Samochód na chwilę – kilka słów o wypożyczaniu aut

0
2108
Samochód na chwilę – kilka słów o wypożyczaniu aut

Najdroższe samochody świata – demony prędkości, perfekcyjnie eleganckie, konstruowane jedynie dla wybranych, których stać na kilkumilionowy wydatek. Tymczasem… istnieje auto idealne, skrojone na miarę twoich potrzeb i cię na nie stać. Nie wierzysz? Przekonaj się w wypożyczalni samochodów osobowych.

Jeżeli nie masz samochodu, a jego posiadanie pomogłoby ci bardzo na przykład w prowadzeniu własnej firmy – nie zastanawiaj się zbyt długo, bo możesz stracić jeszcze więcej czasu i pieniędzy. Własny samochód to wolność i dyspozycyjność. A jego wypożyczenie nie jest tak drogie, jak może się to nam wydawać.

Koszt wynajmowania samochodu, a zasobność portfela

Kiedy już o cenach samochodów mowa – najdroższe auto świata to wbrew pozorom nie szczytowe osiągnięcie techniki, a klasyka w najczystszej postaci. Ponad 34 miliony dolarów, podczas licytacji w Kalifornii, osiągnęła wyścigówka Ferrari 250 GTO skonstruowana w… 1962 roku.

Ty swoje idealne auto możesz mieć już od niecałych stu złotych – nie będzie miało co prawda przyśpieszenia Ferrari, ale swoboda i niezależność warta jest tej ceny. Na dzień, weekend, tydzień czy miesiąc. Po prostu wsiadasz i jedziesz, cieszysz się wolnością. Bez dodatkowych zobowiązań i formalności – a przejrzystość to jedna z rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, podpisując umowę najmu.

Istotna jest też elastyczność oferty i możliwości, jakie oferuje ci firma w przypadku niespodziewanie przedłużającego się okresu wynajmu. Przy najmie samochodu warto zapoznać się też z rodzajem oferowanego ubezpieczenia pojazdu i pakietami dodatkowymi, zwłaszcza jeżeli auto wypożyczamy na dłużej.

korzysci wynajmu aut

Korzystne opcje na krótko i na dłużej

Co to dokładnie znaczy? Z tej opcji najczęściej korzystają niewielkie firmy, które wypożyczają samochód na rok lub nawet lata… To się opłaca, bo oznacza brak dodatkowych obciążeń kredytowych na auta służbowe czy większą kontrolę nad finansami firmy – bez nieprzewidzianych kosztów napraw auta.

Pamiętaj – przy dłuższym wypożyczeniu samochodu można negocjować zniżki. A to oznacza lepszy komfort jazdy w niższej cenie. Sprawdź też spalanie auta, jest to istotne przy wyjazdach służbowych. Natomiast klienci indywidualni – którym potrzebne jest auto na przykład na wakacyjny wyjazd – zwracają uwagę także na pojemność bagażnika czy przestronność.

Branża car rental w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie – a to oznacza duży wybór aut z najnowszych modeli, znanych i cenionych marek. To oznacza także ciekawe pakiety dodatkowych usług – jak na przykład fotelik dla dziecka, nawigacja GPS czy CB radio zapewniające najaktualniejsze informacje o sytuacji na drodze.

Więcej o wynajmie długoterminowym na stronie www.wypozycz.net.

ubezpieczenie samochodu

Znaj swoje prawa, sięgaj po auta zastępcze

Dostępne natychmiast, bez dodatkowych formalności? Tak i to z opcją wyboru konkretnej marki, odpowiednio do upodobań. Wypadki zdarzają się każdemu, auta psują się niespodziewanie – te nieprzewidziane sytuacje złagodzić może samochód do wynajęcia.

Co ważne – w 2015 roku zmieniła się oficjalna interpretacja przepisów, które określają zasady zwrotu kosztu najmowania samochodu. Po stronie kierowców stanął Sąd Najwyższy. Do niedawna zwrot kosztu przysługiwał (zgodnie z praktyką firm ubezpieczeniowych) jedynie firmom.

Dziś z samochodu zastępczego możemy korzystać także w celach prywatnych, o ile wypadek nie zdarzył się z naszej winy.

Ubezpieczyciel ma obowiązek zwrócić im koszt auta zastępczego. Nie musimy udowadniać także ubezpieczycielowi sposobu korzystania z auta zastępczego ani informować go o swoim zamiarze najmu i dodatkowo wyjaśniać. Masz po prostu do tego prawo.

Materiał zewnętrzny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ