3 rzeczy, przez które Twoje auto trafia na warsztat

0
1659
3 rzeczy, przez które Twoje auto trafia na warsztat

Kolejna usterka w samochodzie. Cena za usługę naprawy nie napawa optymizmem, a wizja tankowania benzyny i wymiany opon na wiosnę odbiera Ci chęci na posiadanie samochodu? Najchętniej sprzedałbyś swój pojazd i przesiadł się na komunikacje miejską? Dziś przekonamy Cię, że ten drugi pomysł wcale nie jest taki dobry, a usterkom w pojeździe da się łatwo zapobiec, dzięki przestrzeganiu kilku prostych i złotych zasad!

Nieregularnie wymieniasz olej i płyn hamulcowy

Jeśli nie robisz tego często, to awaria pojazdu gwarantowana. Nie dość, że na własne żądanie, to jeszcze niepotrzebna. Szczególnie narażone na usterki z powodu braku smarowania są auta, w których jest zamontowana turbosprężarka. Przez to, że temperatura podczas jazdy i tarcie są wysokie, część ta mocno zużywa olej, więc łatwo zapomnieć o kontroli i nawet po miesiącu intensywnej jazdy złapiemy pierwszą usterkę.

Kolejny drogocenny płyn w pojeździe to ten od hamulców. Nie oszukujmy się, kto pamięta o częstym sprawdzaniu poziomu jakiejkolwiek cieczy pod maską? Później awarie samochodów, które często pojawiają się z niedbalstwa ich właścicieli, mocno obciążają kieszenie kierowców. Dlatego zanotuj w kalendarzu przypomnienie, kiedy należy skontrolować poziomy płynów i trzymaj się terminów. Nie dość, że unikniesz dodatkowych kosztów za mechanika, to jeszcze Twoje auto zyska trochę więcej czasu w eksploatacji.

Nie masz garażu

Najgorsza dla auta bez garażu jest zima, kiedy stoi na śniegu lub – co gorsze – trawie. W takich warunkach nie trudno o zamarznięcie skrzyni biegów lub inne usterki. Najgorzej, gdy do samochodu dostanie się wilgoć i zamarzną szyby od środka, wtedy nie tylko tracimy nerwy, ale i cenny czas. Dodatkowo, gdy sytuacja powtórzy się kilka razy, może nawet dojść do spięć w przewodach elektrycznych pojazdu.

Dlatego jeśli już jakaś awaria Ci się przytrafi, nie oszczędzaj na częściach i kupuj je w profesjonalnych sklepach. Nie warto inwestować w zamienniki, które mogą odmówić posłuszeństwa tuż po wyjeździe auta od mechanika. Na przykład wysokiej jakości Garret GT https://fmic.pl/29-tubo-garrett-gt kupisz pod tym linkiem online.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ