Monika Szwaja – książki autora uwielbiane przez Polaków

0
5437
Monika Szwaja - książki autora uwielbiane przez Polaków

Z pewnością jest wśród nas wielu fanów fantasy, science-fiction i kryminałów. Czytelnicy bardzo lubią odrealnione światy, które pozwalają im oderwać się od rzeczywistości. Nie oznacza to jednak, że nie ma osób, których ulubionym gatunkiem literackim są powieści obyczajowe. Przeciwnie, stanowią one bardzo liczną grupę odbiorców. Właśnie dla nich pisała Monika Szwaja – książki autora to świetne, zabawne lektury, które zdobyły dużą popularność na początku XXI wieku.

Artystyczna dusza

Monikę Szwaję od zawsze interesowały nauki humanistyczne. Studiowała polonistykę, co pozwoliło jej znaleźć pracę w zawodzie nauczyciela w czasie stanu wojennego, kiedy została zwolniona z Ośrodka Telewizyjnego w Szczecinie. Z racji zajmowanych w nim funkcji, znana była nie tylko jako pisarka i polonistka, ale także jako dziennikarka. W pewnym momencie postanowiła jednak w pełni oddać się twórczości literackiej. Okazało się, że była to najlepsza decyzja, jaką mogła podjąć Monika Szwaja – książki autora prędko zyskały sympatię czytelników.

Monika Szwaja – książki autora o ludziach takich jak my

Pierwsza powieść Moniki Szwai – książki autora były regularnie publikowane od roku 2003 aż do chwili pojawienia się choroby, na skutek której pisarka niestety zmarła – nosi tytuł “Jestem nudziarą”. Wynika to z faktu, że inspiracją do jej napisania było dla niej zwolnienie z telewizji i podjęcie się pracy w szkole. Po latach wykonywania zawodu reportera, wydawało się to mało intrygującym zajęciem. Szybko okazało się jednak, że jest inaczej. Dokładnie na tym schemacie opiera się fabuła powieści Moniki Szwai. Główna bohaterka zarzuca sobie brak męża i perspektyw. Ponadto, okoliczności zmuszają ją do powrotu do wykonywania zawodu polonistki. Wówczas okazuje się, że praca może być ekscytująca, a na dodatek w jej życiu pojawia się nie jeden, a dwóch mężczyzn. Tym samym rodzi się pytanie: którego z nich wybrać?

Niezwykły dar obserwacji i wrażliwość, które posiadała Monika Szwaja – książki autora poruszają problematykę, która dotyka każdego z nas – oraz jej niebanalne poczucie humoru podbiły serca czytelników. Przyszła zatem kolej na następne publikacje. Intrygujące są nawet ich tytuły: “Stateczna i postrzelona”, “Klub mało używanych dziewic”, “Dziewice, do boju!” czy “Zatoka trujących jabłuszek” to tylko niektóre z nich. Autorka przygotowała również coś dla fanów kryminałów: “Powtórka z morderstwa” zawiera motywy autobiograficzne, gdyż opiera się między innymi na opisach działalności w telewizji.

Wymienione powieści są na tyle uniwersalne, że z dużym prawdopodobieństwem przypadną do gustu większości czytelników. Są zatem dobrym pomysłem na prezent, a także lekturę na chłodne, zimowe wieczory. Znajdziesz je w Skupszopie – sklepie internetowym z książkami, który charakteryzuje nie tylko duży wybór, ale także bardzo atrakcyjne ceny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ