Części używane – czy są gorsze od nowych?

0
7216
Części używane - czy są gorsze od nowych?

Odpowiedź na pytanie zadane w tytule artykułu może się wydawać prosta i łatwa do przewidzenia. Każdy dobrze wie, że części nowe wytrzymają dłużej i będą lepiej się sprawować. Co więcej, część używana od zaufanego sprzedawcy może się okazać już na samym starcie zepsuta. Co przemawia za osobami, które swoje auto naprawiają jedynie za pomocą części używanych? Jest wiele powodów takiego działania.

Dlaczego wybieramy części używane?

Kupowanie części używanych może się naprawdę opłacać – szczególnie, gdy kupujemy tylko od sprawdzonych sprzedawców lub osobiście (np. w takich placówkach jak Szrot Piekoszów) – wtedy możemy obejrzeć część na własne oczy i zdecydować, czy jest ona warta zakupu. Inaczej to wygląda w przypadku karoserii – w jej przypadku wszystko jest widoczne na zdjęciach, dlatego po dokładnym obejrzeniu można je bez problemu zamawiać przez internet.

Jednak najważniejszym powodem, dla którego ludzie wybierają części używane jest cena – zawsze niższa niż w przypadku nowych części. Zdecydowanie to przemawia za każdym, kto zaopatruje się w części tego typu.

Części przez internet?

Kupowanie używanych części przez internet może się okazać dobrym pomysłem, jeżeli tylko mamy szczęście – w przypadku jego braku już za pierwszym razem możemy otrzymać coś, co po prostu nie funkcjonuje. W takich przypadkach oczywiście obowiązuje nas prawo do rękojmi, jednak warto korzystać jedynie z serwisów oferujących ochronę kupującego. Co w przypadku, gdy chcemy skorzystać ze sklepu, który nie oferuje takich udogodnień?

  • Dokładnie sprawdzajmy opis aukcji – mogą tam się kryć ważne informacje na temat stanu technicznego części.
  • Oglądajmy zdjęcia części na przybliżeniu  – dzięki temu zobaczymy najdrobniejsze wady. Jeżeli zdjęcia są w złej jakości, to poprośmy sprzedawcę o więcej.
  • Korzystajmy z wysyłki za pobraniem – dzięki temu unikniesz sytuacji, w której sprzedawca w ogóle nie wyśle ci części.

To są podstawowe zasady, które należy stosować, jeżeli zależy nam na bezpiecznych zakupach przez internet.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ