Nowa Dacia Sandero – bezpieczeństwo i widoczność

0
1069
Nowa Dacia Sandero - bezpieczeństwo i widoczność

Dacia Sandero jest niedrogą, rumuńską marką oferującą niezawodne samochody. Wybierając ten, model dostajemy również dużo miejsca w środku, ponieważ Sandero jest jednym z najbardziej pojemnych aut w klasie małych samochodów, zarówno dla ludzi, jak i bagażu. Jest dostępny tylko jako pięciodrzwiowy, ale do wyboru jest szereg silników i wersji. Kompromisem jest oszczędne wnętrze, skromna lista standardowego wyposażenia, szczególnie dla modelu podstawowego i dynamika jazdy, która nie jest tak płynna, jak w przypadku droższych rywali, takich jak Ford Fiesta i Skoda Fabia. Jednak pomimo swoich budżetowych korzeni Dacia Sandero ma przyzwoitą liczbę zestawów bezpieczeństwa. Oto lista tych elementów.

Widoczność, czujniki parkowania i kamera

Każdy Sandero zapewnia dobry widok do przodu. Słupy przedniej szyby są na tyle cienkie, że nie zasłaniają pola widzenia, a linia okien na tyle nisko, że widać drogę przed samochodem, dzięki czemu skrzyżowania i ronda są nieco łatwiejsze do przejechania. Tak samo jest, gdy patrzymy przez ramię. Ponownie tylne słupki Sandero są dość wąskie, a tylne okna boczne są wystarczająco wysokie, aby zapewnić dobrą widoczność.

Dodatkową pomoc cofania zapewniają tylne czujniki parkowania, które zapewniają najwyższy komfort i tylną kontrolę odległości parkowania. Dla jeszcze większego komfortu i bezpieczeństwa możesz dodać kamerę cofania.

Bezpieczeństwo zapewnia system ABS wraz ze wspomaganiem nagłego hamowania ESC. Elektroniczna kontrola stabilności jest to system, który umożliwia stabilizację toru jazdy w razie utraty przyczepności na zakrętach poprzez odpowiedni rozdział siły hamowania i sterowanie obrotami silnika. Natomiast system wspomagania przy ruszaniu pod górę ASR, umożliwia ruszanie pod górę z pełnym bezpieczeństwem i bez pośpiechu. Ciśnienie hamowania jest utrzymywane przez kilka sekund, abyśmy mogli spokojnie ruszać na wzniesienie.

Komputer pokładowy

Dacia Sandero posiada kilku funkcyjne komputery pokładowe, które sprawdzają podstawowe parametry. Zawiera on np.: licznik kilometrów, wyliczenie średniego zużycia paliwa, zasięg paliwa, średnia prędkość, wskaźnik następnego przeglądu serwisowego, wskaźnik temperatury zewnętrznej itp.

Niezawodność i bezpieczeństwo

Standardowe wyposażenie bezpieczeństwa w Dacii obejmuje trzy tylne pasy bezpieczeństwa, hamulce przeciw blokujące ze wspomaganiem hamowania awaryjnego, tylne blokady dla dzieci, elektroniczną kontrolę stabilności, przednie i boczne poduszki powietrzne, brzęczyki ostrzegawcze pasów bezpieczeństwa oraz dwa mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX z tyłu. Euro NCAP (niezależna organizacja ds. oceny bezpieczeństwa pojazdów) przyznało temu samochodowi czterogwiazdkową ocenę w niezależnych testach zderzeniowych w 2013 r.

Wszystkie Sanderos są standardowo wyposażone w czujnik ciśnienia w oponach.

Każdy Sandero jest objęty gwarancją na terenie Polski oraz Europy nawet do 5 lat lub do osiągnięcia 200 000 km przebiegu od daty rozpoczęcia gwarancji fabrycznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ