzamy dużo jeździć należy wybrać auto większe, które będzie bardziej komfortowe. Z kolei jeżeli samochód będziemy wykorzystywać wyłącznie do jazdy po mieście, zdecydujmy się na mniejsze i ekonomiczne auto.

Źródło: https://www.autoelegance.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ