Wszystko co trzeba wiedzieć o wyborze felg samochodowych

0
1235
Wszystko co trzeba wiedzieć o wyborze felg samochodowych

Decyzja o zakupieniu felg samochodowych zazwyczaj wynika z uszkodzenia dotychczasowo użytkowanych modeli lub też ich zużycia. Jak każdy inny element samochodowy także i felgi VW nie są wieczne, a ich trwałość zależy między innymi od odpowiedniego dopasowania. Na rynku dostępnych jest aktualnie wiele rodzajów felg, które przeznaczone są do konkretnych modeli aut i charakteryzują się różnymi właściwościami. Warto zatem przyjrzeć się temu jak wybrać najlepszy wariant z możliwych.

Na co zwracać uwagę?

Podczas wyboru felg trzeba zawsze pamiętać o kilku najważniejszych aspektach. Są to między innymi:

  • wymiary
  • rozstaw
  • osadzenie
  • waga
  • jakość i technologia wykonania

Istotną kwestią w przypadku felg VW jest ich ogólna jakość oraz rodzaj technologii jaką użyto podczas ich produkcji. Należy bowiem pamiętać, że felgi do których powstania wykorzystano metodę nadciśnieniową są cięższe co wpływa niekorzystnie na układ zawieszenia. Wybierając felgi aluminiowe warto zatem stawiać na droższe, ale lepsze modele wykonane metodą Flow-Forming. Takie felgi VW są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie lekkie i praktyczne.

Kolejnym aspektem na jaki warto zwrócić uwagę są wymiary felg, a dokładniej jej średnicę. Bardzo ważne jest dopasowanie średnicy felgi do średnicy opony, gdyż wpływa na późniejszy komfort jazdy. Istotną sprawą jest także szerokość felgi. Tutaj istnieją trzy możliwości: szerokość zalecana, minimalna i maksymalna. W tym przypadku w grę wchodzą względy estetyczne, a także praktyczność i wygoda podczas prowadzenia auta. Większe felgi na mniejszych oponach wyglądają na przykład ciekawie i efektownie, ale sprawiają, że na felgi przenoszone są drgania co wpływa na ich szybsze zużycie.

Rozstaw jest kolejny parametrem, o którym nie można zapomnieć. To właśnie ten czynnik pozwala określić do jakich modeli samochodów przeznaczony jest dany model felgi. Zależne jest to od budowy piasty w danym modelu samochodu. W przypadku osadzenia trzeba brać pod uwagę rozmiar felg oraz opon, budowę nadkola, a także własne preferencje. Samo osadzenie mówi o tym jak głęboko w nadkolu może zostać osadzona felga.

Jakie felgi są odpowiednie na zimę?

Różnorodne modele felg VW nadają się zarówno do użytku latem jak i zimą. Skąd jednak wiedzieć, że dane felgi takie właśnie są? Otóż trzeba zwracać uwagę na szerokość felg, a także ich wzór. Ogólnie im prostszy jest wzór tym łatwiej jest czyścić felgi, a zimą, gdy opady śniegu czy błoto są dość duże jest to bardzo ważne. Tą porą roku lepsze okazują się być także węższe felgi VW w połączeniu z oponami o wyższym profilu.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ