KORZYSTASZ Z KOSMETYKI SAMOCHODOWEJ? ZOBACZ, NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

0
1263
KORZYSTASZ Z KOSMETYKI SAMOCHODOWEJ

Detailing samochodowy to ogólne pojęcie na różne czynności wykonywane przy samochodzie; jest to zarówno dokładne czyszczenie, jak i odświeżanie tych części, które uległy zniszczeniu przez regularne użytkowanie samochodu. Dzięki kosmetyce samochodowej można przywrócić autu wygląd zbliżony do fabrycznego nawet wtedy, gdy samochód ma już kilkanaście lat. Chcesz zadbać o kosmetykę swojego auta? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę.

Podstawowe zabiegi dla samochodu

Najbardziej podstawowym zabiegiem jest oczywiście czyszczenie, choć jeśli korzystasz z profesjonalnej myjni, to warto zwrócić uwagę na to, jakie pakiety fachowcy mogą ci zaoferować. Samo mycie zewnętrzne to w gruncie rzeczy niewiele; jeśli naprawdę

chcesz zadbać o swój samochód, skorzystaj z pakietu poszerzonego dodatkowo o czyszczenie wnęk, mycie szyb od wewnątrz, odkurzanie i mycie dywaników oraz naczernianie kół, dzięki czemu zwiększy się Twój komfort jazdy.

Kosmetyka samochodowa rozszerzona

Jeśli chcesz mieć naprawdę zadbany samochód, to warto zlecić profesjonalistom również czyszczenie wnętrza pojazdu. Sami często nie zwracamy uwagi na pewne elementy. Warto zafundować swojemu autu na przykład impregnację plastików wewnętrznych, by utrzymać go dłużej w lepszej kondycji. Ponadto świetnym i polecanym rozwiązaniem jest też pranie elementów tapicerskich, które warto wykonywać od czasu do czasu. Teoretycznie tkaniny są produkowane z takich materiałów, które powinny być odporne na zabrudzenia, ale wiadomo, że codzienne użytkowanie auta nie pozostaje bez wpływu na tapicerkę – życie w biegu często zmusza nas do spożywania posiłków i napojów w samochodzie co nierzadko zostawia po sobie ślady. Samodzielne pranie tapicerki to dość frustrujące zajęcie, warto więc zlecić je specjalistom. Dobrze wykonane pranie tapicerki powinno obejmować czyszczenie podsufitka, podłogi oraz siedzeń.

Specjalne zabezpieczenie

Chcesz zabezpieczyć swój samochód od zewnątrz? Zainwestuj w zabieg woskowania. Dobry wosk w płynie jest w stanie zabezpieczyć karoserię na okres nawet 4 tygodni. Jeszcze lepszą opcją jest wosk w paście, dzięki któremu karoseria otrzymuje dodatkowe wzmocnienie na okres nawet 12 tygodni! W niektórych miejscach znajdziesz również wosk luksusowy, dzięki któremu karoseria jest chroniona przez 6 miesięcy. Warto woskować samochód – dzięki temu lakier wygląda praktycznie jak nowy. Powłoka samochodu jest narażona na działanie wielu czynników – warunki atmosferyczne, sól drogowa stosowana w okresie zimowym, działanie promieniowania słonecznego wiosną i latem – to wszystko może znacząco niszczyć lakier. Dzięki woskowaniu jesteś w stanie przedłużyć jego żywotność nawet o kilkanaście lat!

Jeśli lubisz mieć zadbane wnętrza, to warto też zdecydować się na impregnację tapicerki skórzanej. Dzięki niej tapicerka będzie bardziej odporna na zabrudzenia i powstawanie plam. Teoretycznie można zrobić to samemu, ale w praktyce impregnacja jest czasochłonna, a wykonanie jej wymaga szczególnej ostrożności, ze względu na jej szczególną wrażliwość, mogą powstać zarysowania, odbarwienia oraz przetarcia. Jeśli jesteś osobą zapracowaną i nie masz czasu na to, aby zadbać o swój samochód, możesz je oddać w ręce specjalistów, którzy na co dzień zajmują się pielęgnacją pojazdów. Nie tylko zajmą się odświeżeniem auta ale także jego pełnym zabezpieczeniem przed brudem czy solą w czasie zimy, a Ty w tym czasie będziesz mógł np. podłączyć swojego laptopa do WI-FI i z ulubioną kawą w ręku pracować w wygodnym fotelu poczekalni. Dzięki temu zyskasz zawsze ładnie pachnący i dobrze prezentujący się z zewnątrz samochód.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości właścicieli firmy Ecopless z Pszczyny.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ