Zadbaj o układ wydechowy

0
832

Drobne nieprawidłowości związane z działaniem układu wydechowego zazwyczaj nie wzbudzają w kierowcach większych emocji. Niesłusznie, ponieważ nawet niewielkie zaburzenia związane z działaniem układu wydechowego, a zatem z usuwaniem spalin, negatywnie wpływają na pracę silnika. Ignorowanie zaburzeń związanych np. z pracą kolektora wydechowego, może prowadzić do poważniejszych problemów i skutkować niepotrzebnymi, negatywnymi konsekwencjami. Dlatego warto kontrolować, w jakim stanie są poszczególne elementy oraz cały układ wydechowy.

Zachowaj równowagę i nie działaj na własną rękę

Choć może się wydawać, że te kilka lub kilkanaście różnorodnych elementów (głównie rurek) można bez większych problemów modyfikować, gdyż są na pozór podobne – nic bardziej mylnego. Specjaliści z iParts.pl przypominają, że jest to jeden z najprecyzyjniej zaprojektowanych układów. Wszystko jest zoptymalizowane w taki sposób, żeby tempo wypływu spalin było optymalne. Czasami zdarza się, że w ramach tuningowania samochodu, ktoś decyduje się na wymianę, lub wręcz pozbycie się, niektórych części układu wydechowego. Takie działanie bardzo często bardziej szkodzi, niż pomaga, jeżeli chodzi o osiągi samochodu, a także o jego ogólny stan, gdyż kiedy zaburzymy proces usuwania spalin, będzie się to negatywnie odbijało na funkcjonowaniu silnika. Dlatego też, wszelkie zmiany warto wprowadzać pod okiem specjalistów, pracujących w renomowanych warsztatach. W ten sposób będziemy mogli być pewni, że ewentualne zmiany lub zwykłe wymienianie uszkodzonych lub zużytych elementów, nie wpłyną negatywnie na nasz układ wydechowy.

Najwyższe standardy i gwarancja jakości

Układ wydechowy jest szczególnie narażony na działanie niekorzystnych czynników. Elementy znajdujące się blisko silnika narażone są na działanie gorących, toksycznych gazów. Z kolei na części zewnętrzne działają niekorzystne czynniki atmosferyczne. Właśnie dlatego, elementy układu wydechowego bardzo często wykonywane są z tzw. kwasówki, czyli stali kwasoodpornej. Niemniej jednak kolektor wydechowy zwykle zbudowany jest z żeliwa. Jest to materiał wytrzymały i zdecydowanie tańszy niż kwasówka. Dobrej jakości kolektory można znaleźć w sklepach internetowych. Szczególnie godny polecenia jest iParts.pl, będący największym sklepem internetowym z częściami samochodowymi w Polsce. Jeżeli więc nastąpi jakakolwiek awaria kolektora (najczęściej jest to pęknięcie, związane z drganiami), bez problemu będziemy w stanie kupić nowy, korzystając z pośrednictwa internetu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ