Jak często wymieniać filtry samochodowe oraz jakie wybrać?

0
1035
Jak często wymieniać filtry samochodowe oraz jakie wybrać?

Prawidłowe działanie samochodu

Prawidłowe działanie każdego samochodu jest uzależnione od naprawdę wielu czynników. Są to między innymi sprawne filtry samochodowe. Musimy wiedzieć, że praktycznie każdy model samochodu posiada dokładnie cztery rodzaje filtrów. Chodzi o filtr powietrza, filtr paliwa, filtr oleju oraz filtr kabinowy. Ich głównym celem jest zabezpieczenie wszelkich układów i mechanizmów samochodu przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami, dlatego muszą być w pełni sprawne. Nikogo zatem nie powinno dziwić, że wymienienie filtrów przyjęło się bezpośrednio po zakupie samochodu używanego. Także w przypadku posiadanych samochodów od nowości konieczna jest wymiana filtrów po przejechaniu konkretnej ilości kilometrów. Warto zadbać o to i pamiętać o regularnej wymianie filtrów, aby nie doprowadzić do poważniejszych usterek w naszym aucie. W momencie kiedy poszczególne układy w aucie są źle chronione przez uszkodzone filtry dojść może do bardzo poważnych uszkodzeń licznych podzespołów.

Wymiana filtrów

Wymiana filtra dla każdego kierowcy powinna być czynnością wręcz rutynową. Na przykład filtr oleju wymieniany powinien być przy każdej wymianie oleju silnikowego. Jednak zanim do tego dojdzie to wybrać należy wybrać odpowiedni filtr. Na co zatem musimy zwrócić uwagę przy zakupie filtra? Podstawą dobrego filtra są trzy elementy. Chodzi o szczelność, śrubę odwadniacza i papier absorpcyjny. Nieszczelny element układu w postaci filtra doprowadzić może do wycieku paliwa. Zaś z kolei zbyt mała przepuszczalność papieru absorpcyjnego może doprowadzić nawet do deformacji rdzenia. Z kolei śruba odwadniacza o złej jakości może rozszczelnić układ czy też go zdeformować.

Liczy się producent

Nie da się ukryć, że w przypadku części samochodowych również liczy się marka oraz producent danej części. Co jak co, ale sprawdzony producent to już tak naprawdę połowa sukcesu. Bardzo popularną marką filtrów samochodowych jest marka Filtron. Marka Filtron to nie tylko wysoka jakość, ale także przystępne ceny. W niskiej cenie możemy otrzymać naprawdę dobrej jakości filtr. Gdy nie czujemy się na siłach w wyborze filtrów samochodowych, to na pewno możemy liczyć na pomoc fachowca ze sklepu motoryzacyjnego, także przy zakupie online. Zawsze można skontaktować się z pomocą sklepową i poprosić o pomoc. Musimy wiedzieć, że nie zostajemy z tym problemem sami. Z czasem nauczymy się samodzielnie dobierać filtry do swojego samochodu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ