Zapach w aucie

0
1957
zapach samochodowy

Niezależnie od tego ile czasu spędzamy w samochodzie w ciągu dnia warto zadbać o swój komfort podczas jazdy. Wpływa on nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na bezpieczeństwo, ponieważ pozwala nam skoncentrować się na prowadzeniu i czyni bardziej odpornymi na zdenerwowanie. Czynnikiem niezbędnie ważnym jeśli chodzi o naszą wygodę jest roztaczający się w kabinie zapach, dlatego też powinien on być przyjemny zarówno dla nas, jak i dla pasażerów.

Jaki zapach wybrać?

Wbrew pozorom podczas wyboru zapachu nie powinniśmy kierować się wyłącznie indywidualnymi preferencjami. Zaleca się na przykład unikanie zapachów takich jak jaśmin, rumianek czy lawenda. Sprzyjają one rozluźnieniu i odprężeniu, co podczas jazdy obniża koncentrację i może wywoływać senność. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie cynamon lub mięta – zapachy te są przez człowieka interpretowane jako przyjemne, a przy tym nie wpływają na poziom skupienia i pozwalają zachować optymalny poziom bezpieczeństwa. Dla osób, którym zdarza się prowadzić auto przez długi okres czasu, rzędu kilku lub kilkunastu godzin, najlepsze będą zapachy, które powodują pobudzenie i utrudniają przysypianie. Do takich należą goździk, rozmaryn i pieprz.

Dym papierosowy

Osoby niepalące, które użytkują auto razem z palaczami, są narażone na trudny do wywabienia zapach dymu papierosowego, nie przeszkadzający palaczom. Żeby go zneutralizować możemy użyć na przykład specjalnego urządzenia, którego jednak nie można stosować jeśli mamy skórzaną lub zamszową tapicerkę. Artukuły tego typu kosztują od dziesięciu do kilkudziesięciu złotych, nie jest to więc wydatek szczególnie dotkliwy. Naturalnie im lepszej jakości neutralizator – tym wyższa skuteczność, a zatem również wyższa cena. Kierowcom prowadzącym maszyny z zamszową i skórzaną tapicerką pozostaje unikanie palenia w aucie.

Bogactwo zapachów

Na rynku znajduje się mnóstwo zapachów, zróżnicowanych również ze względu na kształt. Osiągalne są nie tylko popularne drzewka, ale również zapachy w buteleczkach i bardziej zaawansowane technologicznie odświeżacze.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ