Ile kosztuje utrzymanie samochodu?

0
2371
Ile kosztuje utrzymanie samochodu

Na wstępie zacznijmy od tego jaki samochód wybrać. Czy lepszy będzie dla nas nowy czy używany? Każdy chciałby posiadać nowe auto, ale nie każdego stać. Chcąc kupić nowy samochód musimy dysponować dużymi pieniędzmi. Używane auto bez większych problemów kupimy za kilka tysięcy złotych. Niektóre modele możemy nawet znaleźć poniżej tysiąca. Jednak takich pojazdów nie polecam.

Stan techniczny tych aut pozostawia bardzo dużo do życzenia, a nawet zagraża bezpieczeństwu naszemu i innych uczestników ruchu drogowego. Jaki samochód zatem wybrać? Otóż zakup pojazdu to najmniejszy problem, ponieważ trzeba go także utrzymać. W dzisiejszych czasach konieczne jest posiadanie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Polisy są coraz droższe, a ich cena zależy głównie od pojemności silnika.

Ceny ubezpieczenia zaczynają się od kwoty 400 złotych. Wszystko należy od tego jakie posiadamy zniżki. Utrzymanie pojazdu to nie tylko ubezpieczenie. Niestety podczas jazdy samochodem zużywają się części eksploatacyjne. Musimy także pamiętać o wymianie oleju. Musimy go zmieniać co jakieś dziesięć, góra piętnaście tysięcy kilometrów. Części samochodowe bez problemu zamówimy u każdego mechanika.

Bardzo szybko zużywają się także inne podzespoły. Tarcze i klocki do samochodów także do nabycia w warsztacie lub sklepie motoryzacyjnym. Musimy również zadbać o wnętrze naszego pojazdu. Dosyć często odkurzać i sprzątać. Dywaniki do samochodu kupimy w każdym supermarkecie. Utrzymanie samochodu może być droższe niż utrzymanie dziecka, zwłaszcza kiedy zacznie on nam się psuć. Mimo tych wad posiadanie samochodu jest niezbędne.

W dzisiejszych czasach musimy się poruszać bardzo szybko. Kiedy nie posiadamy pojazdu jest to bardzo ciężkie. Autobusem lub pociągiem nie wszędzie da się dojechać. Dotyczy to zwłaszcza mieszkańców wsi i małych miast. Dużym problemem są rosnące ceny paliw. Benzyna, ropa lub gaz są właściwie niezbędne aby pojazd mógł się poruszać. Warto zatem wybrać samochód ekonomiczny. Dokładnie mówiąc z silnikiem o małej pojemności i z instalacją gazową. Ogólnie mówiąc utrzymanie samochodu kosztuje nas bardzo dużo.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ