Wycieraczki płaskie i hybrydowe

0
11384
Wycieraczki płaskie i hybrydowe

Klasyczne wycieraczki samochodowe, zwane także przegubowymi są sukcesywnie wypierane przez swoich następców, czyli wycieraczki płaskie i wycieraczki hybrydowe. Zainteresowanie nowymi konstrukcjami w dużej mierze spowodowane jest ich lepszymi właściwościami użytkowymi oraz niezawodnością i trwałością piór wycieraczek nowej generacji. Nie bez znaczenia pozostaje także aspekt wizualny. Zarówno wycieraczki płaskie jak i hybrydowe charakteryzują się znacznie bardziej atrakcyjnym wyglądem, w porównaniu ze zwykłą wycieraczką szkieletową.

Wycieraczka płaska

Wycieraczka płaska to konstrukcja pozbawiona zewnętrznego szkieletu, charakterystycznego dla wycieraczki przegubowej. Szkielet zastąpiony został, wykonaną z mocnego tworzywa sztucznego listwą, do której przymocowane jest bezpośrednio pióro wycieraczki. Listwa, pełniąca rolę szkieletu, została odpowiednio wyprofilowana, tak aby pod wpływem powstającego w czasie jazdy pędu powietrza, była bardziej dociskana do szyby samochodowej. Dzięki takiej budowie pióro wycieraczki wyjątkowo mocno przylega do powierzchni szyby i skutecznie odprowadza wodę z jej powierzchni.

Wycieraczka hybrydowa

Wycieraczka hybrydowa posiada wyodrębniony szkielet, jednak w przeciwieństwie do wycieraczki przegubowej, jest on mniej zauważalny. Dzieje się to za sprawą niskoprofilowej konstrukcji całej wycieraczki. Szkielet wykonany jest z solidnego tworzywa sztucznego połączonego na stałe z gumą wycieraczki. Innowacyjny system docisku sprawia, że podobnie jak w przypadku wycieraczki płaskiej, pióro bardzo dokładnie, równomiernie na całej swojej długości mocno przylega do powierzchni szyby.

Zarówno wycieraczki płaskie, jak hybrydowe można obecnie montować w starszych modelach samochodów. Możliwe jest to za sprawą specjalnie zaprojektowanych uchwytów montażowych. Do niedawna wycieraczki nowej generacji kojarzyły się z wysoką ceną ich zakupu. Aktualnie wycieraczki płaskie i hybrydowe produkowane są również w Polsce, co wpływa na ich przystępną cenę. Jedną z firm specjalizujących się w produkcji tego typu piór jest DIPP – krajowy producent wycieraczek do samochodów osobowych i dostawczych.

wycieraczki samochodowe dipp

W ofercie tej firmy znajduje się szeroka gama wycieraczek płaskich i hybrydowych do większości modeli samochodów poruszających się po drogach naszego kraju. Produkowane przez firmę DIPP wycieraczki samochodowe, można uznać za produkty ze średniej półki cenowej. Pióra wycieraczek tego polskiego producenta cenione są za wyjątkową trwałość, cichą pracę oraz niezawodność. Solidnie wykonane wycieraczki hybrydowe z logo DIPP kupimy w cenie od 35 złotych za komplet, natomiast za najtańsze płaskie wycieraczki tej marki zapłacimy 25 złotych za komplet.

Szeroka dostępność, rozsądna cena oraz wysokie walory użytkowe i estetyczne sprawiają, że wycieraczki płaskie i hybrydowe cieszą się bardzo dużą popularnością wśród posiadaczy aut w naszym kraju. Płaskie i hybrydowe pióra wycieraczek skutecznie oczyszczają szyby samochodowe, dzięki czemu zapewniają kierowcom dobrą widoczność podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych. Dokonują wyboru pomiędzy tymi dwoma modelami, poza aspektami cenowymi, pod uwagę należy wziąć również zalecenia producenta w kwestii najbardziej odpowiednich wycieraczek do posiadanego modelu samochodu.

[Głosów:60    Średnia:2.8/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ