Co warto wiedzieć o złomowaniu aut i gdzie można zrobić to legalnie w Szczecinie?

0
850

Jeżeli posiadasz zniszczony i już niepotrzebny samochód, a nie wiesz, co z nim zrobić, powinieneś zlecić jego złomowanie firmie, która zrobi to za ciebie. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko odbyło się legalnie i nie zostaną z tego powodu nałożone na ciebie żadne kary.

O czym pamiętać w związku z kasacją auta?

Jeśli zdecydujesz się oddać swoje stare auto do kasacji, to powinieneś pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Przede wszystkim, nie powinieneś na własną rękę sprzedawać żadnych części i elementów konstrukcyjnych, bo może to skutkować nałożeniem na ciebie surowych kar. Jedyne elementy, które mogą zostać usunięte przez właściciela z pojazdu, to sprzęt elektroniczny albo ewentualne, zamontowane przez niego ozdoby.

Równie istotną kwestią przy oddawaniu samochodu do kasacji, jest posiadanie przez niego numeru VIN, a także takich elementów konstrukcyjnych, jak podwozie, a także rama. To one stanowią trzon istnienia pojazdu i umożliwiają jego legalną kasację.

Wraz z przekazywaniem auta do kasacji, należy również oddać jego dowód rejestracyjny, tablice i kartę pojazdu, o ile została wydana. W przypadku, gdy auto posiada dwóch właścicieli, potrzebna jest pisemna zgoda drugiego z nich na kasację.

Powinieneś również pamiętać, że tylko legalne firmy, zajmujące się demontażem i utylizacją nieużywanych samochodów, wydadzą ci niezbędne zaświadczenie, albo same wyrejestrują twój samochód w wydziale komunikacji, dzięki czemu nie będziesz musiał opłacać składek OC. W przypadku nielegalnego pozbycia się pojazdu nie dostaniesz żadnego potwierdzenia, a więc zgodnie z przepisami i polskim prawem, będziesz zobowiązany nadal płacić składki, pomimo że fizycznie auto przestało istnieć.

Dodatkowo jeżeli sprawa nielegalnego demontażu wyjdzie na jaw, jako właściciel zostaniesz obciążony wysoką karą pieniężną. Pamiętaj również o tym, że na wyrejestrowanie oddanego do kasacji auta masz 30 dni, a kiedy otrzymasz dokument potwierdzający jego oddanie do stacji demontującej, z tym samym dniem przestaje obowiązywać cię opłata OC.

Złomowanie w Szczecinie

Jeśli chciałbyś zdecydować się na złomowanie aut w Szczecinie, gdyż mieszkasz w tej okolicy, ich legalną kasacją zajmuje się tutaj firma CarGryf. Posiada ona licencjonowaną stację demontażu pojazdów, która znajduje się na liście Wojewody Zachodniopomorskiego pod nr 13. Pracownicy CarGryf to wykwalifikowany personel, który posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Zgodnie z artykułem 24, bezpłatnie złomuje pojazdy, wystawia niezbędne zaświadczenia, a także zajmuje się unieważnieniem dokumentów, karty pojazdu, czy tablic rejestracyjnych. Posiada także uprawnienia do sprzedaży niektórych elementów na części zamienne, o ile nadają się one jeszcze do użytku.

Transport auta do stacji demontażu na terenie Szczecina jest bezpłatny. Warto również zwrócić uwagę, że samochód po wypadku jest traktowany jako kompletny. W firmie CarGryf znaleźć możesz także części zamienne do swojego auta, dlatego warto zapoznać się z ich kompleksową ofertą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ