Najważniejsze dla kół – pasta polerska do chromu oraz szczotki do felg i do opon

0
1244
Najważniejsze dla kół - pasta polerska do chromu oraz szczotki do felg i do opon

Czyszczenie felg, kołpaków i opon nie jest zbyt popularną czynnością. Dlaczego tak często zapominamy o tak ważnym elemencie naszego samochodu? I co ważniejsze, jak to skutecznie robić? Poznaj odpowiedź, którą jest pasta polerska do chromu oraz szczotki do felg i do opon.

Czemu nie dbamy o opony?

Opony i felgi to jedne z ważniejszych części naszego samochodu. Dlaczego więc tak słabo o nie dbamy? Większość z nas nie przykłada praktycznie żadnej wagi do opon, o felgach nie wspominając. Jedyne co robimy z tymi pierwszymi, to wymieniamy je dwa razy w roku i ewentualnie uzupełniamy powietrze, gdy spadnie ciśnienie w oponach. A co z felgami? Zmieniamy je tylko wtedy, gdy na przeglądzie usłyszymy, że już nadszedł ich czas. Zapominamy o naszych kołach głównie dlatego, że, według nas, nic im nie potrzeba. Wystarczy, że przepłuczemy je raz na jakiś czas na myjni bezdotykowej, by utrzymać je w dobrym stanie. Tymczasem prawda jest zgoła odmienna. Sprawdź, jakimi preparatami najlepiej jest dbać o opony oraz felgi.

Szczotki do felg i do opon oraz płyn do mycia felg

Dokładne czyszczenie opon i felg wymaga użycia profesjonalnego sprzętu. Zaliczyć do niego możemy bez wątpienia szczotki do felg i do opon oraz płyn do mycia felg. Jakie jest ich działanie? Płyn do mycia felg, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie umycie naszych felg lub kołpaków. Jeżeli zaopatrzymy się w dobry środek, to nie tylko będziemy cieszyć się z czystych i lśniących felg, ale i zapobiegnie on osadzaniu się kurzu i pyłu w przyszłości. Z kolei szczotki do felg i do opon, zobacz je tutaj, czyszczą trudno dostępne miejsca. Samochód jest pełny zakamarków, do których ciężko się dostać. Szczotki do felg i do opon pomogą nam uporać się z jednym z tych miejsc.

Pasta polerska do chromu i do metalu

Użycie płynu do mycia felg oraz szczotek do felg i do opon to nie koniec zadania. Mycie, choć niezwykle istotne, to pierwsza część prac przy czyszczeniu. Drugim jest wykorzystanie pasty polerskiej do chromu lub metalu, w zależności od tego, jakie felgi mamy. Pasta polerska do chromu, https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Do-chromu-i-stali-438.html, nie tylko czyści, ale przede wszystkim nadaje połysk oraz chroni nasze felgi. Jeżeli chcemy je dobrze zakonserwować i sprawić, by korozja ich nie dotykała, użycie pasty polerskiej to najlepsze z możliwych rozwiązań. Jak widzisz, auto detailing opon i kół nie jest zbyt skomplikowany i każdy może go wykonać. Wystarczy mieć płyn do mycia felg, szczotki do felg i opon oraz pastę polerską do chromu lub do metalu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ