Woskowanie samochodu – zadbaj o swoje auto

0
1035
woskowanie samochodu

Woskowanie jest jednym z procesów kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu. Auto detailing daje efekty, jakby samochód wyjechał przed chwileczką z salonu.Kiedy dbamy idealny wygląd naszej maszyny, musimy uwzględnić proces woskowania. Warunkiem perfekcyjność jest to aby, aby zostało przeprowadzone we właściwy sposób oraz z wykorzystaniem najwyższej jakości kosmetyków.

Jakie kosmetyki do auta wybrać?

Dokonując wyboru odpowiednich preparatów do woskowania auta, oceń stan w jakim znajduje się pojazd.A jak dokładnie się okazuje stan lakieru. Dobry lakier powinien być pozbawiony defektów, dokładnie oczyszczony i odtłuszczony. Dzięki temu, aplikacja wosku z powierzchnią będzie silniejsze, a efekty utrzymają się dłużej. Do osiągnięcia tego celu przydatny będzie test rękawiczki – tuż po umyciu i osuszeniu auta, dłonią w rękawiczce należy przejechać po karoserii i wyczuć wszelkie nierówności i niedoskonałości.

Przeczytaj też: http://www.i-moto.pl/2020/03/10/jak-odroznic-opony-letnie-od-zimowych/

Woskowanie auta w kilku krokach

Krok 1 – Zaopatrzenie się w  odpowiednie kosmetyki i akcesoria.

Krok 2 – Dokładnie mycie samochodu i sprawdzenie czy auto nie ma uszkodzeń 

Krok 3 – Jeśli auto zostało pozbawione defektów, pamiętaj o usunięciu pozostałości

Krok 4 – Nałożenie wosk aplikatorem bądź gołymi rękami. Bardzo ważne jest to, aby warstwa wosku nie była za bardzo gruba. Uwaga: Nie należy woskować całego auta naraz. Najlepszym sposobem jest podzielenie go na 5-6 obszarów. Po tym kroku przystępujemy do polerowania. Zaraz po wypolerowaniu pierwszego, przechodzimy do kolejnego kroku, a dopiero później wracamy do następnego obszaru. Taka technika pozwoli nam na dokładniejsze wypolerowanie samochodu.

Krok 5 – Za pomocą ściereczki z mikrowłókien poleruj poszczególne obszary, aż do momentu, gdy będą lśnić.

Źródło: https://motowiesci.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ