Zawieszenie samochodowe – czy i jak obniżać? Kilka porad przed rozpoczęciem tuningu

0
796
Zawieszenie samochodowe

Marzeniem niemal każdego właściciela samochodu osobowego jest jego atrakcyjne stuningowanie. Do najczęściej i najchętniej stosowanych form tuningu należy obniżanie poziomu zawieszenia samochodu. Jest kilka sposobów, by tego dokonać, które cieszą się różną popularnością. Samo obniżenie zawieszenia wpływa znacząco na komfort jazdy i sposób prowadzenia samochodu. Dlatego – przed podjęciem decyzji o jego obniżeniu warto rozważyć potencjalne korzyści oraz upewnić się, czy dokonujemy wyboru odpowiedniego rozwiązania. Zapraszamy do lektury, która będzie wprowadzeniem w ten temat.

Obniżenie zawieszenia samochodu osobowego

Jak wskazują specjaliści, obniżenie poziomu zawieszenia to jedna z najbardziej atrakcyjnych form tuningu. Sięgają po nią nie tylko kierowcy rajdowi i sportowi, ale również zwykli właściciele pojazdów osobowych, pragnący usprawnić swoje samochody. Obniżenie zawieszenia wpływa nie tylko na sposób prowadzenia samochodu, ale również – na jego aspekty estetyczne. Samochód z obniżonym prześwitem zawieszenia wygląda sportowo, elegancko, agresywnie i przede wszystkim – wyjątkowo. Tym bardziej, że na polskich drogach rzadko spotykamy samochody poddane takim formom tuningu.

W wyniku obniżenia poziomu zawieszenia zmienia się położenie środka ciężkości pojazdu. Zostaje on oczywiście obniżony, co ma duży wpływ na zachowanie pojazdu w czasie wykonywania określonych manewrów. Przede wszystkim – zmiany są odczuwalne podczas wchodzenia w zakręty i jazdę po serpentynach. Wówczas, samochód zachowuje się w sposób bardziej stabilny i przewidywalny, a tym samym – sama jazda jest bezpieczniejsza. Docenią to zwłaszcza kierowcy lubiący szybką jazdę, sprawnie poruszający się po krętych drogach.

Kolejną ważną konsekwencją obniżonego poziomu zawieszenia jest eliminacja zjawiska podsterowności i nadsterowności. Jest to oczywiście związane z faktem, że samo zawieszenie pojazdu staje się bardziej sztywne i lepiej reaguje na wykonywane manewry oraz właściwości podłoża. Inną zaletą sztywnego zawieszenia jest ograniczenie lub nawet całkowita eliminacja zjawiska nazywanego „nurkowaniem”, występującego w czasie hamowania.

Gdzie szukać pomocy w obniżaniu poziomu zawieszenia?

Jak dobrze wiadomo, ingerencja w zawieszenie samochodu to dość skomplikowana „operacja”. Dlatego, przeprowadzać ją powinny wyłącznie osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje – mechanicy samochodowi. Korzystając z ich porady, będziesz mieć pewność, że wybierasz rozwiązanie optymalne dla swojego pojazdu, które zaspokoi twoje oczekiwania (oraz nie nadwyręży za bardzo portfela).

Jeśli poszukujesz zaufanego dostawcy profesjonalnych rozwiązań do obniżania poziomu zawieszenia, polecamy zapoznać się z ofertą Eibach, pod adresem: https://eibach.pl/. Znajdują się w niej między innymi sprężyny do obniżania poziomu zawieszenia, o rozmaitych parametrach oraz przeznaczone do różnych modeli samochodów osobowych. Szczególnie warto polecić popularne rozwiązania dedykowane dla samochodów marki Audi. Wśród nich znajduje się sportowe zawieszenie do Audi A4 i B5, które powinni docenić wszyscy amatorzy tej marki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ