Na czym polega regeneracja alternatora?

0
1362
Na czym polega regeneracja alternatora?

Akumulator jest jednym z najważniejszych części w samochodzie. Dlatego tak istotne jest to, żeby był dobrze naładowany, co zapewni nam alternator. Właśnie z tego powodu konieczne jest to, żeby zadbać o prawidłowe jego działanie. Dzięki temu cały pojazd będzie sprawował się bez zarzutu. Zatem konieczne jest to, żeby zwrócić uwagę na najważniejsze zadania alternatora.

Alternator – co to jest?

Warto zwrócić uwagę na to, że alternator odpowiada za zamianę energii mechaniczną w prąd. Dzięki temu nie tylko akumulator może działać prawidłowo, ale również zostaje zasilony cały osprzęt. Poza tym należałoby pamiętać, że alternator jest napędzany przez wał korbowy, a właściwie przez pasek wielorowkowy lub pasek klinowy, jednak dotyczy to starszych modeli. Trzeba też pamiętać o tym, że sprawny alternator jest konieczny do działania pojazdu, dlatego bez niego po prostu nigdzie nie pojedziemy.

Jak działa alternator?

Alternator składa się z kilku elementów. Przede wszystkim należałoby tu wymienić nieruchomy stojan. Poza tym niezwykle istotny jest wirnik, ponieważ pełni rolę elektromagnesu, który wytwarza pole magnetyczne i odpowiada za indukcję prądu. Pamiętajmy też o tym, że w trakcie pracy alternatora powstaje prąd zmienny, zatem konieczne jest wykorzystanie układu prostowniczego. Do jego prawidłowego funkcjonowania potrzebny jest regulator napięcia. Zauważalne jest zatem fakt, że budowa alternatora nie jest skomplikowana, ale nawet drobna usterka wpłynie na jego działanie.

Uszkodzenie alternatora – najczęstsze objawy

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że najprostszym sposobem na sprawdzenie, czy doszło do uszkodzenia alternatora, polega na obserwowanie kontrolki na zegarach pojazdu. W przypadku, gdy zaświeci się na czerwono, to powinniśmy jak najszybciej zając się problemem. Najlepiej, jeżeli zaczniemy od skontrolowania napięcia akumulatora. Jednak wyniki będą najlepsze wtedy, gdy będzie pracował silnik samochodu. W pomiarach może nam pomóc specjalny przyrząd, czyli multimetr. Napięcie alternatora powinno wynosić od 13,9 – 14,7 V

Jak radzić sobie z uszkodzonym alternatorem?

Trzeba pamiętać o tym, że istnieje parę sposobów na radzenie sobie z uszkodzonym alternatorem. Dlatego warto przede wszystkim wybrać opcję, która odpowiada nam pod wieloma względami, np. daje długą gwarancję działania np. na dwa lata. Właśnie z tego powodu powinniśmy zwrócić uwagę na zakup nowego alternatora bądź jego regenerację. Jednak tylko wtedy, gdy wiemy, że nie psa to tranie zamienniki z Chin i odznaczają się wysoką jakością. Wszystkie te możliwości są dostępne na stronie https://www.autostarter.pl/.

Najlepsze sposoby

  • Zakup nowego alternatora – w tym przypadku musimy zdawać sobie sprawę ze sporego wydatku, ponieważ tylko nieliczne firmy oferują te urządzenia od sprawdzonych dostawców, a nie chińskie słabej jakości zamienniki

  • Regeneracja alternatora – to nie zawsze niższe koszty. Profesjonalna regeneracja wiąże się z wymianą poszczególnych zużytych elementów na nowe, najwyższej jakości, a przy okazji sprawdzone firmy zapewniają dwuletnią gwarancję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ