Zabytkowe samochody. Ile kosztuje wynajem oldtimera?

0
2269
Zabytkowe samochody. Ile kosztuje wynajem oldtimera?

Zabytkowe samochody to elita wśród ogromnej ilości modeli i marek pojazdów. Któż nie chciałby uświetnić niektórych momentów w swoim życiu i przejechać choćby krótką trasę taką perełką?

Rasowy oldtimer jest kwintesencją piękna, dostojeństwa oraz wyjątkowości na tle innych przedstawicieli wytworzonych przez przemysł motoryzacyjny. Dzięki pracy pasjonatów renowacji starych egzemplarzy samochodów, wciąż marzenie o przejażdżce takim pojazdem jest możliwe do zrealizowania i warto je wprowadzić w życie.

Czym charakteryzuje się prawdziwy oldtimer?

Wszystkie zabytkowe samochody, które mają co najmniej 25 lat zaliczają się do elitarnej grupy oldtimerów. Dodatkowo model nie może być produkowany od 15 lat, a minimum 75 proc. części i podzespołów, które się w nim znajdują muszą być zachowane w oryginale. Mimo, że zabytkowe samochody nie są produkowane od dziesiątek lat, wciąż są w świetnym stanie oraz mogą uczestniczyć w ruchu drogowym.

Po obowiązkowym przeglądzie technicznym nadaje się im żółte tablice rejestracyjne, które uprawniają do poruszania się po drogach publicznych. Dodatkowym przywilejem, jaki zapewniają oldtimerom żółte tablice rejestracyjne jest zwiększona ochrona ubezpieczeniowa oraz zwolnienie z obowiązku corocznych przeglądów technicznych.

CZYTAJ TAKŻE: Żółte tablice rejestracyjne. Oznaczenia dla unikatowych aut

Zabytkowy samochód na wyjątkowe okazje

Dla różnych osób okazje, które warto uczcić zasiadając w pięknym, lśniącym i bardzo przyciągającym uwagę oldtimerze mogą być odmienne, ale niewątpliwie na pierwszym miejscu takich momentów jest ślub i wesele. Zabytkowe samochody z całą pewnością będą godną, wyjątkową i niepowtarzalną oprawą dla pary młodej zdążającej na własny ślub.

Oprócz tak uroczystych okoliczności, jak wesele samochody z duszą są coraz chętniej wynajmowane na studniówki, wieczory panieńskie i kawalerskie, chrzciny i komunie, a także festyny, bale maturalne, czy też sesje zdjęciowe oraz pokazy mody. Świetnie utrzymany, oryginalny oldtimer zawsze jest wspaniałym dodatkiem do plenerowych zdjęć. Po prostu je uświetnia i nobilituje. A jeśli posiada żółte tablice rejestracyjne, to jest to widoczny znak, że jest także bardzo cenny i właściciel auta włożył w jego renowację mnóstwo czasu, serca oraz pieniędzy.

Ile kosztuje wynajem oldtimera?

Jeśli chodzi o koszt wynajmu zabytkowych samochodów, kształtują się one bardzo różnie. W zależności od wieku, marki oraz pojemności silnika mogą to być kwoty rzędu około kilkuset złotych za jedną godzinę. Najczęściej jednak cena wynajęcia zabytkowego samochodu podlega indywidualnym negocjacjom z jego właścicielem, ponieważ koszty utrzymania oldtimera są tak zróżnicowane, jak jego wiek, marka czy ilość zużywanego przez konkretny pojazd paliwa. Jednak zdecydowanie wynajem takiego auta warto rozważyć, aby przeżyć niezapomniane chwile i uświetnić uroczyste momenty w swoim życiu.

Artykuł powstał we współpracy z autoryzowanym salonem Mazdy – https://anndora.mazda-dealer.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ